آمار بازدیدکنندگان سایت

02663499
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
664
576
1939
26582
37151
2663499

آی‌پی شما: 3.239.233.139
امروز: ساعت

دریای متلاطم و تکه های چوب نجات بخش

مواهب مختلف در منابع طبیعی خدادادی است، انسی در استفاده ی هر یک از آنها در دوره حیاتمان ایجاد شد

 

دریای متلاطم و تکه های چوب نجات بخش

#دلنوشته

مواهب مختلف در منابع طبیعی خدادادی است، انسی در استفاده ی هر یک از آنها در دوره حیاتمان ایجاد شد، این مواهب خدادی بال پرواز استمرار حیاتمان در دنیا محسوب می شوند و اگر آنها دوست نداشته باشیم ! وبال گردمان در زندگی خواهند شد، که در تشدید وقایع حریق جنگل ها با آن مواجه هستیم !.

شکل دوست داشتن سبب شد تا ماهیت دوستی را از یاد ببریم !

توقف بهره برداری از جنگل شکل دوستی ما به جنگل را در ذهن متبادر می کند و ماهیت دوستی ما در اطفاء حریق نمایان می شود که هم در خاموش کردن شعله اجسام غیر زنده در جنگل و دور نگه داشتن و یا خاموش کردن دامن مشتعل عناصر زنده تلاش و حتی فداکاری می کنیم یعنی آموختیم زنده و مرده اجسام و عناصر مواهب طبیعی هستند و مورد نیاز حیات جامعه ی انسانی و در نجات بخشی برای منجی و ممد هرگز فرقی نمی کند !

در اسراف و تبذیر نیز چنین مصداقی قابل تعمیم و تسری است که هم در خوردن مسرفانه مذمت و نکوهش جا دارد و هم در نخوردن ! و استاد دکتر الهی قمشه ای چه زیبا در باره ارزش دوستی و ارزش طلا و ارزش یه تکه چوب در یک دریای متلاطم، در کانال تلگرامی خودشان فرمودند:

چوب و هیزم

در برابر طلا هیچ ارزشی ندارد. اما هنگام غرق شدن

نجات جان ما به همان تکه چوب بی ارزش وابسته است

و آنجا حاضریم طلاهایمان را به دریا بریزیم

اما آن تکه چوب را دو دستی می چسبیم و به طلاهایمان توجهی هم نمی کنیم.

هیچوقت دوستان خود را از دست ندهید حتی اگر شده مانند تکه چوبی باشند.

اکنون امواج دریای متلاطم دلار و سکه و تورم به شکل ویرانگری بر کرانه های ساحل استمرار حیاتِ جامعه ي ایرانی می کوبد و بنیان های سست خانواده های آسیب پذیر را ویران می کند و در همین حال مقامات کشور به بهانه توقف بهره برداری از جنگل ها و اجرای قانون برنامه ششم توسعه ! حتی اجازه نمی دهند، آسیب دیدگان در بین این امواج ازتکه چوب و هیزم مرده جنگل ها استفاده کنند !

در حالیکه صد البته می دانند که همین دسته از خانواده های آسیب دیده، با حقوق یک میلیون تومانی استخدام شرکتی، برای نجات جنگل های با اهمیت ناحیه رویشی زاکرس کار می کنند ! یا بسیار دواطلبانه و ایثارگرانه تر در قالب تشکل های مختلف مردمی ! اما هیچیک از ایده مندان و تصمیم سازان و تصمیم گیران توقف بهره برداری و ممنوعیت و محدودیت ! در بین نیروهای اطفاء کننده ی حریق  جنگل ها نیست !!!

دریاسالاری باید تا کشتی سرگردان این دریای متلاطم را در کرانه ها به لنگرگاه آرامش برساند !

كاربران آنلاين

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم