آمار بازدیدکنندگان سایت

01820834
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
999
1342
5122
19035
18176
1820834

آی‌پی شما: 107.23.176.162
امروز: ساعت

گویا سیاست تشنه تر از اراضی کشاورزی و کشاورز است.

اراضی آبی متمایز از اراضی دیم و زارعین سنتی متفاوت از سایر تولید کنندگان بخش کشاورزی هستند

 

 

گویا سیاست تشنه تر از اراضی کشاورزی و کشاورز است.

 

اراضی آبی متمایز از اراضی دیم و زارعین سنتی متفاوت از سایر تولید کنندگان بخش کشاورزی هستند. باید مفهومی از سابق و مسبوق را مد نظر قرار دهیم و هرگز حقوق سابقی را بر حق مسبوق رجحان ندهیم !

بنابراین یکبار برای همیشه به ذهن بسپاریم ! تمامی امتیازات شبکه آب شرب یا شبکه آب بخش صنعت، حق سابق است و حقابه اراضی زراعی و باغی حق مسبوقی به قدمت سابقه تحجیر - حیازت - تصرف – احیای اراضی و بهره برداری و استمرار در آن است !

آیا حقابه در بازی سیاست بار معنوی کلامی خود را از دست داده است ؟ حقابه صرفاً حق کشاورز نیست ! حقابه حق زمین کشاورزی تحت تملک و تصرف هر کشاورز است ! هر کشاورزی مانند سایر اقشار جامعه برای سایر نیازهای زندگی به آب شرب نیاز دارد و حقابه حق زمین کشاورزی است. 

مسئولیت حل همه مسائل زیست محیطی جهان به عهده ما نیست ! همه مردم می دانند و از عوام تا خواص به این نقطه رسیده اند که انتقال حوزه به حوزه آب به تشدید تنش خشکی مبدل شده است و بتدریج مصرف کنندگان به نحوی در مصارف آب شهری و صنغتی خیز برداشته اند، که تلقی می شود حقابه اراضی کشاورزی به شدت مخدوش شد و این خیز مصرف کنندگان برای غلبه بر تولیدکنندگان در حقابه اراضی آبی، صرف نظر از اینکه در بخش کشاورزی آب به عنوان یک عنصر و عامل تولید چگونه بهره برداری می شود و تا چه حدی آن بهره برداری ها اقتصادی تلقی بشود و متولی آب در توزیع ایراد داشته باشد و با مدیریت خود مرتبط بداند،  به تصرف من غیر حق در حقابه کشاورزی مرتبط است و باید از لحاظ حقوق عمومی در امنیت غذایی به آن توجه شود و متولی کشاورزی حق انعطاف در سهم بری کلام متعارف ندارد !

انتقال آب دریا ساز و کار پایدار است.

اقتضای مدیریت پایدار در بر گیرنده این نکته است که هر اقدامی معطوف به نتیجه پایداری باشد، با این ترتیب هر مطالعی باید تحت استانداردهای جهانی مبتنی بر مطالعات آمایش سرزمین انجام شود و هر طرحی باید در عین جامع نگری با محوریت منابع طبیعی و ذینفعان آن، در تطابق با جهت گیری آمایش سرزمینی در توزیع جمعیت و استقرار سکونتگاه، تعادل بخشی پهنه سرزمینی ایجاد کند.

شرایط کشور به گونه ای رقم خورده است که بهره برداری از اراضی ساحلی بدون احتساب درآمد گمرکی از چند بندر تقریبا ناچیز و صفر است و حتی برای حفاظت و نگهداری مستلزم انجام هزینه های فاقد توجیه اقتصادی است. با این وصف اگر تراکم جمعیت فولادشهر أصفهان بیش از ۲۰۰۰ نفر در کیلومترمربع است و مصرف آب این شهر سبب شده است تا بگویند کشاورزان در اراضی کشاورزی آب را در فعالیت فاقد صرفه اقتصادی، مصرف می کنند که البته درست است، اما هرگز از لحاظ حقوقی نباید محل توجه باشد، زیرا کشاورز یک فعالیت معیشتی دارد و حقابه متعلق به زمین کشاورزی تحت تصرف این کشاورز دارای فعالیت معیشتی است و دولت مکلف است، همانطور که در نتیجه سرمایه گذاری به افزایش درآمد متنوع در اراضی فرلاد شهر رسیده است ، بر روی همان میزان حقابه اراضی کشاورزی این کشاورز، فعالیت دانش بنیان کشاورزی راه اندازی کند و کشاورزی معیشتی این کشاورز را در چارچوب امنیت غذایی دارای توجیه اقتصاد نماید.

گویا سیاست برای پاسخگویی جامعه مصرف کنندگان آب، تشنه تر از کشاورز و زمین کشاورزی است و عطش تصرف من غیر حق دارد و البته بداند در کشتی نشسته است و سوراخ کردن جای خودش، مصداق سوراخ کردن کشتی و غرق شدن است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 24 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم