آمار بازدیدکنندگان سایت

01950467
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
305
958
2433
28903
33888
1950467

آی‌پی شما: 34.204.36.101
امروز: ساعت

مدیریتی عجیب در این دنیای عجیب ! در حادثه دانشگاه علوم تحقیقات !

شاید کار درستی نباشد که برخی به جای ابراز تسلیت به مسئولین واحد علوم تحقیقات، به آنها زخم زبان بزنند ، اما آنها بگویند مردم با این نوع سوء مدیریت های دارای خسارت جانی و مالی چه کنند !

 

 

مدیریتی عجیب در این دنیای عجیب ! در حادثه دانشگاه علوم تحقیقات !

شاید کار درستی نباشد که برخی به جای ابراز تسلیت به مسئولین واحد علوم تحقیقات زخم زبان بزنند ، اما آنها بگویند مردم با این نوع سوء مدیریت های دارای خسارت جانی و مالی چه کنند !

وقتی می گویند مشکل عدم افتتاح تله کابین شکایت منابع طبیعی بود ! یعنی دیوار کوتاه مدیریت منابع طبیعی را ببینید ! چه راحت یکی از علل بروز این حادثه را عدم افتتاح تله کابین و علت این مشکل را شکایت منابع طبیعی عنوان کردند، آقای مسئول این حادثه تلخ است اما خواندن چنان اعلام نظری تلخ تر است ؟ 

همیشه متولی منابع طبیعی در حفاظت از این منابع با اهمیت تنها بوده است. حتی مدعیان حمایت از منابع طبیعی که هر روزه در این دانشگاه تردد کرده اند، در این چند ساله هم کوه خواری دیده اند و هم مرتع خواری و هم تشدید پدیده سیل خیزی و هم احداث تله کابین بدون اخذ مجوز ! لب به سخن نگشودند ؟

دانشگاهی که تاسیساتش در ارتفاع بالاتر از ۱۸۰۰ قرار دارد و بر خلاف طرح جامع شهری و بدون مجوز از منابع طبیعی در اراضی مرتعی احداث شده است و می گویند مبادرت به احداث تله کابین می کند بدون اخذ مجوز قانونی ! چرا به جای عذر خواهی فرافکنی می کنند ؟

یکی اگر بپرسد هفت کیلومتر جاده سازی بدون مجوز در منابع طبیعی با این ترانشه ها در شانه خاکبرداری و خاکریزیش، تا چه حدی فرسایش دارد ؟ و در رابطه با جلوگیری از پدیده سیلخیزی ، مدیریت روان آب غیر قابل جذب و نفوذ نزولات آسمانی در بستر حدود ۴۰ هکتاری جاده و محوطه و تأسیسات آن به تأیید چه مرجعی رسیده است ؟

أساسا تردد ۴۰ هزار دانشجو که اگر تنها ده درصد مجبور به حضور در کلاس باشند، انتقال انها از طریق تله کابین امری غیر ممکن خواهد بود و بدیهی است که نوعاً آن تاسیسات مرتبط با تردد دانشجویی احداث نشده است !

خوب است مسئولین مرتبط پیشنهاد اولیه و طرح توجیهی آن را منتشر کنند !

در هر حال با وصف اینکه همه اصطلاحات معمول و متداول در تخریب منابع طبیعی، اعم از کوه خواری - مرتع خواری زمین خواری – احداث تأسیسات غیر مجاز و... در واحد علوم تحقیقات دیده می شود و طرح تله کابین نیز به جهت فرار از پرداخت حقوق دولتی بر خلاف قانون و صرفا به منظور کسب درآمد و بهره برداری تفریحی احداث شده است، مسئولیت دانشگاه ملامت پذیر شوند و عذر خواهی کنند !

اکنون که همه مقصرها احتمالا مشخص شده اند !

آیا کسی می پرسد هزینه نگهداری تله کابین به چه میزانی است و چگونه مدیریتی که نسبت به تامین اعتبار ایجاد ناوگان نو و مطمئن باز مانده بود و از ناوگان فرسوده برای تردد دانشجویان در یک جاده کوهستانی استفاده کرد، قادر است هزینه  تردد دانشجویان را از طریق تله کابین تأمین کند ؟

نقطه سر خط ! لطفاً صداقت داشته باشید

مجوز قانونی بگیرید ! حقوق دولتی تاسیسات انتفاعی را پرداخت کنید ! اراضی ملی تصرف شده را ازاد کنید ! حفظ منافع ملی و جان سرمایه انسانی کشور، با اهمیت تر از سر پا نگهداشتن دانشگاه با جیب اولیای دانشجویان بیکار است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم