آمار بازدیدکنندگان سایت

01735954
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
376
1339
3850
6385
96
1735954

آی‌پی شما: 54.227.31.145
امروز: ساعت

مسئولیت نمایندگان مجلس !

به داد جنگل های کشور و دانش آموختگان این رشته و این حرفه برسید، مقاومت کنید و بنیان اقتصاد مقاومتی را تقویت کنید، هیچ رسالتی با اهمیت تر از حل مسئله اساسی کشور یعنی اقتصاد نیست !

 

 

مسئولیت نمایندگان مجلس !

به داد جنگل های کشور و دانش آموختگان این رشته و این حرفه برسید، مقاومت کنید و بنیان اقتصاد مقاومتی را تقویت کنید، هیچ رسالتی با اهمیت تر از حل مسئله اساسی کشور یعنی اقتصاد نیست !

در قالب بودجه ریزی عملیاتی منابع طبیعی کشور می تواند  اجرای طرح های در حال اجرا و یا مندرج در قانون و مسکوت مانده از حیث اجرا را بدون نیاز به بودجه دولتی اداره کند. اما در عین حال تأمین اعتبار از محل درآمدهای نفتی در مراقبت و نگهداری و بهینه سازی مدیریت، هیچ خدمتی را در پی ندارد ! 

این واقعیتِ غیر قابل کتمان است و باید اعتراف نمود ! دولت در دهه اخیر فربه شده و نمی تواند متقاضی نیروی کار باشد. از طرف دیگر بخش غیر دولتی در کدام ظرفیت از ظرفیت های کشور مشغول سرمایه گذاری است که متقاضی نیروی کار باشد، همچنانکه واقع نگرانه است که بپذیریم کدام بخش از بخش های اقتصادی در حال رکود، چگونه به تحرک رسیده اند و تولید آنها در کدام بازار با رونق مواجه شده که برای مردم ملموس است، تا اذعان کنیم به این واسطه بازار کاری ایجاد شده است.

تقریباً بیش از یک دهه است که حکم برنامه ای کشور در بودجه ریزی بودجه سنواتی، دایر به بودجه ریزی عملیاتی است ! اما تا کنون دولت و مجلس نتوانسته اند هیچ گامی برای بودجه ریزی عملیاتی بردارند ! تقریباً همه آگاهان جامعه می دانند همه دستگاه های اجرایی کشور بسیار گران اداره می شوند و مردم اساساً هیچ خدمت ارزانی را دریافت نمی کنند.

اگر قائل به ریخت دادن در بودجه ریزی باشیم ! به شما این نکته را یادآوری می کنم که پروژه های اولویت دار ستاد اقتصاد مقاومتی کشور – بسته رونق و اشتغال وزارت جهاد کشاورزی - مسائل محوری مندرج در ماده ۲ قانون برنامه ششم، برای شما حکم یک شابلون را دارد، این شابلون را روی هر تبصره و بند بودجه سال ۹۷ بگذارید، هرگز نمی توانید ریخت برنامه ای بودجه ۹۷ را در رابطه با نحوه اجرای قانون تنفس جنگل تأیید کنید !

اکنون که مشغول حک و اصلاح و تدوین نهایی و تصویب  بودجه سنواتی ۹۷ هستید باید به داد کشور برسید ! این چه نحوه میراثداری است ؟

همه تلاش پنجاه ساله جنگلبانان در شمال کشور در حال نابودی است. بررسی کنید در بخش حفاظت و نظارت یعنی نیروهایی که در صف هستند، میزان دریافتی حقوق آنها غالباً در حدود یک میلیون تومان است و هر ماهه با وقف مواجه و به موقع حقوق دریافت نمی کنند، به راستی آنها چگونه معیشتان را می گذرانند !

جنگل ها در فرایند نابودی و قهقرا قرار گرفته است ! بسیار تأسف آور است منابع طبیعی کشور با اعتبار ناشی از درآمد نفت مدیریت شود. از خودتان نمی پرسید، این چه منبع با اهمیتی است که حتی نمی تواند خودش را اداره کند و نیاز به درآمد نفتی دارد ؟

این مدیریت خودخواهانه ایست که با عنوان استراحت جنگل در مفهوم حذف بهره برداری تجاری برای حل مسائل اساسی جنگل، عملاً با اجرای نادرست قانون «یعنی بند ف ماده ۳۸ قانون برنامه ششم» حل مسائل اساسی جنگل نظیر جایگزینی سوخت هیزم و تعارض دام و جنگل و پرورش جنگل و مراقبت و نگهداری دارایی های تولید شده و زراعت چوب، ارائه طرح جایگزین بدون ارائه هیچ برنامه مشخصی رها شود و امکان بهره برداری درختان شکسته افتاده متوقف و طرح ها تعطیل و نیروها برای حفاظت و نظارت بی انگیزه و بیکار شوند.

اگر مجلس عنایت کند فقط دو سه ماده از قانون حفاظت و بهره برداری را از طریق کمیسیون کشاورزی آب منابع طبیعی محیط زیست اصلاح و به صورت آزمایشی به سازمان « وزارت جهاد کشاورزی» ابلاغ کنند. آنگاه در قالب بودجه ریزی عملیاتی سازمان جنگل ها مراتع و آبخیزداری می تواند بدون نیاز به اعتبار دولتی حتی با ایجاد فرصت شغلی پایدار برای سی تا هفتاد هزار دانش آموخته، طرح های مدیریت منابع جنگلی « طرح جنگلداری غیر تجاری» و همچنین تهیه و تصویب طرح مرتعداری چند منظوره را به اجرا بگذارد و تقاضای اعتبار تملک و دارایی نداشته و حتی در سنوات بعد در مسیر چابک سازی قرار گرفته و ساختار نظارت عالی خود را تقویت و در راستای تعدیل نیرو، تقاضای استخدام دولتی ننماید و یا تقاضای اعتبار برای عملیات آبخیزداری و کنترل ریزگرد نیز نداشته باشد.

واقعا مدیریت اجرایی کشور در بخش های مختلف ضعیف و غیر حرفه ایست و نمی تواند بار مسئولیت رفع رکود اقتصادی کشور را به دوش بکشد، این ناتوانی به سهولت احساس می شود و نیازی به بررسی ندارد !

به داد جنگل های کشور و دانش آموختگان این رشته و حرفه برسید، مقاومت کنید و بنیان اقتصاد مقاومتی را تقویت کنید، هیچ رسالتی با اهمیت تر از حل مسئله اساسی کشور یعنی اقتصاد نیست !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 38 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم