آمار بازدیدکنندگان سایت

02021877
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
417
1180
12028
30531
35053
2021877

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: ساعت

سازمان جنگل ها از منتقد واهمه دارد !

جهت خرید فرصت و زمان برای مدیریت، در سخنرانی ها تعارف تکه پاره نکنید ! اقتصاد مسئله اول کشور است !

 

 

سازمان جنگل ها از منتقد واهمه دارد !

 

جهت خرید فرصت و زمان برای مدیریت، در سخنرانی ها تعارف تکه پاره نکنید ! اقتصاد مسئله اول کشور است ! اقتصاد درونزای جنگل را مضمحل کرده اید ! وضعیت جنگل ها اسف بار تر از آن است که منتقدین با این تعارفات قانع شده و از عملکردها انتقاد نکنند.

سازمان سال های مدیدی است که ماشین مدیریت یک جامعه گیاهی و جانوری زنده و پویا و زایا و تجدیدپذیر را به سمت جاده مدیریت پایا تا واپسگرا سوق داده اید و در سراشیبی وهم و گمان و بیم از سقوط، هدایت کننده ظاهرا نه فرصت سربرگرداندن به جوانب و حاشیه ها را داشت و نه گوشش در این هیاهوی رعب انگیز سقوط، شنوا بود ! با گذشت سه سال از بازنشستگی، معاون سابق امور جنگل حتی برای یکبار به جلسات مشورتی سازمان دعوت نشد.

چرا دروغ می گویند که از نقدها و انتقادات استقبال می کنند ؟

بیم از تخطئه مدیریت، نشان از ضعف و ناتوانی دارد. مدیریت توانا همیشه پاسخگو و مدیریت طفره رونده از پاسخ و واقعیت های جامعه هدف، همیشه در ایفای وظیفه ضعیف بوده اند. ناتوانی در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی نیز مؤید این وضعیت است.

مدیران سازمان چه متخصص مرتبط و چه متخصص غیر مرتبط، بر روی ویرانه باقی مانده از مدیریت سابق باید پایه های مدیریتش را بنا نهد، بعضی ها آوارها را بر می دارند و بعضی ها با آوار بنای جدید می سازند و برخی ها که منتظر خطرات و بلایا هستند، بر روی همان آوار چادر می زنند.

می گویند « سازمان همواره از نقدها و انتقادات سازنده استقبال کرده است» این دروغ آشکار است، سازمان نه تنها استقبالی در این زمینه ندارد، بلکه کلاً واهمه دارند. 

مدیریت در سازمان جنگل ها مرعوب نظرات بدون مبنای تحقیق و پژوهش و فاقد تجربه اجرایی است ! و هیچگاه به منتقدین فرصتی نداد ! بلکه حتی از روی تملق، فرصت آزمون خطا برای افراد متملق ایجاد کرد، تا در اجرای ایده ها ولو اندک همراه داشته باشد.

سازمان اگر گوش شنوا و نقد پذیر داشت، به توقف بهره برداری از جنگل تن نمی داد و با ماست بی تدبیری تعطیلی طرح های جنگلداری، بر روی سفره بدنه کارشناسی کره یأس و نا امیدی نمی گذاشت و یا لااقل پس از این همه جلسه و کنفرانس در طول پنج سال به طرح جایگزین می رسید ! چرا پس از پنج سال به طرح جایگزین نرسید !

وعده یکماهه اول سال ۹۷ دروغ بود و وعده اول سال ۹۸ اجرای طرح جایگزین، با توجه به عدم توزیع و در دسترس قرار ندادن مستر پلان « دستورالعمل مطالعات مدیریت در حوضه های آبخیز » نیز نشان از واهمه از نقدها دارد و دروغ دیگری است.

# جنگل هاـراـدریابید ! بودجه دولتی همیشه همین است که بود ! برای بقای جنگل اقتصاد درونزای جنگل را احیا کنید.

  

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم