آمار بازدیدکنندگان سایت

01980671
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
980
923
2705
24378
34729
1980671

آی‌پی شما: 54.172.234.236
امروز: ساعت

درخت پالونیا میزبان چه آفتی است ؟

دشمنان طبیعی و غیرطبیعی ما قادر به کشتنمان نیستند ! بزنیم خود را شاید زودتر از آفت ها مردیم !

 

درخت پالونیا میزبان چه آفتی است ؟

دشمنان طبیعی و غیرطبیعی ما قادر به کشتنمان نیستند ! بزنیم خود را شاید زودتر از آفت ها مردیم !

مدعیان دانش و پژوهش از خودتان بپرسید !  درخت پالونیا « Paulownia » بومی چین و کشورهای شرق آسیاست. این گونه سریع الرشد و دارای چوب با کیفیت تر از صنوبر است ! آیا این گونه میزبان آفتی است که سازمان حفظ نباتات به ممنوعیت واردات و کاشت نهال آن تصمیم گرفته است ؟

نیاز کشور به توسعه زراعت چوب ضرورت است و نمی توان از منافع ملی صرف نظر کرد، از این رو من حامی محتاط در کاشت اینگونه هستم !

می گویند این گونه مهاجم است ! اما من تا کنون این درخت را در جنگل ندیدم تا در مورد مهاجم بودنش اظهار نظر کنم ! اما این گونه را در محوطه چوب و کاغذ مازندران و همچنین در کوچه محل سکونتم دیدم ! احتمالا کسی که این گونه را مهاجم می داند، قطعاً برخی بذر دهی فراوان هر ساله این گونه و درصد بالای قوه نامیه بذور آن را به همراه اختلال در روند تجدید حیات طبیعی و از بین رفتن گستره استقرار گونه های بومی در جنگل های طبیعی و دست کاشت را دیده است، از این رو این نکته را به عهده تشخیص خودش وا می نهم که بفرمایند: منظورش از مهاجم بودن این گونه غیر بومی، هجوم بازنشستگان سازمان جنگل ها و بیکار شده از قانون منع بکارگیری بازنشستگان و تکثیر این گونه از سر بیکاری بوده است.

مذبذب بودن مدیریت چقدر خفت بار است !

- آنگاه که به یقین می دانیم تکثیر این گونه در شمال کشور و اخیرا رواج پیدا کرده است !

- آنگاه که می دانیم این گونه در محل کاشت خود «در محوطه چوب و کاغذ مازندران» به قدری شاداب است، که تاکنون تحت تأثیر هیگونه بیماری نبوده و میزبان هیچ گونه ای از آفات نباشد !

- آنگاه که می دانیم سریع الرشد است و عملکرد کمی کیفی بهتری از صنوبر در واحد سطح دارد !

- آنگاه که می دانیم کاشت این گونه در اراضی جلگه ای غیر جنگلی شمال کشور ترویج می شود و توصیه کشت آن در قالب زراعت چوب، علی القاعده در عهده تکلیف سازمان متبوع ما نیست  

- آنگاه که می دانیم زراعت چوب در کشور ضرورت دارد و البته نیازمند حمایت دولت است و وظیفه دولت در اینگونه امور در وزارت متبوع ما متمرکز است و اگر ارز دولتی برای واردات نهال های این گونه اختصاص نیابد، کدام زارع می تواند با ارز ۱۳۵۰۰ تومانی این روزها، فعالیت زراعت چوب خود را با کاشت این گونه توجیه اقتصادی کند !

نا امید کردن مردم در دولت تدبیر و امید تا این حد در روش و سیره مدیریت پر اختلاف در یک وزارتخانه تأسف بار است !

مدیریت فشل این سازمان مدعی به کنترل آفات برای کنترل آفت شب پره شمشاد با وصف نابودی بخش وسیعی از این جنگل ها، در حد فلج بودن استنباط می شود و خوب است در حوزه کنترل آفات مدیریتشان را تقویت کنند و تحت حاشیه های مذموم قرار نگیرند !

دنبال کردن ایده ها و آرمان‌ های فاقد نتایج پژوهش و فاقدطرح و برنامه مصوب و غیر قابل تحقق‌ به چه هدفی به این شدت و غلظت در جامعه مطرح است ؟

❊ - چرا کسانیکه این ایده ا و آرمان ها را مطرح می کند و در روند کارآفرینی و تحرک و رونق اقتصادی اختلال ایجاد می کنند، هیچگاه پاسخگوی فرصت های از دست رفته مردم نیستند ؟

❊ - چرا مدیریت بخش های مختلف تا این حد ضعیف و مداخله گر و فرافکن شده اند و مدیران شایسته و بروکرات و کارشناس از مدیریت خدمات دولتی کنار زده شدند ؟

❊ - چرا برای بگیر و ببند و هیچ کاری نکردن و یا لنگ کردن کارهای دولت منتخب مردم و مردم شایسته خدمت، این همه مقررات و ضوابط وضع و اعمال می شود ؟

❊ - چرا در بحث تحرک و رونق اقتصادی کشور این همه خود زنی وجود دارد ؟ چرا به ما می آموزند تا خودمان را گرسنه بخوابانیم و برای حال گرسنگی خود نوحه سرایی کرده و های های بگرییم و دیگران را مقصر بدانیم ؟

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 22 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم