آمار بازدیدکنندگان سایت

02261182
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
903
1254
9054
4505
30030
2261182

آی‌پی شما: 35.175.121.230
امروز: ساعت

جنگلانه بسیج بذر کاری است.

جنگلانه بسیج بذر کاری است. در فعالیت احیا و توسعه جنگل به بذر کاری اهمیت بیشتری دهیم و جنگل را طبیعی تر و هم راستا با طبیعت احیا کنیم !

جنگلبانی فراتر از یک شغل بود و هست ! کسانیکه از واژه جنگلبانی بیش از تعریف شغل، تعریف دیگری ندارند، با فرهنگ منابع طبیعی مأنوس نشدند. جنگلبانی یک فرهنگ در حفاظت و نگهداشت جنگل است، به این معنا که همین نوع تشکل های اجتماعی که اکنون اصرار به حفظ جنگل دارند، در اوایل قرن با هسته های تخصصی و حرفه ای از تحصیل کرده های آن مقطع زمانی طلوع فرهنگی داشت.

این طلوع به نام نامی ساعی ماندگار است، اگر چه این چهره خدوم غروبی زود هنگام داشت. این جنگلبان هم تنها بود ! او در برابر مشاورین خارجی دعوت شده از طریق سازمان برنامه وقت و دولت تنها ماند و مأیوس ! از این تنهایی استاد شادروان دکتر جوانشیر در صفحه ۱۷۴ تاریخ علوم منابع طبیعی مرقوم داشتند؛

مجموعه دخالت های این چنینی سازمان برنامه و بعضی قدرتمندان دیگر کشور، موجب گشت که ساعی به تدریج از اجرای برنامه های خود برای نجات جنگل های کشور باز بماند و همچنانکه خواهیم دید، تمامی امیدهای او به یأس مبدل گردید و زمانی فرا رسید که در اوج قدرت علمی و توان خدمت از چنین شغل مهمی که آینده حیات مملکت بدان بستگی داشت کنار رود.

با جنگلانه به جنگلبانی بپردازیم و فرهنگ منابع طبیعی را به فرهنگ عمومی تبدیل کنیم !

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 12 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم