آمار بازدیدکنندگان سایت

01980021
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
330
923
2055
23728
34729
1980021

آی‌پی شما: 54.174.43.27
امروز: ساعت

فیلتر فضای مجازی و اقتصاد بی فیلتر

 

فضا چه حقیقی و چه مجازی حقوق شهروندی است. مطالبه گری چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی در عین پختگی یک حق مسلم است که از دولت مطالبه شود ؟

 

 

فیلتر فضای مجازی و اقتصاد بی فیلتر

فضا چه حقیقی و چه مجازی حقوق شهروندی است. مطالبه گری چهل سالگی انقلاب شکوهمند اسلامی در عین پختگی یک حق مسلم است که از دولت مطالبه شود ؟ چرا حقوق فردی با حقوق عمومی تا این حد مشتبه است که نمی توان به حفاظت از حقوق عمومی که ایجاب کرده است تا فضای مجازی تحت فیلتر باشد ! تا چه حد توانست موفق باشد ؟

اگر موفق تصور یا گزارش شود، چرا فضای اقتصادی تا این حد شلم شورباست، که هر خائنی در هر کسوتی به این ملت خیانت می کند و این فضا فیلتر نمی شود و معیشت مردم به مخاطره افتاده و دین دمداری مردم را خش انداخته است.

یک تفاوت بسیار فاحش در فیلتر کردن دو فضای مجازی و فضای اقتصادی وجود دارد که به طور واضح هر کسی می تواند این دریافت پیام و برداشت از فحوای کلام و متون را داشته باشد. فیلتر کردن فضای مجازی سبب شده است تا فرصت های موجود در ظرفیت جهانی از دست برود. فیلتر نشدن فضای اقتصادی سبب شده است تا دارایی ها و ثروت این ملت توسط تعداد معدودی خائن و میراثخوار از دست برود !

اما این ملت هر چه می کشند از فیلترهای موجود در فضای حقیقی و مجازی همه شبکه های زیر بنایی و رو بنایی تولید خدمت می کشند، نقش فیلتر برای پاک کردن است اما نه آب پاک است نه هوا نه بنزین پاگ است و نه گاز و نه اینترنت و نه تلفن و نه برق ! فرا تر از این شبکه های ملی و محلی که گویا مدیران این شبکه ها هم فیلتر شکن دارند ! بسیار تلخ تر فیلتر مواد غذایی و دارویی است که مهر استاندارد دارد.

از رب ها و ترشیجات تا عسل و مرباجات و از شیر تا گوشت سفید و گوشت قرمز !

فیلتر شدن خوب است یا بد ؟

فیلتر شدن خوب است ! اما نه برای اینکه از طریق فیلتر کردن خادمین شناسایی شوند ! بلکه طی فرایند فیلترکردن، خاذنین نباید بتوانند از فیلتر عبور کنند ! هیهات که دولت ها همیشه ملت ها را به خط می کنند و از آنها می پرسند که چه کسی در بین شما خائن است و اما البته خائن به دولت و ملت همیشه خندید و مشخص شد که حتی اگر دولت و ملت به آنها تف کنند، تف به ریش خودشان می ریزد.

برای حفظ میراث انقلاب دنبال کدام خائنین در کدام فضا باید گشت ؟ کدام حقوق عمومی اهمیت بیشتری دارد ؟ به طور مشخص می توان گفت که پروژه نفوذ و تهاجم فرهنگی میراث داری را مخدوش کرده است و از این طریق بنیان های اقتصادی به شدت تخریب شده است. 

فضایی در خارج از این مرزها برای تبادل اطلاعات پرسرعت ایجاد شد و وجود دارد و نفی پذیر نیست، مرز سیاسی جغرافیایی در این قاره و آن قاره نمی شناسد و در این کره خاکی از روی هر نوع موانع فیزیکی عبور کرده و می کند، می تواند آفت باشد می تواند فرصت باشد !

توسعه اجتماعی اقتصادی فرهنگی سیاسی و... نیاز غیر قابل انکار در حیات اجتماعی است و به هر حال عقل گرایی و دانش محوری ایجاب می کند که چه نوع فعالیت و چه اقتضا و در چه فضا، می توان برای عقب نماندن از دیگران و تحت رقابت سالم به اقتضای حیات اجتماعی، تبادل اطلاعات را اجتناب ناپذیر دانست !

انسان می تواند مریض یا سالم باشد ! اما همه می دانیم که جامعه از سرمایه انسانی مریض آسیب می بیند ! با این حال این نکته با اهمیت است که بدانیم ! این چه استاندارد آموزشی است که سرمایه انسانی مریض تولید کرده است ؟

فیلترکردن فضای مجازی کوتاهی های ارکان نظام در بعد فرهنگی است که هزینه های آن به فرایند توسعه تحمیل می شود و مردم تاوانش را می پردازند.

چرا برای سلامت سرمایه انسانی به بهداشت و پیشگیری اهمیت نمی دهند انسان مریض و سالم در إعصار و قرون متفاوت با هم زندگی کردند ! چگونه می تواند اعمال محرومیت از طریق محدودیت برای حفاظت از حقوق عمومی در فضای مجازی مفید باشد و به اصل آزادی انسان خش نیاندازد.

پیام جهانی فضای مجازی این است : ما بمانیم معنی ندارد ! شما بدوید به ما برسید !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم