آمار بازدیدکنندگان سایت

01820737
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
902
1342
5025
18938
18176
1820737

آی‌پی شما: 107.23.176.162
امروز: ساعت

تغییر ریشه های فقر و فلاکت ملل در جهان !

گر چه با تصویب منشور ملل متحد، کشورها به ظاهر آزاد شدند، اما باید پذیرفت که استعمار تغییر شکل داد و کشورهای مستعمره هرگز مستقل نشدند و

 

 

تغییر ریشه های فقر و فلاکت ملل در جهان !

گر چه با تصویب منشور ملل متحد، کشورها به ظاهر آزاد شدند، اما باید پذیرفت که استعمار تغییر شکل داد و کشورهای مستعمره هرگز مستقل نشدند و همچنان بهره کشی تحمیلی، نه با تغییر ماهیت ! بلکه به صورت شکلی مبتنی بر تقاضا شده است.

اما جهان هستی صانع دارد و قدرت لایزال او برترین قدرت های غیر قابل انکار است و ادعایی از ناسا در جابجایی کره زمین جهت مقابله با پدیده گرمایش زمین، به توهم و رویا می ماند.

اما درک این واقعیت بسیار با اهمیت است که بدانیم در نتیجه تقسیمات جهانی چه بلایی بر سر زیست کره آمده است و استکبار جهانی در رأس کشورهای توسعه یافته تا چه حدی در استثمار و تولید فقر و فلاکت برخی ملل عقب مانده دخالت دارد.

عقب ماندگی اساسا با شروع دوره رنسانی آغاز شد و برخی دول نتوانستند در این دوره همپا با دیگر ملل گام بردارند و در نتیجه برخی ملل حتی در همسایگی خود عقده گشایی کرده و کشور گشایی را آغاز نموده و بهایی را برای پرداخت بهانه خود پیش بینی نموده اند که گاهاً نسل کشی و خوی دون شأن انسانی است.

اما به طور مشخص با استفاده از بروندادهای قرن اخیر می توان گفت؛

کشورهای توسعه یافته از طریق تولید تکنولوژی و فروش تولیدات حاصل از آن از یک طرف و همچنین تولید ایده ناتوانی و یأس در بین نخبگان دیگر کشورها، جهت جذب و بکار گیری سرمایه های انسانی پراکنده در اقصی نقاط جهان، سعی در هر بیشتر وابسته کردن و بهره کشی دیگر ملل داشتند و با تولید انواع آلاینده و سموم خطرناک، به زیست کره لطمات و خسارت غیر قابل جبران زده اند.

کشورهای رو به توسعه نیز در قرن اخیر با جهش افزایش جمعیت به سمتی رفته اند که خواستگاه کشورهای توسعه یافته بود، آنها با افزایش جمعیت افزایش مصرف کننده و افزایش وابسته معیشتی به زیست کره تحمیل کرده اند و در بسیاری مناطق به دلیل فقر شدید، سبب تشدید وابستگی مردم فقیر به عرصه های طبیعی و عامل بروز و تشدید پدیده و بحران های زیستی شدند .

اگر بر پدیده جنگ تمرکز کنیم متوجه می شویم که کشورهای توسعه یافته و استکبار جهانی در قرن اخیر ماهیت جنگ ها تغییر دادند.

ماهیت جنگ از کشورها گشایی به فروش تسلیحات تغییر یافت، فروش تسلیحات کلا بخشی از سیاست های اقتصادی کشورهای توسعه یافته تبدیل شد و در کشورهای رو به توسعه بازارهای جدیدی تشکیل و با ایجاد دشمن فرضی و توهمی، بازارها ساماندهی شد و هر بار بهانه ای که بهای آن نه جان انسان ها، بلکه چپاول ذخایر آن کشورها از طریق تجارت تسلیحات و آزمایشگاه بدون هزینه و البته با درآمد سرشار درمان – اقامت و توسعه صنعت گردشگری و ایجاد حسرت برای بخشی از سرمایه های انسانی کارآفرینِ پراکنده در اقصی نقاط جهان و جذب سرمایه انها و تشدید فلاکت در کشور مبدا یعنی زادگاه و بوم و برشان است.

اگر بر ماهیت تمامی پروتکل ها و کنوانسیون ها تمرکز کنیم، جز ایجاد محدودیت برای کشورهای رو به توسعه و فروش دانش نتیجه دیگری استخراج نمی شود و لاجرم باید از کشورهای توسعه یافته تولیداتی را خرید نمود و آنها یک رقابت کاذب در بین خود ایجاد کردند، تا بازارهای در این بخش سازماندهی شود که خود مبین تقسیم کشورهای جهان در بین کشورهای توسعه یافته است.

آزادی عدالت حتی در درون کشورهای توسعه یافته به یغما می رود و تابع مصلحت می شود و نمی توان به حکمرانی رسید و دموکراسی را دید. در واقع عامل تغییر ریشه های فقر، مانع ایجاد چنین شرایط مطلوب نظر مردم است !

بنابراین ملل کشورهای رو به توسعه یک راه دسترسی خروج از دالان تاریک استثمار و استعمار دارند و پس از خروج از دالان باید برای عبور از یک رودخانه خروشان یا پرتگاه خطرناک، معبر و پل ارتقاء افکار و توانایی عبور بسازند و متکی به درون خود شود و مفهوم مقاومت را ارتقا دهد تا از همه انرژی های موجود درونی بهره مند شود.

جهان با قانون تجارت اداره می شود و زبان متعارف این قانون سوداگری است و خرید و فروش متعارف در این قانون با «صرفه» تعریف شده است و زیان بخش از قانون تجارت و البته یک اتفاق نیست، دانش پیشگیری دارد !

کدام ملل از بین کشورهای رو به توسعه توانستند بدون دست زدن به دیواره های دالان جهت ایجاد معبر جدید، یا بدون دل به دریا زدن و چشم دوختن به اتفاق مثبت، به ارتقا افکار و توانایی عبور از رود خروشان متمرکز شوند و در تاریکی دالان به دنبال ایجاد راه نجات ملت خود نباشند !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 26 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم