آمار بازدیدکنندگان سایت

01950460
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
298
958
2426
28896
33888
1950460

آی‌پی شما: 34.204.36.101
امروز: ساعت

مبارزه با شب پره شمشاد، حکایت ماست و دریا و دوغ است.

می خواهیم شمشاد زنده بماند. اما چه کنیم که آفت شب پره شمشاد جنگل های شمشاد را منقرض کرد

 

 

مبارزه با شب پره شمشاد، حکایت ماست و دریا و دوغ است.

می خواهیم شمشاد زنده بماند. اما چه کنیم که آفت شب پره شمشاد جنگل های شمشاد را منقرض کرد و متولی مبارزه با آفات در مصداق نوشدارویی بعد مرگ سهراب، بعد از پنج سال یک تصمیم نه چندان کاملی مبتنی بر افعال جنگلداری گرفت. اما به محض اعلام ، موجی از مخالفت برخواست.

به راستی اختیارات سازمان کجا رفت !

جدا از دلسوزان جامعه و فعالیت مستمر تحصین بر انگیزشان باید اشاره کرد که؛ مبارزه ای که با محلول پاشی در جنگل برای برخی نان بود و در نصب تله های فرمونی کسب تجربه و البته برای جنگلبانان شرمندگی در چگونگی پاسخگویی به افکار عمومی !

گویند شخصی با کاسه‌ای ماست در کنار دریا نشسته بود و با قاشقی ماست را به دریا می‌ریخت. از او پرسیدند چه کار می‌کنی ؟ گفت دارم دوغ درست می‌کنم ! به او گفتند با این کاسه ماست که نمی‌شود از آب دریا دوغ درست کرد. باز پاسخ داد که می‌دانم نمی‌شود، اما اگه بشود چه می‌شود !

رؤیای اگر بشود چه می شود، با دخالت در کار جنگلداری فعالیت کنترل آفات را به فعالیت مبارزه با آفات تبدیل کرد و یک موجود زنده که می گویند قدرت پروازش بیش از دو متر نیست، گونه اندمیک شمشاد و جنگل های شمشاد را به باد فنا داد.

نابودی شمشاد تاوان آزمون خطاست، اما تله فرمونی آنها اگر نتوانست شب پره را به دام بیاندازد، توانست پای جنگلبانان را گیر دهد، تا جنگلداری زمین گیر شود و باغداری توسعه یابد و پای گیاه پزشکان را بیشتر از قبل در جنگل باز باشد و چه اعتباراتی که هر چند گفتند اوراقی بود و نیست، اما بود و غیر موثر هزینه شد و هیچ اثر بخشی در دریایی از نهال ها و درختان شمشاد نداشت و بالاخره دوغ نشد تا بتوان گفت؛ اگر بشود چه شود !

چرا در این کشور دخالت در ایفای وظیفه جرم نیست  ؟

چرا کسیکه اصرار بر اجرا و ادامه اجرای نظر غیر مؤثرش دارد نباید تضمین دهد و وثیقه بگذارد ! و مردم به عنوان صاحب أموال و سازمان به عنوان نماینده مالکیت  أموال عمومی در تأدیه خسارت ابزار اجرایی داشته باشد ؟

نمی دانم چه وقت  ! اما یکی از أوقات با اهمیت همین ایام رسیدگی به قانون بودجه است، که راجع به بودجه ریزی عملیاتی گفته شود. اما اینگونه نیست ! علی القاعده باید برش یک سال ای از برنامه پنج ساله باشد و مشخص نیست چرا اینهمه تبصره ! و یا نوید که مثلا هیچ اعتباری برای انتقال آب حوزه های بسته در بودجه نیست و مسئله نگران کننده انتقال آب دریای خزر منتفی است.

چرا اعتباراتیکه هیچگونه اثر بخشی در سال های قبل نداشتند، باید مجددا در قالب برنامه و در لایحه دولت درج شوند، آیا انجام هزینه های غیر مؤثر توسط نیروهاییکه کارایی ندارند و هیچ افزایش بهره وری کسب نمی شود، در سیاست اقتصاد مقاومتی می گنجد ؟

می خواهیم شمشاد زنده بماند و دچار سوء تدبیر در مدیریت نشود. لطفا از ایده پردازی و رؤیای دوغ درست کردن دست بردارید و اجازه دهید سازمان متولی به ایفای وظیفه اش بپردازد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - شیروانی

    با تشکر از مطلب پر معنی و نکته سنجی ظریف شما . موفق و پیروز باشید

كاربران آنلاين

ما 18 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم