آمار بازدیدکنندگان سایت

01820757
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
922
1342
5045
18958
18176
1820757

آی‌پی شما: 107.23.176.162
امروز: ساعت

سیزده بدر و برنامه آفرود و دستپخت !

عید نوروز باستانی است. اگر مردم فردا کاری باستانی نکنند، فردا روز نحسی برای طبیعت می شود ! همه باید با پنداری نیک – گفتاری نیک - رفتاری نیک، به همیار واقعی طبیعت بدل شوند و باستانی بمانند !

 

 

سیزده بدر و برنامه آفرود و دستپخت !

 

عید نوروز باستانی است. اگر ملت فردا کاری باستانی نکند، فردا روز نحسی برای طبیعت می شود ! با پنداری نیک – گفتاری نیک - رفتاری نیک، به همیار واقعی طبیعت بدل شوید و باستانی بمانید !

عید و نوروز روزی است که انسان بدهنجاری های تبدیل به عادت شده گذشته را ترک کند و در جامعه هنجار شکنی نکند و هنجارهای پسندیده را الگوی زندگی خود قرار دهد و سیزده فروردین روز دوستی با طبیعت است.

اما خرده فرهنگ ها در اقصی نقاط کشور به تدریج سیزده بدر را که روز طبیعت بود، به یک روز خرافی تبدیل کرده اند و گره زدن سبزه آن را که نوعا کشت هیدروپونیک بود و می توانست به طبیعت سپرده شود، به رموز بخت بازشدن و انداختن و زباله دانستن تبدیل کرده اند.

اکنون مدیریت منابع طبیعی در کشور حتی یک تن تولید ذغال از محل بهره برداری های مجاز از جنگل ندارد. مردم باید بیشتر آگاهی داشته باشند که در روز طبیعت برای قلیان کشی و طبخ غذا شاید حدود ۲۰۰۰۰ تن ذغال مصرف شود، که کلاً از مجاری غیر مجاز و قاچاق تولید می شود و مدیریت جامعه از طریق برنامه های مختلف تمجیدی رفتارهای منحوسی را به طبیعت تحمیل می کند.

وحید حسینی در برنامه دستپخت روز دهم فروردین، آشپزی برای برنامه دسپخت آفرود را طرح آزمون گروه داوطلب های آشپزی قرار داد و با گروه آفرود زد به جنگل، اما بدون مجوز !

او گفت تمام هیزم مورد نیاز را از دور ریز کارخانه چوبری تهیه کرده و با خود به جنگل آورده است، تا نیاز به شکستن شاخه درخت نباشد !

همه می دانند که شاخه درخت زنده و سالم هیزم تر دارد و طبعاً خوب نمی سوزد و مخصوصا گروه ایشان که اهل این جور کارهای سخت در طبیعت نیستند، قطعا هرگز قادر به تهیه آتش و طبخ غذا مسابقه نمی شدند !

کوتاه سخن اینکه ایشان حرفه اش آشپزی است و لازم بود که آموزه های جنگلبانی با اطلاعات مناسب بیان شود. این نقش مدیریت غیر حرفه ای است که به ایشان نقش حمایت از طبیعت را داده است.

بر مبنای آموزه های جنگلبانی هرگز نباید گفت برای تهیه اتش باید هیزم را خارج از جنگل تهیه کرد. ایشان با چه مجوزی وسط جنگل تشریف دارند که برای رفع نیاز باید آتش تهیه کنند، حتی با هیزم خارج از جنگل !

مردم ما باید بدانند مناطقی از جنگل که تحت دسترسی عموم است، این عرصه را پارک جنگلی نامیده اند و خارج از آن هر عبور یا بیتوته ای برای افراد غیر ذینفع از حیث معیشتی، بر خلاف عرف بوده و عبور و بیتوته غیر ضرور محسوب شده و قطعا با ایجاد ضرر و خسارت به عرصه جنگلی همراه خواهد شد.

توجه به تاریخ کهن ایرانی و باستانی ماندن هنجار است، اما باستان مآبی بد هنجاری است. انسان بدهنجار در روز سیزده  باید ترک عادت کند، نه انتقال عادت! و از سیزده منحوس ذهن متوهم خود، سیزده مهرورز و طبیعت دوست بسازد.

هر فردی باید بداند، حد همه مصرف ها باید به قدر ضرورت و رفع نیاز اجتناب ناپذیر باشد و بیش از حد رفع نیاز ! رفتار منحوس بد هنجاری در سال پیش روی زندگی او خواهد بود.

برای نجات طبیعت و رفع این دوگانگی در رفتار داخل خانه یا کشور و بیرون از خانه یا کشور، آگاهان و مروجان جامعه وظیفه دارند، در کلاس مدرسه طبیعت برای بر طرف نمودن دو گانگی شخصیت متضاد انسان تلاش کنند، تا انسان با رفتار منحوس مصرف مستحصلات غیر مجاز از طبیعت، خود را فریب ندهند که با رفتار نمایشی نشکستن شاخه و جلوگیری از زخم تنه درختان و جمع آوری زباله از طبیعت حمایت می کنند.

بازی افرود برنامه دسپخت با چه مجوزی انجام شده است ؟ و درآمد حاصل از برنامه دسپخت چه نقشی برای مرمت و نگهداری جاده جنگلی داشته است و دولت کلا چه حجم سرمایه گذاری برای حفاظت و نگهداری از جنگل دارد، چرا دولت با تصمیمات منحوسی چون طرح استراحت جنگل،  مدیریت جنگل را از نفس انداخته است ؟

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم