آمار بازدیدکنندگان سایت

01531104
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1368
2229
15362
46611
50755
1531104

آی‌پی شما: 54.198.170.159
امروز: ساعت

رئیس محترم مجلس در مورد تنفس جنگل مستحضر باشد !

تنفس جنگل از این جهت با اهمیت است که به زعم کارشناسان مجرب نفس جنگل را گرفت !

 

 

رئیس محترم مجلس در مورد تنفس جنگل مستحضر باشد !

تنفس جنگل از این جهت با اهمیت است که به زعم کارشناسان مجرب نفس جنگل را گرفت ! و به زعم دیگر آحاد جامعه و برخی مقامات به جنگل نفسی تازه داد ! حفظ منافع ملی در این منابع ملی اقتضا می کند که اثر اجرایی قانون برنامه توسعه و نتیجه اجرای این تضارب افکار و اندیشه را دانش بنیان دنبال کنید !

تنفس جنگل چگونه با اهمیت است که جزء مسائل محوری مندرج در ماده دو قانون برنامه توسعه نیست ؟

تنفس جنگل چگونه با اهمیت است که دولت قادر به تأمین اعتبار ۸۰ میلیارد تومانی آن در سال ۹۶ نبوده است ؟

تنفس جنگل چگونه با اهمیت است که وزارت جهاد کشاورزی در بسته رونق و اشتغال هیچ برنامه ای برای جنگل ندارد ؟

اگر تنفس جنگل با اهمیت است، چرا مصوب نکرده اید در طول اجرای برنامه تنفس جنگل، معادل ارزش مالی چوب قابل عرضه به بازار از محل صندوق توسعه برای طرح های جنگلداری جنگل های شمال اعتبار اختصاص یابد.

کسانیکه می گویند طرح های جنگلداری پس از توقف بهره برداری رها نشده است؛

- توقع این است که به آنها بفرمائید؛ به رئیس مجلس اسناد هزینه مراقبت و نگهداری دارایی های سرمایه ای سال ۹۶ همان طرح هاییکه، بهره برداری آن متوقف گردید ارائه شود.

- توقع این است یکی از طرح های جنگلداری که به قرارداد فی ما بین خاتمه داده اند، توسط  ریاست محترم مجلس شخصاً بازدید رسمی شود !

توقع  این است بفرمایید به جای صورت جلسه بررسی تعهدات فصلی مجری طرح، منطبق با سال های قبل از توقف بهره برداری، برای رئیس مجلس صورت مالی تهیه و ارائه دهند که نشانگر انجام عملیات اجرایی طرح باشد!

چگونه در جنگلی که دولت در طول سال یک ریال هزینه نگهداری و مراقبت و یا سرمایه گذاری احیا و توسعه و احداث جاده و ساختمان نمی کند و توان مدیریتی و مالی بخش غیر دولتی را کنار گذاشته و او را بیرون می کند، می توان دستاورد افزایش ضریب حفاظتی و نظارتی دید !

کارشناسان مجرب به شدت نگران بقای جنگل هستند، بفرمایید چه کسی بقای جنگل را پس از اجرای تنفس جنگل تضمین می کند !

گاهی گفته می شود قانون تنفس و گاهی گفته می شود طرح تنفس ! هر چه هست نفس جنگل را به شماره انداخته است ! چه خوب است نمایندگانی مطلع و مجربی را بفرستید تا با دقت بررسی کنند که در طرح های جنگلداری که می گویند تعطیل و رها نشده است. قبلا چه کارهایی انجام می شد و اکنون آن کارها را چه کسانی و چگونه انجام می دهند و برای راستی آزمایی بفرمایید قرارداد های انجام کار پیمانی را برایتان ارسال کنند.

 چگونه برای یک بند از یک ماده قانونی، از عبارت قانون تنفس جنگل استفاده می کنند ! تصویب یک بند از یک ماده که حتی در لایحه دولت نبوده است و بر حسب خواسته تعداد معدودی از جامعه و البته فاقد مبانی کارشناسی، فقط الحاق یک بند به یک ماده قانون برنامه توسعه است.

می گویند طرح تعطیل نشد؛

- لابد نمی دانند برنامه زمانی یعنی چه ! ممکن است بدانند برنامه زمانی یعنی چه و علی القاعده در این صورت می توانند، گزارش انجام کار برنامه اجرایی طرح جنگلداری را منطبق با زمان تعیین شده و مندرج در کتابچه مصوب طرح تهیه و تنظیم و برای ریاست مجلس ارسال نمایند.

- لابد نمی دانند برنامه مکانی یعنی چه ! ممکن است بدانند برنامه مکانی یعنی چه و علی القاعده در این صورت می توانند، گزارش انجام کار برنامه اجرایی طرح جنگلداری را منطبق با هر قطعه از قطعات طرح که در کتابچه مصوب طرح مندرج است، تهیه و تنظیم و برای ریاست مجلس ارسال نمایند.

- لابد نمی دانند شیوه اجرایی یعنی چه !  پس از توقف بهره برداری و حتی از دو سال قبل ، از هیچ شیوه اجرایی در طرح تبعیت نشد و عملیات نشانه گذاری نوعاً از کف جنگل و بدون نیاز به دانش جنگلشناسی و جنگلداری جریان داشت و شیوه اجرایی عملا تعطیل بود.

- لابد نمی دانند امکان برداشت یعنی چه !  پس از توقف بهره برداری چه عملیات اجرایی در جریان است که می گویند، طرح تعطیل نشد و چه مراقبت هایی با چه هزینه های انجام می شود که بگوییم طرح ها پس از توقف بهره برداری رها نشد !

تنفس جنگل بقای جنگل را تهدید می نماید و نکته عطف پنهان نگه داشتن اثرات تخریب جنگل های فاقد طرح و جنگل های تحت مدیریت مناطق چهارگانه و جلوگیری از آشکار شدن ناتوانی دولت در افزایش سرمایه گذاری جهت حل مسائل درون جنگل است !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 66 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم