آمار بازدیدکنندگان سایت

01735943
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
365
1339
3839
6374
96
1735943

آی‌پی شما: 54.227.31.145
امروز: ساعت

استراحت جنگل ! مگر می شود قانون را اجرا نکرد.

بله می شود این قانون استراحت جنگل را حتی اجرا نکرد ! 

 

 

استراحت جنگل ! مگر می شود قانون را اجرا نکرد.

 

بله می شود این قانون استراحت جنگل را حتی اجرا نکرد ! وقتی ابزار اجرای قانون فراهم نباشد، می شود هر قانونی را اجرا نکرد ! همچنانکه مواد  ۸ و ۱۴ و ۱۵ قانون افزایش بهره وری مرتبط با بهبود مدیریت جنگل و مرتع و یا برنامه صیانت از جنگل و دیگر قوانین را به دلیل فقدان منابع مالی اعتباری اجرا نکرده اند،

اما توصیه و انتظارم این است که این قانون استراحت جنگل را مُر قانون یعنی بند ف ماده ۳۸ قانون برنامه ششم اجرا کنند !

چون همانطورکه هرکسی حق دارد منتقد باشد و با اطلاعات غیر دقیق غارت جنگل خارج از طرح را به جنگل محدوده طرح جنگلداری ربط دهد ! ممکن است من حق شکایت در مراجع قضایی را برای خودم فرض کنم و اگر بخواهم یک  روزی مدیریت جنگل را در معرض طوفان خرمن کنم ! آنگاه از نا گفته هایی خواهم گفت که مدیریت غیر حرفه ای بر سر جنگل آورده است  !

اگر سازمان عرضه استراحت دادن به جنگل را دارد ! چرا به جنگل های زاکرس با این همه مشکلات حفاظتی و روند قهقرای آن استراحت نمی دهد ! اگر قادر به تأمین اعتبار و حفظ نگهداری اقتصاد جنگل نیستند، بگذارند بروند و کشور را معطل نکنند !

کسی که نمی تواند اعتبار بگیرد و جنگل را نگهدارد، کار غلطی می کند که اقتصاد موجود جنگل  را بر هم می زند، چوب ندانم کاری آنها را چرا ما مردم شمال بدهیم !

مساحت و نسبت پوشش جنگلی در ناحیه هیرکانی ۴۰ درصد است، یزد دور است و گز نزدیک ! چرا حرافی می کنند !  سال ها به غلط گفته اند و نوشته اند که در کلاردشت جنگلخواری شدید است،  کافی است یک تراز عملکرد بگیرند و میزان جنگل های احیا شده را با مساحت واگذاری اراضی و تجاوزی و ماده ۳۴ انجام شده در شصت سال گذشته مقایسه کنند !

چرا با حساب نداری دانش و تجربه اجرایی ، یک مکتب دارای سابقه پنجاه ساله را چوب حراج می زنند و داشته های آن را تاراج می کنند ؟ 

گفتم برای نگهداری طرح جنگلداری ۳۵۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است، انشا می نویسند و می گویند لایحه حفاظت نوشتیم ! چه شد که نتوانستند حتی ۸۰ میلیارد تومان را تأمین کنند و اکنون از محل اعتبارات آبخیزداری تمنا و التماس دارند

کجا رسید لایحه جامعه منابع طبیعی  آنها !  که مکرر گفتم اشتباه می کنند نه تنها جامع نیست، بلکه مانع است و مانع شد !

چرا به مریض رو به موت و محتضر می گویید استراحت کند، این چه نوع از دوستی است ؟  قدیما از دوستی خاله خرسه و انسان قصه می گفتند و خرس برای زدن مگس یک سنگ بزرگ را گرفته بود و زد روی کله انسان تا مگسش را بکشد، با ایده آرمانی استراحت جنگل سنگ بزرگ حقارت و بخل و نا آگاهی را بر سر مدیریت جنگل زدند و جنگل را کشتند !

کجا رفت افزایش ضریب حفاظتی !

کجا رفت توسعه جنگل  از ۱۷ صدم هکتار به ۲۵ صدم

کجا رفت کاهش دام در مراتع !

آنها که صندوق توسعه عمران را نابود کرده اند چه کسانی بودند ، لابد می فرمایید مدیر حرفه ای بودند !

آنها که شرکت خدمات جنگل را نابود کردند چه کسانی بودند ، لابد می گویید همه جنگلبان بوده اند !

آنها همان کسانی بودند که ترتیب حق تقدم مندرج در ماده ۳۳ فصل پنجم تبدیل و واگذاری مصوب ۴۶ را با اصلاح قانون  در سال ۴۸ برهم زدند و اما البته همه اکنون از زمینخواری و ناتوانی در حفظ کاربری  قطعات ده هکتاری می گویند  و هیچ اشاره ای به سیاست جنگل و ماهیت تبدیل اراضی جنگلی جلگه که با هدف رفع تعارض دام وجنگل بود، نمی کنند!

آنها که موج سواری می کنند و قادر به پشتیبانی دامدار نیستند که تعجیل در ورود مرتع ییلاقی را با حمایت علوفه ای و آب در مراتع قشلاقی حل کنند، به مانند پوست موز انداختن ! زیر پای جنگلبانان پوست موز می اندازند و افزایش جرایم ماده ۴۴ وضع می کنند، صدای چه کسی در این کشور درآمد که حدود ۲۰ میلیون رآس بز ، اگر در جنگل و مرتع تعلیف نکند در کجا تعلیف کند، اگر حذف شود مکانیزم حذف چه ساز و کاری دارد و...

اکنون توپ در زمین مدیریت مراتع است، باید رویه اعلام تخلف را پیش بگیرد و بَده و شیاد و سفاک جامعه تبدیل شود و یا از انجام ان صرف نظر کند و بگویند تعلل و قصور کرده است !

ماجرای تنهایی جنگلبان ها تمامی ندارد !

به داشته های جنگلبانی چوب حراج نزنید !

جنگلبان ها با منافع بعضی ها در جامعه سر و کار داشتند و اکنون چوب مخالفت ها را تا اضمحلال خواهند خورد، اما ظلم پایدار نیست ! هیچ وقت نبود !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 30 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم