آمار بازدیدکنندگان سایت

01684579
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1136
1855
10801
41052
67225
1684579

آی‌پی شما: 54.80.83.123
امروز: ساعت

اهالی سوداگر زمین صداقت ندارند !

زمین –جنگل- منابع طبیعی، همیشه تاوان و بهای جهل اهالی زمین و جنگل بوده و تأدیه شده است !

 

 

اهالی سوداگر زمین صداقت ندارند !

 

زمین –جنگل- منابع طبیعی، همیشه تاوان و بهای جهل اهالی زمین و جنگل بوده و تأدیه شده است ! اما زبان خالق و صانع زمین با اهالی زمین صادقانه موهبت الهی بیان شده است.

آنچه در سال ۹۶ در مدیریت جنگل های شمال گذشت، حکایت از آن دارد که انجام توقف بهره برداری در جنگل، با نمایه ای کدر از بد فرجامیِ یک اقدام غیرحرفه ای همراه شده است.

اما در این بین ارزیابی باورهای جامعه در این مورد هنوز مشخص نیست و آنچه از کنش توقف بهره برداری به صورت یک واکنش قابل دریافت می باشد، بیشتر مرتبط با تأمین اعتبار از سوی دولت است، نه مسائل فنی تخصصی علمی عملی جنگل !

عدم واکنش سریع این اقدام غیرحرفه ای در مورد جنگل، به مانند رشد بطئی جنگل از جمله خصوصیت ویژه عناصر بیوتیک از جامعه گیاهی است، سال ها طول خواهد کشید تا فرصت های از دست رفته در ظرفیت های مختلف جنگل و تهدیدات ناشی از تشدید تخریب ها برای آحاد جامعه برجسته و آشکار شود.

امروز روز جهانی زمین است و  شعارش «پايان بخشيدن به آلودگی پلاستيك ها»  که شعار غیر عملی است.

زیرا همان کشورهاییکه امروز شعار زمین بدون پلاستیک می دهند، در دو دهه قبل با همین نوع شعارهای از جنس اقتصادی منفعت طلبانه یک طرفه و بی محتوی، توان تولید پاکت های کاغذی «ولو سنتی» را تخطئه کردند تا از تولیدات پالایشگاه های پتروشیمی آنها استفاده شود و خود هر چه توانستند به کشورهای رو به توسعه  پلاستیک فروختند و حتی رقابت در مصرف ایجاد کردند.

آنها سپس برای قانع کردن ملت ها و دولت ها صنایع تبدیلی را به این کشورها فروختند، تا مواد اولیه کارخانه های آنها را  بخرند و با تولید محصول ثانویه، با غرور خودکفایی مصرف کنند. آنها همزمان شعار حفاظت از جنگل و زمین در جهان سر دادند و تکنولوژی تولید پالایشگاه ها را هم فروختند، ولی با جدیت شروع به تخطئه مصرف این تولیدات  در جهان کرده اند و شعار غیر صادقانه کاهش مصرف پلاستیک می دهند.

اگر درک درستی از ژئواکونومیک جهت افزایش توان تولید داخلی، از طریق بازتوانی بنیان های اقتصادی نداشته باشیم، جنگل را در انجام فعالیت های بد سرانجامی چون، توقف بهره برداری از جنگل قرار خواهیم داد، که از یک سو باید با دست خالی و صرفا برای نگهداری و مراقبت ناموفق از این سرمایه تجدیدپذیر، فقط هزینه کنیم و البته از سوی دیگر مواد قابل بهره برداری در کف جنگل ها، در برابر همه چشم های حاضر و ناظر، بپوسد و گاه سبب تشدید حریق یا تشدید آفت و امراض در جنگل شود و در هر حال اکنون از نگاه جنگلبان ها، کف جنگل مملو از زباله های چوبی حاصل از جریان استمرار حیات جنگل و زباله پلاستیکی حاصل از جریان استمرار حیات انسانی است.

نباید خود را از لحاظ ژئواکونومی قانع به کف زدن و تشویق دیگران و یا دریافت مدال توقف بهره برداری در جهان تبدیل کنیم، دیگران در قاره اروپا با ماشین های پر سرعتی در جنگل های خود می تازند و مشغول تبدیل و تولید چوب در جنگل هایشان و عرضه به بازارهایی که بیزنس من های آنها از طریق وعده اعطاء مشوق از صندوق های جف و کف زدن های ترغیبی برای دانشجویان در شرف تحصیل و یا عاشق یا نیازمند به کسب عنوان، ایجاد می کنند، به کشورهای رو به توسعه چوب وارد می کنند.

تأسف آور است در سالی که عنوانش حمایت از تولید داخلی است، در استان هاییکه دو برابر نسبت پوشش جنگلی، دارای جنگل انبوه هستند و سرانه جنگلی مردم این استان ها بیش از متوسط مساحت هدفگذاری شده در ماده ۱۵ قانون افزایش بهره وری فراموش شده و هرگز به اجرا گذاشته نشده است و ۴۰۰ مترمربع بیش از سرانه مردم اروپا جنگل دارند، باید وارد کننده چوبی باشند، که نه امکان واردات این نوع چوب هست و نه صرفه اقتصادی وارد کردن این نوع مقطوعات چوبی هست و نه لازم هست چنین مقطوعات چوبی که سالانه در کشور بیش از چهار میلیون مترمکعب دود می شود، از گمرگات کشور با تهدیدات قرنطینه وارد شود.

بهانه روز جهانی زمین یک فعالیت بیزنسی است و باید با حفظ احترام بیان کنیم که تاجران تجارت پیشه جهانی، هرگز علاقمند به کاهش مواد پلاستیکی نیستند، شعار آنها صادقانه نیست و توجه دایر به اجرای ما به این شعارها فرجام بدی دارد.

زبان خالق و صانع زمین صادقانه ، موهبت بیان شده است، بی تردید فساد اهالی زمین عقاب دارد.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 65 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم