آمار بازدیدکنندگان سایت

02659966
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
83
1343
7142
23049
37151
2659966

آی‌پی شما: 3.232.96.22
امروز: ساعت

بچه شکمویی به نام صادرات، بچه سر راهی خوانده می شود !

برای یکبار هم که شده باید برای مردم روشن شود که تولید کنندگان چه مشوق هایی از دولت دریافت می کنند و به صادر کنندگان چه مشوق هایی اعطاء می شود

 

 

برای یکبار هم که شده باید برای مردم روشن شود که تولید کنندگان چه مشوق هایی از دولت دریافت می کنند و به صادر کنندگان چه مشوق هایی اعطاء می شود. به نظر می رسد اگر مشوق هاییکه که به بخش صادرات دادند، به تولیدکنندگان می دادند، شرایط تولید داخلی متفاوت می شد.

فعالان اقتصادی می گویند؛ صادرات نوک پیکان اقتصاد ملی است ! اما بازار جهانی دارای پوسته سخت است و هر پیکانی نمی تواند در آن نفوذ کند. پوسته زُمخت بازار جهانی فقط با نوک پیکانی که آلیاژ کالای استاندارد و قیمت تمام شده و قابل رقابت داشته باشد دل می بازد و متلاشی می شود، اما این مشخصه ها را کمتر می توان در کالا و خدمات تولید داخلی دید. 

افزایش سهم ایران در جهان نیازمند یک عزم جدی است، اما این سهم خواهی را بدان نحو که صادر کنندگان، آن را به نوزاد قابل ترحم توصیف می کنند، نمی توان بدست آورد. البته با مصادیقی مانند زعفران و پسته و امثال آنها که رتبه تولید در جهان در خور توجه است ! می توان گفت فقط فاجعه بسته بندی و کیفیت ارائه و عرضه، مانع صادرات است ! صادر کنندگانی که ادعا می کنند سال های مدیدی دارای تجربه صادرات هستند، احتمالا در بازار کشورهای افریقایی زعفران و پسته صادر می کردند که توانایی قد علم کردن در بازار اسپانیا و امریکا را ندارند.

یک کشاورز کم سواد هم می داند نحوه بسته بندی انواع کالای تولید داخلی ایراد دارد و تحت استاندارد عرضه نمی شود و شبکه توزیع آسیب پذیر است و اساساً در جهت حمایت از مصرف کنندگان فاقد برنامه است و شرایط انبارداری و نگهداری در سردخانه ها سنتی است.

برای تبیین بحث و تنویر افکار عمومی باید به مقایسه دو طیف پرداخت. بسته‌هاي رونق توليد و اشتغال را برای تولیدکنندگانی که آشنایی اندکی به مقررات بانکی و شناخت تسهیلات و دریافت خطوط اعتباری دارند و با ارائه خدمات VIP  برای مشتریان خود عادت نکرده اند و مزه تسهیلات با حداقل سود را تاکنون نچشیدند و وثایق معتبر ندارند ! و صادرکنندگان که هم کشور طرف خارجی خود را می شناسند و هم مقررات آنها را و هم مقررات کشور را و هم خدمات متنوع قابل ارائه و یا قابل دریافت در بخش صادرات را ! با این بسته حمایتیخودتان مقایسه کنید.

اما ما اینک با استفاده از بسته حمایتی بانک توسعه صادرات ایران برای صادرکنندگان نمونه ملی در روز ملی صادرات رونمایی شد، به بحث می پردازیم که این بسته دارای تخفیفات و تسهیلات شرح زیر اعلام است؛

'''   اعطای تخفیف نیم در صدی در نرخ سود تسهیلات اعطایی از محل منابع بانک علاوه بر تخفیفات جاری و با رعایت حداقل نرخ سود، اعطای تسهیلات با نرخ ترجیحی از محل منابع تلفیقی بانک و صندوق توسعه ملی بخشی از این بسته حمایتی است.
از دیگر بخش های این بسته می توان به کوتاه کردن زمان بررسی درخواست های تسهیلات و خدمات صادرکنندگان نمونه به حداکثر ده روز کاری از زمان تکمیل پرونده اعتباری آنها نزد شعبه مربوطه، و ارائه خدمات VIP  در محل استقرار مشتریان برای دارندگان مدال افتخار نظیر دریافت چک مشتری ، تکمیل پرونده های اعتباری اشاره کرد.

علاوه بر این، تسهیل وثایق و اخذ حداقل وثایق ممکن از صادرکنندگان نمونه بر اساس وضعیت اعتباری آنها، افزایش دو برابری سقف های اختیارات شعب برای صادر کنندگان نمونه ممتاز و ملی از دیگر مزایای این بسته به شمار می رود.

اعطای عضویت VIP  در باشگاه مشتریان بانک به منظور بهره مندی از مزایای آن شامل : بهره مندی از نیم درصد تخفیف نرخ سود تسهیلات اعطایی، استفاده از تخفیف 20 درصدی در کارمزد استفاده از خدمات شرکت صرافی توسعه صادرات ایران و ارائه مشاوره های بورسی از طریق شرکت کارگزاری بانک توسعه صادرات تنوع بخش بسته حمایتی بانک توسعه صادرات از صادرکنندگان نمونه ملی است.

ارائه خدمات مشاوره ویژه در زمینه فعالیت های صادراتی متقاضیان به منظور بهره مندی از خطوط اعتباری اعطایی بانک به خریداران کالا و خدمات ایرانی با هدف توسعه صادرات غیر نفتی به بازارهای هدف و در نهایت صدور انواع ضمانت‌نامه ارزی برای صادر کنندگان نمونه خدمات فنی و مهندسی در کوتاه ترین زمان ممکن بخش مهمی از امتیازات و مشوق های این بسته محسوب می شود.

بانک توسعه صادرات ایران همسو با برنامه ششم توسعه و اهداف کلان دولت، تمام مساعی خود را جهت حمایت از صادر کنندگان در بخش تأمین مالی و در ارائه خدمات ارزی و نقل و انتقالات بین المللی بکار بسته است و از نظرات و پیشنهادهای صادر کنندگان محترم به منظور رفع مشکلات و تنگناهای جاری استقبال می کند. ''''

فعالان در بخش صادرات در رابطه با هر کالا با تعداد انگشت شمار، اما تعداد تولیدکنندگان آن بی شمارند. این معیارها نشان می دهد که ترحم به بچه شکموی صادرات، ساز و کار حمایت از تولید داخلی نیست. یک کالای استاندارد و با کیفیت دارای قیمت مناسب را می توان از طریق دامپینک هدیه به بازار جهانی معرفی نمود.

شعارهای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی وزین است، اما در مسئله اقتصاد، آن چیزیکه مهم است و اصل است؛ مسئله تولید داخلیاست ! مسئله ایجاد اشتغال و رفع بیکاریاست ! مسئله تحرک و رونق اقتصادی و مقابله با رکوداست !

مجریان سیاست های اقتصاد مقاومتی بفرمایند بسته حمایتی سیاست های اقتصاد مقاومتی برای بهبود تولید داخلی و طیف بی شمار تولید کنندگان در مدت پنجساله اجرا، واجد چه حمایت های شده است ؟

لطفا برای بازنویسی حمایت ها از تولید داخلی و بهینه سازی مدیریت فرایند تولید هر یک از انواع کالاها و خدمات تولید داخلی و حمایت مورد لزوم آن، جهت ارتقا به استاندارد شدن در تولید بسته بندی با قیمت تمام شده دارای توجیه اقتصادی که لازمه آن دانش بنیان کردن آن فعالیت است، وقت بگذارید و سُرنا را از سر گشادش نزیند والله صدا ندارد.

دردانه ای به نام صادرات را رها کنید، دردانه های جامعه ما نق نقو و شکمو هستند !‌ حاشیه را بزرگتر از متن نکنید !

در اینجابچه سر راهی صادرات حامی می‌خواهد را بخوانید.  

كاربران آنلاين

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم