آمار بازدیدکنندگان سایت

01735985
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
407
1339
3881
6416
96
1735985

آی‌پی شما: 54.227.31.145
امروز: ساعت

همه تلاش بی ثمر سال ۹۶ بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال !

بُرد اجرایی ضرب المثل از این ستون به آن ستون هم بی رنگ شده است ! شاید من بعد وعده غیر قابل تحقق خطای غیر قابل جبرانی تصور شود !

 

همه تلاش بی ثمر سال ۹۶ بخش کشاورزی برای ایجاد اشتغال !

بُرد اجرایی ضرب المثل از این ستون به آن ستون هم بی رنگ شده است ! شاید من بعد وعده غیر قابل تحقق خطای غیر قابل جبرانی تصور شود !

احکام مندرج در قانون طرح و برنامه کشور دایر به مسئولیت تصویب اعتبار به طرح های مصوب و تخصیص منابع بر حسب پیشرفت کار و ارزیابی عملکرد و نظارت بر مصرف منابع و طی فرایند تملیک دارایی های تولید شده در هر سال است. توزیع اعتبار ۱،۵ میلیارد دلاری صندوق ملی برای کدام طرح توسعه تهیه و تصویب شده در کدام روستا تصویب و توزیع شده است.

کافی است تعهد ایجاد اشتغال اعلام شده سال ۹۶ را از تعهد مورد پیش بینی سال ۹۷ کسر کنیم ! آنگاه در خواهیم یافت، از تعهد  ۶۹ هزار شغل سهم بخش کشاورزی از بسته اشتغال فراگیر دولت به تعهد ۶۷ هزار شغل سهم بخش کشاورزی در سال ۹۷ رسیدیم، یعنی ۲۰۰۰ نفر شغل کمتر تعهد شده است.

طرح هاییکه برای این بخش با پول پاشی ۲۰،۷ درصدی از اعتبار ۱،۵ میلیاردلاری صندوق توسعه ملی در نظر گرفته شد، غالبا منوط به تخصیص اراضی ملی برای ایجاد نواحی صنعتی واگذاری معدنی واگذاری اراضی برای گیاهان دارویی – واگذاری اراضی برای طرح های گردشگری و موافقت اجباری با طرح های عمرانی احداث راه و... است.

در برنامه توسعه اشتغال حوزه‌ طرح‌های منتخب بخش کشاورزی در سال ۹۷ که شامل طرح توسعه گلخانه، پرورش ماهی در قفس و صنایع تبدیل و تکمیلی کشاورزی است که به ترتیب برای ۳۳، ۴۴ و ۲۰ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌کند. کلاً منوط به واگذاری اراضی ملی است که عمدتاً غیر قابل واگذاری است و حتی اگر به نحوی واگذار شود، به سبب اینکه فاقد زیر ساخت لازم است، جزء طرح های جدید محسوب می شود و طرح های ناتمام و تکمیل نشده ایکه غالبا در دوره اجرایی دولت نهم و دهم کلنگ زده شد، هنوز به بهره برداری نرسیده است.

مقامات عالی کشور باید این دسته از کارشناسانی را که در طول دهه گذشته توانایی کارشناسی و برنامه ریزی آنها در همین حد بوده که بگویند یا بنویسند ۶۷ هزار نفر فرصت جدید شغلی ایجاد خواهد شد، بی تردید آنها نه کار را می شناسند و نه بستر کار را ! 

به سهولت می توان گفت: مقامات عالی کشور اگر این نوع مدیریت و مسئولیت را کنار نگذارند، نسبت به استیفای حقوق عمومی مردم شایسته خدمت و میراثدار انقلاب کوتاهی می کنند ! نباید مردم را گرفتار وعده های غیر قابل تحقق کرد !

چرا مقامات کشور از کسی که پس از گرفتن مدرک تحصیلی... بلا فاصله عهده دار مدیریت یا مسئولیت برنامه ریزی یک دفتر ستادی و برنامه ریزی در یک بخش شده است، در حالیکه حتی یک ساعت در کار اجرایی ساختار طولی آن بخش فعالیت نداشته است ؟

استفاده از افراد فاقد تجربه اجرایی خیانت آشکار به ملت است و هر کسی که نسبت به حل این مسئله اساسی در سیستم اداری کشور بی تفاوت باشد، به باورهای این ملت خیانت کرده است، او تردید نکند، نا امید کردن مردم خدمت نیست خیانت است !

مدیر و مسئولی که ساز و کار استفاده از توان و سرمایه بخش غیر دولتی را نداند و فرایند تسهیل امر سرمایه گذاری وقوف نداشته باشد و بر مبنای شنیده ها از کارشناسان بخش اجرا، می گوید عهده دار مسئولیت پژوهش و برنامه ریزی است و دستور کاری می نویسد که مجریان ساختار طولی سطوح پایین همان تشکیلات اداری، به دلیل ضعف علمی عملی و قانونی نمی توانند آن فرایندها در سیستم را اجرا یا پیاده سازی کنند !

این سر در گم را از دایره خدمت به مستخدمین دور کنید، این مصلحت جامعه است که مردم نا امید نشوند !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم