آمار بازدیدکنندگان سایت

01735948
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
370
1339
3844
6379
96
1735948

آی‌پی شما: 54.227.31.145
امروز: ساعت

غریقی به نام تحرک اقتصادی !

اگر ریسک سرمایه گذاری را کاهش ندهید، آب به آسیاب دشمن می ریزید و هرگز نخواهید توانست در کشور تحرک اقتصادی ایجاد کنید.

 

 

غریقی به نام تحرک اقتصادی !

اگر ریسک سرمایه گذاری را کاهش ندهید، آب به آسیاب دشمن می ریزید و هرگز نخواهید توانست در کشور تحرک اقتصادی ایجاد کنید. بنابراین در دریای مشکلات راه نجات اقتصاد را گم کرده اید و به جای رسیدن به رونق، ناظر به غرق شدن اقتصاد خواهید بود.

برخی به اشتباه همان جور می خوانند، که بدخواهان در رابطه با تولید ثروت و کسب فایده ملی می خواهند، نکنیم کارهایی را که در زمره بهبود حفاظت و نظارت از منابع ملی و منافع ملی نیست !

آنها در خارج از مرزهای این کشور می خواهند و می گویند و می نویسند تا سرمایه گذاری انجام نشود !‌ شما کاری کنید تا با حفظ حقوق عمومی و با رعایت همه قوانین جاری، امر سرمایه گذاری تسهیل یابد !

آیا این اراده و توانایی را دارید که از طریق تنویر افکار عمومی، شبهات تسهیل امر سرمایه گذاری در کشور بر طرف رفع کنید ؟

برجام یک توافق چند جانبه است و همه می دانند که تصمیم نظام بود و دولت گام به گام این تصمیم را در قالب مذاکره به سر انجام رساند. دشمن هم می داند این توافق قابل نقض نیست و عدم تأیید و یا ارجاعش به کنگره و یا ضرب العجل هایش، حقوقی نیست !

برجام به تندیسی نیاز دارد و باید در تمامی میادین بزرگ کشورهای جهان نصب شود، زیرا نتیجه طولانی ترین مذاکرات پنچ قدرت جهانی با یک کشور در حال توسعه با یک نتیجه بُرد بُرد خوانده شده به توافق منتهی گردیده است. اکنون این سؤال واضح مطرح می شود ؟ رئیس جمهور بزرگترین کشور جهان که نتیجه مذاکره برجام را قبول ندارد، غلط می کند پیشنهاد مذاکره برای موشک های بالستیک بدهد !

آیا با فرض قبول پیشنهاد او و تحصیل نتیجه از مذاکره بعدی، رئیس جمهور بعد او در آن کشور ،آیا نتیجه چنین پیشنهاد و توافق را قبول دارد ؟

در هر حال خروج از توافق پاریس و ابهام به برجام برای خروج و شروع یک مذاکره بنا به انچه که در ادامه تعلیق تحریم دی ماه ۹۶شرط شده، اگر اتفاق بیافتد نشان می دهد؛  چقدر نماینده یک دولت باید احمق باشد که با فرد مذبذبی چون ترامپ بنشیند و در قالب مذاکره به حرفشان گوش دهد ! با این توصیف که؛

وقتی هیچ توافقی در جهان پایدار نیست، چه مذاکره ای برای توافق!

برجام را باید رها کرد و به نجات کشتی اقتصاد خود توجه داشت، قانون زبان مشترک است و استنباط از مفاد قانون را منطبق بر علم و فن، حرفه ای کنید و شبهه خود را از طریق مرجع قانونگذاری بر طرف کنید، خود را مرجع ندانید و ملت را حسرت خوار نکنید، نظارت ممانعت از فعالیت اقتصادی نیست، نظارت هدایت امور در مجاری مجاز و جلوگیری از تالی فاسد است.

سرمایه گذاران داخلی می دانند ریسک سرمایه گذاری در کشور بالاست و روند تسهیل امر سرمایه گذاری با مقوله حفظ حقوق عمومی مشتبه شده است، بد خواهان ملت و دولت هم، بر رگ خواب تحریم - تهدید - تردید در سرمایه گذاری مسلط شده اند و همانگونه که آنها می خواهند، با هوار کشیدن زمینخواری - کوه خواری - دریا خواری - سد مانع سرمایه گذاری می شوند.

اما جریان امور اجرایی کشور بسیار نا مناسب است و تولید فکر و الگوی خروج از رکود اقتصادی را درونی و متکی به اعتبار دولتی می نویسد و قادر به استفاده از توان و سرمایه بخش خصوصی نیست و در هر حال ماشین توسعه کشور در باتلاق هایی که نباید، گیر می کند و مشخص نیست نمایندگان عالی دولت در استان ها سرگرم چه کارهایی هستند و از تسهیل امر سرمایه گذاری غافل می شوند.

باید ریسک سرمایه گذاری را کاهش داد و از این اقتضای استفاده از توان و سرمایه بخش غیر دولتی و تسهیل امر سرمایه گذاری، نمی توان و نباید گذشت ! خیانتی بزرگتر از خود تحریمی و ایجاد تهدید و تردید در پیش روی سیاست های اقتصاد مقاومتی نیست !  تحرک بخشیدن در فعالیت های اقتصادی و به انتظار نشستن رونق حاصل از آن تکلیف ملی است. 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 34 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم