آمار بازدیدکنندگان سایت

02901502
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
315
1217
4647
31113
35796
2901502

آی‌پی شما: 35.172.223.30
امروز: ساعت

تصویب نامه در خصوص تعیین ضریب حقوق در سال ۱۳۹۵

ضریب حقوق سال 95 کارکنان و مدیران عادی دولت ابلاغ شد و هنوز از چگ.نگی برقراری غدالت خبری نیست و مدیرانی حقوق چند ده میلیونی می گیرند تا در سیستم مالی اعتباری و بیمه ای این دوگانگی آزار دهنده باشد. 

 

تصویب نامه در خصوص تعیین ضریب حقوق در سال ۱۳۹۵

شماره۲۹۹۳۱/ت۵۲۹۸۲ ﻫ   ۱۳/۳/۱۳۹۵

 

سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور

هیأت وزیران در جلسه ۹/۳/۱۳۹۵ به پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور و به استناد اصل یکصد و سی و هشتم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، ماده ( ۷۶ ) قانون مدیریت خدمات کشوری   مصوب۱۳۸۶ و بند ( الف) ماده (۵۰ ) قانـون برنامه پنجساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایـران مصوب۱۳۸۹ تصویب کرد:

۱ـ ضریب حقوق اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و قضات به میزان بیست و یک هزار و نهصد و چهل و نه (۲۱.۹۴۹) ریال تعیین می شود.

۲ـ ضریب حقوق شاغلین مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری، کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت ـ مصوب۱۳۷۰ـ ( از جمله کارمندان وزارت اطلاعات و شاغلین پست های سیاسی وزارت امورخارجه) به میزان یکهزار و پانصد و چهل و یک (۱.۵۴۱) ریال تعیین می شود.

۳ـ سقف افزایش حقوق کارکنان مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت، نهادها و مؤسسات عمومی غیردولتی، بانک های دولتی، بیمه ها و شرکت های دولتی، دوازده درصد تعیین می شود.

تبصره ـ رعایت مفاد مواد (۷۵) و (۸۴) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) ـ مصوب۱۳۹۳ـ الزامی است.

۴ـ حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین موضوع ماده (۷۶) قانون مدیریت خدمات کشوری برای کارمندان دستگاه های اجرایی مشمول این قانون و سایر مشمولین ماده مذکور به استثنای مشمولین بند (۵) این تصویب نامه به میزان نه میلیون (۹.۰۰۰.۰۰۰) ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارمندان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین می شود.

۵ ـ حداقل حقوق و فوق العاده شغل کارمندان مشمول قانون نظام هماهنگ پرداخت کارکنان دولت به میزان شش میلیون (۶.۰۰۰.۰۰۰) ریال و حداکثر هفت برابر حداقل مذکور در این بند تعیین می شود.

۶ ـ حداقل حقوق بازنشستگان و وظیفه بگیران و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و نیروهای مسلح و سایر صندوق های وابسته به دستگاه های اجرایی به میزان نه میلیون (۹.۰۰۰.۰۰۰) ریال و حداکثر حقوق آنان نیز هفت برابر حداقل حقوق بازنشستگی تعیین می شود.

تبصره ـ اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی و پژوهشی و قضات و وزارت اطلاعات و دیوان محاسبات کشور و کارمندان سیاسی و شاغل در پست های سیاسی وزارت امور خارجه از شمول حداکثر این بند مستثنی می باشند.

۷ـ حقوق بازنشستگان، وظیفه بگیران و مشترکان صندوق های بازنشستگی کشوری و سازمان تأمین اجتماعی نیروهای مسلح، تا سقف پانزده میلیون (۱۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال تا بیست درصد با کاهش نیم درصد به ازای هر پانصد هزار (۵۰۰.۰۰۰) ریال و مازاد بر پانزده میلیون (۱۵.۰۰۰.۰۰۰) ریال،  دوازده درصد نسبت به سال ۱۳۹۴ افزایش می یابد.

                                                               معاون اول رئیسجمهور ـ اسحاق جهانگیری


نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم