آمار بازدیدکنندگان سایت

01735933
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
355
1339
3829
6364
96
1735933

آی‌پی شما: 54.227.31.145
امروز: ساعت

استراحت جنگل، برای درمان مریض ساز و کار غیر مرسوم است !

برخی استنباط ها و تشخیص های اشتباه از آسیب دیدگی جنگل های هیرکانی، سبب شد تا این مریض به حالت احتضار بیافتد 

 

 

استراحت جنگل، برای درمان مریض ساز و کار غیر مرسوم است !

برخی استنباط ها و تشخیص های اشتباه از آسیب دیدگی جنگل های هیرکانی، سبب شد تا این مریض به حالت احتضار بیافتد و در حالیکه این مریض در اطاق جراحی می تواند با برداشتن آپاندیس و همچنین قسمتی از روده و حتی یکی از کلیه ها و برداشتن طحال و یا حتی همزمان با پیوند قلب احیا شود، همه اقوام و دوستان نظاره گرند و بر سر و کله خود می زنند و از فراق متصوره، چه ها که نمی گویند و مریض اما البته در حال مردن است. 

چه باید گفت ! چه باید کرد !  وقتی که به حالت احتضار بیمار، استراحت می گویند !  یعنی سیاست جنگل پای دار است !

جنگل های هیرکانی یادگار دوران سوم زمین شناسی به قدمت تاریخ نسل بشر که کشاورزی و دامداری را شناخته شد و مسکن و مأوا و معدن و جاده و پل و ذغال و هیزم برای صنعت و دیگر مصارف برایش با اهمیت شد، مورد بهره برداری قرار گرفت و ناشی از بهره برداری که نوعاً به گزینی بود و هرگز با هدف اصلاح به جریان نیافتاد و از این رو هر نوع دخالت انسانی، به یک عامل از عوامل تخریب تبدیل، و زخم های متعددی بر پیکرش نمایان است.

سطوح لکه ای تا گسترده کنده خراب از هر گونه ای نشانه آثار حریق کوچک تا بزرگ در جنگل، تا انواع زخم تنه و سرشاخه زنی و حتی تاج بری که برخی گونه ها با ویژگی منوپودیک، با از دست دادن جوانه انتهایی در چرخه رقابت حذف و خشک شدند و یا نهال حاصل از تجدید حیات با ویژگی خوشخوراک بودن برای دام، از طریق تعلیف دام سلکت شد و طی این انتخاب حذف گردید و آنچه ما به عنوان یک سبزینه در برخی از سطوح جنگل می بینیم، به صورت خالص و با درجه آمیختگی پایین از گونه های غیر اصلی و کم ارزش اقتصادی، که در نهایت جنگلی مسن و یا با اختلاف قطری پایین، با ساختاری در یک و یا حداکثر دو آشکوب همسال و یا در ناهمسالی نا منظم و در کل ناپدار تشریح می شود.

اینکه با استفاده از عبارت قتل عام جنگل های هیرکانی گفته می شود، بهره برداری غیر مجاز در طرح های جنگلداری وجود دارد، بی تردید چنین ادبیاتی حرفه ای و مبتنی بر قانون نیست! زیرا قانونگذار حتی مصارف روستائیان را ممنوع نکرد، بلکه در حدود مصارف شخصی محسوب کرد و تا حدود ۲۲ متر مکعب '' جنگل نشینان را مجاز دانست و لذا نویسنده و یا گوینده، اگر اصرار بر گفته اش داشته باشد، نسبت به حرفه جنگلبانی آگاهی ندارد، بنابراین در این زمینه مفسر قانون، قانونگذار و مرجع تشخیص تخلف ضابطین قانونی و مرجع قضایی تعیین تکلیف کننده است.

استراحت برای یک مریض با انواع بیماری ها که هر روز میزان پیشرفت بیماری افزایش می یابد، در علم طب معنایش این است که راه علاجی نیست، ببرید منزل هزینه خودتان را کاهش دهید، تا بیمارتان، بمیرد.

جنگل دوستان سینه سپر کرده بدانند، تیم ویژه مدیریتی با اجرای استراحت جنگل بدون توجه به نظر تیم متخصص درمانی جنگل، در مورد درمان دوستتان تصمیم گرفته است و گفت بیماری لاعلاج است و مریض قابل درمان نیست و باید بمیرد.

آثار و شواهد نشان می دهد که حال جنگل مریض با اجرای استراحت جنگل هر روز بدتر شده و به سمت مرگ نزدیک شده است.

ایرانیان جنگل دوست بدانند تیم متخصص درمانی جنگل می گویند، علائم حیاتی بیمار خوب است، برخی اعضا قابل پیوند هستند، بیمار دارای بنیه خوبی است، تحمل جراحی را دارد، باید به مریض امید دهید به او بگویید، تیم درمانی کارش خوب است ! چندین جراحی موفق قابل ارائه و مقایسه دارد، به مریض بگویید، نگران خرج درمانش نباشد، بگویید زیر پای تیم درمانی دلار امریکایی فرش می کنید، تا او غصه رکود را نخورد.

اما ایرانیان جنگل دوست ! بدانید با اجرای قانون موسوم به استراحت جنگل، دو نوع جنگل مریض تحت تأثیر اجرای استراحت خودخواهانه قرار گرفت و به کام مرگ کشانده شد !

شاید شما بیشتر به وضعیت جنگل مریضی نگران باشید که تاکنون از شدت ترس دکتر و دارو و تزریق آمپل به بیمارستان مراجعه نکرده است، حق دارید نگران باشید، چون ممکن است به لحاظ پیشرفت بیماری، راه درمانی برای این مریض متصور نباشد.  اما تأسف آور است که به بیماری دستور اجرای قانون استراحت داده اند که در اطاق عمل جراحی تحت نظر تیم پژشکی بود و هزینه های هنگفت بیمارستانی و آزمایشگاهی به خانواده اش تحمیل شد و امیدهای احیا و اورحال شدن به خانواده اش داده اند و او آماده جراحی بود و با ظرفیت و سرمایه اجتماعی، انتظار فرصت های عدیده در او برای برگشت هزینه ها متصور بود. 

چه باید گفت !

چه باید کرد !

وقتی که به حالت احتضار بیمار، استراحت می گویند !

آیا این تشخیص تحت سیاستِ ایجاد جنگلِ پای دار است ؟

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم