آمار بازدیدکنندگان سایت

01408703
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1188
2469
17720
45814
72936
1408703

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

صنایع دستی و بازار از دست رفته در برخی هنرها

۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی مبارک باد. توجه به صنایع دستی می تواند بخشی از اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال تصور شود.

 

صنایع دستی و بازار از دست رفته در برخی هنرها

۲۰ خرداد روز جهانی صنایع دستی مبارک باد. توجه به صنایع دستی می تواند بخشی از اقتصاد مقاومتی تولید اشتغال تصور شود. مشاهده لیست صنایع دستی و قابلیت های هنر مردم ما در اقصی نقاط کشور شوق و هیجانی شایان توجهی به هر ایرانی می دهد. 

اقتصاد در هنر صنایع دستی سبز سبز است و عاری از هر گونه آلودگی محیط زیستی تولید و عرضه و مصرف می شود و چرخه جذب یا باز تولید آن نیز فاقد آلودگی است.
هنر نمایی ملت ایران که در ۱۵ راسته هنری دسته بندی می شود. تصور کنید چقدر تأسف بار است در برخی اقلام این توانایی ها در گوشه ای از انبار غبار بی توجهی نشسته باشد و سرنوشتش  به دست باد سپرده شده باشد.

بافته‌های داری و زیراندازها - پوشاک سنتی رو دوزی‌های سنتی - چاپ‌های سنتی - سفال، سرامیک و کاشی سنتی - صنایع دستی مستظرفه - صنایع دستی چرمی - هنرهای دستی وابسته به معماری - صنایع دستی فلزی - صنایع دستی چوبی - صنایع دستی دریایی - صنایع دستی سنگی آبگینه - پیشه‌های سنتی وابسته به صنایع دستی !

رونق هر کالایی تابع مصرف افرادی خاص قرار می گیرد. می گویند؛ در اصول بازاریابی مدل شدن نیز یکی از ساز و کارها برای بهبود و افزایش تقاضای یک کالا در بازار است. چهره های جامعه اعم از چهره های سیاسی – اجتماعی – مذهبی - اقتصادی – فرهنگی – هنرمندان سینمایی – ورزشکاران می توانند در ارتباط با رونق بازار این هنرها ایفای نقش کنند.

چهره های سینمایی – ورزشی – هنرمندان، غالباً جوان که برای تولیدات داخلی کارخانه های مدل می شوند، در مورد هنر صنایع دستی نباید به جنبه تجاری توجه کنند. هنر صنایع دستی ثروت ملی این کشور است.

تمرکز بر مبلمان هتل ها و اماکن عمومی – دفاتر مدیران با رویکرد توجه به هنر صنایع دستی - توجه به بهبود و افزایش تولید داخلی – توجه به بهبود معیشت جوامع محلی می تواند، از جمله هدفگذاری ها در برنامه های توسعه در نظر گرفته شود. این نکته در خود پتانسیل تهیه نقشه راه یا تهیه برنامه عملیاتی دارد.

نقش هر یک از فرهیختگان جامعه ما در جهت ترویج هنرهای موجود در هر جامعه نیز می تواند با اهمیت تلقی شود و مشوقی برای هنرمندان باشد. در هر حال اگر هر خانواده ایرانی خود را مکلف به تهیه یک یا چند قلم از اقلام صنایع دستی نماید، بستر ساز رونق صنایع دستی خواهد شد.

افزایش تقاضا می تواند به رونق این هنر ایرانی کمک کند. متولیان امر باید به ساز و کارهای افزایش تقاضای صنایع دستی توجه کنند.  


نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 50 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم