آمار بازدیدکنندگان سایت

01950466
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
304
958
2432
28902
33888
1950466

آی‌پی شما: 34.204.36.101
امروز: ساعت

برای کاهش تب جنگل زاکرس پاشویه بی نتیجه است !

 

زاکرس در تب می سوزد و با گفتار درمانی التیام نمی یابد. زیرا نظرات کارشناسی در رابطه با بهبود مدیریت جنگل های زاکرس و دیگر جنگل ها، هیچگاه نتوانسته به برنامه تبدیل شود.

 

برای کاهش تب جنگل زاکرس پاشویه بی نتیجه است !

زاکرس در تب می سوزد و با گفتار درمانی التیام نمی یابد. زیرا نظرات کارشناسی در رابطه با بهبود مدیریت جنگل های زاکرس و دیگر جنگل ها، هیچگاه نتوانسته به برنامه تبدیل شود. لابد نمی دانند که سال های مدیدی است که تهیه برنامه ملی جنگل روی زمین مانده است. لابد نمی دانند که از دیدگاه مالی اعتباری برنامه های پنجساله توسعه اجتماعی اقتصادی و... چهارم و پنجم و ششم توسعه باغات کشور بر برنامه توسعه جنگل در کشور با اهمیت تر شده است و برنامه توسعه جنگل که باید در اجرای ماده ۱۵ قانون افزایش بهره وری ظرف مدت دهسال سرانه جنگل کشور را بهبود ببخشد، فاقد اعتبار است.

محض یاد آوری این قانون در سال ۸۹ تصویب و برای اجرا ابلاغ شده است و در اجرای این ماده باید شش میلیون هکتار جنگل کاری انجام می شد  تا سرانه جنگل کشور از ۰.۱۷ به ۰،۲۵ می رسید.

از حاصل تلاش مدیریت جنگل زاکرس بگویید ! نظرات کارشناسی خوب و جلسات با کلاس و ارائه مطالب علمی استاندارد، حاصل تلاش سرمایه انسانی «بدنه کارشناسی» سازمان است از تلاش مدیریت بگویید که با کار مدیریتی در تأمین منابع مالی اعتباری تا چه حدی توفیق داشته است که نظرات کارشناسی « اتاق فکر» را به سمت تهیه برنامه عملیاتی سوق دهد.

حاصل تلاش مدیریت جنگل های زاکرس با فراز و فرودهای مهیج تا یأس آورش، تب زاکرس را مزمن کرده است و توسعه باغات در زاکرس - افزایش تعداد کوره ذغال در جنگل زاکرس – توسعه آفات و امراض - افزایش کمی کیفی وقوع حریق، این علائم و نشانه ها را دارد که سال های مدیدی است که ادامه تغییر نظام مالکیت جنگل های زاکرس و ادامه تغییر نظام بهره برداری از جنگل های زاکرس با چالش جدی مواجه است و تنها ساز و کار اجرایی برون رفت از این وضعیت، تهیه و اجرای طرح های جنگلداری با اهداف متنوع دارای اقتصاد درونزا است که بتواند با بهره برداری های غیر مستقیم در راستای توانمندسازی جوامع محلی، به کاهش سطح اتکاء معیشتی جنگل نشینان در زاکرس منتهی شود.

مادامیکه ساز و کار تهیه و اجرای طرح های جنگلداری با اهداف متنوع دارای اقتصاد درونزا، در سازمان با بحران تصمیم گیری مواجه باشد، نظرات کارشناسی سرمایه انسانی داخل کشور و کارشناسان فائو و دیگر کشورها در حد پاشویه برای تب زاکرس است.

در هر سال چنین بازدیدهایی و چنین نظرات جمع بندی شده ای را می توان مرور کرد، اما در بخش اجرا اولین اقتضاء این است که با بهره گیری از این بازدیدها، مدیریت تحت نظام فنی اجرایی طرح های تفصیلی اجرایی دارای اقتصاد درونزا تهیه و اجرا کند ! با منابع مالی اعتباری دولتی تب زاکرس نمی تواند بر طرف شود.

مسئولیت ملی برای تصویب برنامه ملی و برای مدیریت جنگل های ملی زاکرس بازگرداندن اقتدار در تصمیم گیری است، حفظ باقیمانده جنگل های زاکرس در گرو چنین عزمی است.

در اینجا می توانید مطلب ایران می‌تواند تنش‌های جنگل‌های زاگرس را تعدیل کند را بخوانید.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم