آمار بازدیدکنندگان سایت

01528832
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1325
2141
13090
44339
50755
1528832

آی‌پی شما: 54.224.60.122
امروز: ساعت

اذعان به ناکارآمدی، رفتاری پسندیده است !

اذعان به اشتباه در برابر مردم در هر زمینه ای نشانه اخلاص است

 

 

اذعان به ناکارآمدی، رفتاری پسندیده است !

اذعان به اشتباه در برابر مردم در هر زمینه ای نشانه اخلاص است. تلاش برای اصلاح را به نام ایثار برای خودتان بنویسید، این مردم اعتراضی ندارند !.

مطمئن باشید بازخوانی و مرور تاریخ جرم نیست باز مهندسی جرم نیست ! چرا فکر می کنید که نمی توانید مهندسی مجدد کنید !

نقشه راه نجات اقتصاد ملی را اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بدانید ! اما اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی با چنین نوابغی در مدیریت، که برای بهبود تولید داخلی ربای بانکی  تجویز می کنند و قیمت تمام شده تولید داخلی را غیر قابل رقابت می نمایند. غیر ممکن است و طبعاً حمایت از تولید داخلی نیست ! ادعای حمایت از تولید داخلی در این نوع مدیریت را می توان تنها یک شعار تصور نمود. این رفتار خیانت به تولید داخلی است ! زیرا قیمت تمام شده تولید کالا و خدمات باید هر چه بهتر و بیشتر ارزان شود !

با عنوان بانکداری اسلامی در واقع ریشه به تیشه این کشور زده اند ! قبول کنند یا آگاهی عملیات بانکی وجود نداشت و یا خیانتی در جریان بود و ربا را کلاه شرعی کرد ! پرداخت تسهیلات با نرخ های بالاتر از ۱۴ درصد برای تولید داخلی و گاهی تا ۲۴ درصد  !

مشخص است که تولیدکنندگان داخلی هرگز نمی تواند، قیمت تمام شده قابل رقابت با بازار جهانی در تولید داخلی داشته باشد !.

چرا همانطوریکه در همین کشور در ارتباط با صادارات غیر نفتی '' بسته حمایت از توسعه صادرات غیر نفتی'' با این شرح حکم زیر برای صادر کننده حمایت دارد،

«««  يك ميليارد دلار سپرده ارزي دو ساله در چند بانك عامل توسط صندوق توسعه ملي كه تا سقف 2 ميليارد دلار قابل افزايش مي باشد، با نرخ ثابت حداكثر 3.5 درصد به عنوان نرخ نهايي ارايه تسهيلات به متقاضي، جهت ارايه تسهيلات ارزي به خريداران خارجي كالاها و خدمات ايراني در قالب اعتبار خريدار.»»»

تولید کننده با چنین احکامی حمایت نمی شود، چه کسانی این تسهیلات را گرفته اند !!!

آیا کسی از آنها می پرسد چرا ؟

به تولید داخلی یک شرایط باخت باخت تحمیل شده است. که باید به بهانه درآمد ارزی به تولید داخلی استاندارد در قیمت منصفانه چوب حراج بزند ! یا باید قیمت تمام شده کالا و خدمات بسیار گران و غیر قابل رقابت با بازار جهانی تولید کند ! یا باید کالا و خدمات غیر استاندارد و بی کیفیت و غیر قابل رقابت با بازار جهانی تولید و صادر کند ! این یعنی شکستن کمر توانایی داخلی !

داستان پراید در بازار داخلی ۱۷ میلیون در کشور همسایه ۷ میلیون به همین دلیل است ! معنایش این است که ما به طرف خارجی وام با بهره ۳،۵ درصد بدهیم و برای مردم خودمان در خرید لیزینگ  ۲۴ درصد !  یعنی چشمش کور چرا ایرانی شد !

همین نوع مدیران هستند که نمی دانند، تنفس بهره برداری جنگل چه بلایی بر سر جنگل می آورد !

جنگلبانان را از جنگل و دور ور درخت دور کردند که می خواهند بهره برداری چوب در طرح ها متوقف شود. در حالیکه در جنگل های خارج از طرح ۳،۵ میلیون مترمکعب تحت عنوان هیزم برای سوخت جنگل نشینان مصرف می شود و آنها در عین محرومیت و بدون رفاه و به اجبار و ناچاراً تن به چنین مصرف سوختی می دهند !‌

جالب این است که همه می دانند بهره برداری در قالب طرح جنگلداری با شناسنامه و تحت نظارت، حداکثر ۵۰۰ هزار مترمکعب در سطح یک میلیون هکتار از جنگل های شمال است و می دانند در جنگل های زاکرس دولت هیچ طرح جنگلداری با بهره برداری چوبی ندارند، بهره برداری چوبی منحصراً توسط مردم و عرفی و سنتی همانند قرن های گذشته ادامه دارد و البته با افزایش جمعیت تشدید یافت و برای سوخت و قاچاق ذغال و مصارف مرتبط با تعلیف دام  این جنگل ها را به سمت قهقرا برد و نابود کرد !

شک نکنیم نقطه سر خط، اذعان به اشتباه در جهت اصلاح امور است و رفتار پسندیده محسوب می شود !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد

کاربرانی که در این گفتگو شرکت کرده اند

  • مهمان - حسین شمس

    استاددانشمند انگورج بزرگوار:
    درود برشما
    یکی از ابزارهاومولفه های اصلی! نه ! اصلیترین مولفه:حذف تهدید ی بنام سیستم بدردنخور،تافته ی جدابافته وظالم بانکی اخیر است!
    واین شدنی نیست مگر با یک حکم حاکمیتی!

كاربران آنلاين

ما 54 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم