آمار بازدیدکنندگان سایت

02021842
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
382
1180
11993
30496
35053
2021842

آی‌پی شما: 34.236.38.146
امروز: ساعت

ملزم شدن در پیوستن به معاهدات جهانی به معنای از دست دادن استقلال است.

 

عبارت در شرایط کنونی « پیوستن به FATF بهتر از نپیوستن به آن است » حرف سنگینی است و بیانگر تبدیل دولت طلبکار به دولت بدهکار است.

 

ملزم شدن در پیوستن به معاهدات جهانی به معنای از دست دادن استقلال است.

عبارت در شرایط کنونی « پیوستن به FATF بهتر از نپیوستن به آن است » حرف سنگینی است و بیانگر تبدیل دولت طلبکار به دولت بدهکار است.

چرا اقتصاد برای برخی ها خیلی دیر به عنوان مسئله اول کشور شد ؟ اکنون در ایام پایانی سال مسئله اول کشور برای برخی پیوستن و برخی نپیوستن به دُم های اینستکس است.

همه مقامات باید تحریم اقتصادی و مشکلات ناشی از رکود اقتصادی را درک کنید ! صورت مسئله را نباید نپیوستن یا پیوستن به پروتکل های جهانی دانست و مقامات کشور را تحت فشار قرار داد و همه ضعف ها را ناشی از نپیوستن ها دانست !

مسئله آمادگی پیوستن و انجام تعهدات و یا چگونگی انجام تعهدات است ! شاید (Combating the Financing of Terrorism)  یا CFT و (Financial Action Task Force) یا FATF که هر دو در واقع مبارزه با پولشویی و مبارزه با تامین منابع مالی تروریسم را دنبال می کنند، از جنبه های سیاسی قابل طرح و بررسی باشند، اما توافقنامه پاریس و برجام مقوله دیگری هستند، یکی در حفظ محیط زیست و کنترل گازهای گلخانه ای و دیگری در رفع تحریم اقتصادی و استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای قابل بحث و بررسی هستند، مجموعاً اقتصاد تک محصولی و بیمار ایران را به سمت احتضار سوق داده اند. !

در هر صورت FATF و CFT و توافقنامه پاریس دم های اینستکس تلقی می شوند که در نقش آفتابه اي براي آب كشيدن اقتصاد ايران بازیگر فعال سال ۹۷ در مقابله با اقتصاد مقاومتی بوده اند، که با عدم درک صحیح اقتصاد مقاومتی و در عین حال کج فهمی عوامل داخلی  بنیان های اقتصادی کشور را به سخره گرفته شد.

بی تردید اينستكس مجاري استهزأ و يا حتی صدمه زدن به استقلال و وابستگي اقتصادي خواهد شد و به طور قطع و یقین دست اروپا براي صادرات انواع کالاها با اين بهانه بازتر از قبل مي شود !

یعنی ایران مختار به تامین کالای اساسی مورد نیاز از طریق واردات  را تبدیل به ايران مجاب به تامین کالای اساسی و انجام تعهدات یک جانبه خواهد کرد، به عبارت دیگر تامین کالا توام با انجام تعهد خواهد شد.

در این بین انجام توافقنامه پاريس و كاهش اثرات گازهاي گلخانه بسیار تهدید کننده تر خواهد شد و ایران را مجاب به تعطیل کردن بسیاری از واحدهای صنعتی خواهد کرد.

چرا دولت باید در این شرایط حساس چنین تعهدی داشته باشد و مانند ترامپ مصلحت اندیش نباشد و از توافقنامه پاریس خارج نشود ؟ دولت به مانند توقف بهره برداری از جنگل، با خود زنی متعهد به کاهش ۴ درصدی گازهای گلخانه ای شد، در حالیکه جزء کشورهای دسته یک بود و کشورهای دسته دو کشورهای توسعه یافته و کشورهای دسته سه ، شامل کشورهایی بودند که کشورهای توسعه یافته متعهد به حمایت مالی از آن دولت‌ها می شدند.

لطفا عینک خوش بینی بزنید !

تصور کنید برجام یا برنامه جامع اقدام مشترک، محور روابط با امریکا و دیگر قدرت ها قرار داده می شد و چنین توافقات بین المللی FATF و CFT نیز با حس نیت و جریان اجرایی مواجه بود ! و امریکا به جای خروج از توافقنامه پاریس با اجرای قانون استراحت جنگل و متعهد به حمایت مالی سازمان جنگل ها در حفظ احیا و توسعه می شد و به منظور دستیابی به کاهش گازهای گلخانه ای، برای بهبود زیر ساخت های صنعتی، تحریم را بی قید و شرط بر می داشت و به ایران کمک می کرد تا این کشور  ۱۷ میلیارد دلار برای انجام تعهدات خودش در رابطه با کاهش ۴ درصدی گازهای گلخانه ای سرمایه گذاری کند. در این صورت ایران در فرایند تحرک و رونق و رشد اقتصادی قرار می گرفت !

لطفا عینک واقع بینی بزنید !

دولت ایران با خود زني هاي داخلي به موجب قانون موسوم به استراحت جنگل، فرار رو به جلو كرد و وارد كننده مصنوعات  چوبي از اروپا شد.

اینستکس کانال مالی تاریکی است که سبب شود کشور مجاب به انجام تعهدات توافقنامه پاریس شود و بیش از ۱۷ میلیارد دلار سرمایه کند و توافقات بین المللی FATF و CFT حتی مبادلات مالی چمدانی را محدود کند و کشور حتی به جای شهرام جزایری به یک ستیزن دیگری از دیگر کشورها اعتماد کند و نتواند او را حتی محاکمه کند

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 33 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم