آمار بازدیدکنندگان سایت

01408707
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1192
2469
17724
45818
72936
1408707

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

جهانی آشفته در روز جهانی محیط زیست

سال ۲۰۱۷ سالی پر تلاطم و روز جهانی محیط زیست متلاطم از حوادث و وقایع محیط زیستی، رژیم امپریالیستی امریکا با خروج از پیمان پاریس افسار گسیخته نشان می دهد

 

جهانی آشفته در روز جهانی محیط زیست

سال ۲۰۱۷ سالی پر تلاطم و روز جهانی محیط زیست متلاطم از حوادث و وقایع محیط زیستی،  افسار گسیخته رژیم امپریالیستی امریکا با خروج از توافق پاریس[1] نشان می دهد امریکا بزرگترین تولید کننده دی اکسید کربن، بزرگترین برهم زننده معاهدات و ایجاد کننده شکاف برای آشفتگی و تخریب محیط زیست است.

در این بین گزارش خودسری رها سازی پلنگ ماده هیرکان نیز به رغم مخالفت های پنهان و آشکار کارشناسان در تابستان گذشته انجام شد و گزارشات غیر واقع ادامه حیات طبیعی هیرگان و آشکار سازی این پنهان کاری تأسف آور توسط فعالان محیط زیست، امیدهای نسل بشری در ادامه حیات را با تردید مواجه کرده است

گروه جامعه خبرگزاری مهر گزارش کرده است، طی دو روز گذشته برخی فعالان حیات وحش از مرگ هیرکان خبر دادند و مدعی شدند حیوان پس از رها سازی حدود ۳۵ روز بیشتر دوام نیاورده، جنازه او سه ماه در فریزر اداره کل محیط زیست بوده و ماه‌های پس از آن هم محیط‌بانان گردن ‌بند ردیاب را جا به ‌جا می‌کرده‌اند تا پلنگ زنده وانمود شود.

در گوشه ای دیگر از کشور در حالیکه وعده احیای محیط زیستی ریاست محترم جمهور در احیای دریاچه ارومیه به مدد قهر طبیعیت و بروز سیل و خسارت سنگین جانی و مالی فرایند احیا را آشکار ساخت، این فرجام بهره برداری خارخ از توان تجدیدپذیری ذخایر  آبی در حوزه ابخیز دریاچه ارومیه توسط رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به عنوان عملکرد این سازمان درو و خرمن و سیلو شد.

بدین ترتیب افسار گسیختگی امریکا و آینده متلاطم توافق پاریس – پنهان کاری ها در سازمان متولی محیط زیست و فرافکنی ها در مباحثی چون ایده تنفس جنگل و تعطیلی طرح های جنگلی در سطح ملی نشان می دهد، بی هیچ امیدی به بهبود محیط زیست از ناحیه صاحبان قدرت در جهان و صاحب قدرت در ایران، باید به سمت ظرفیت سازی جدید رفت.

بستر حیات به مانند کشتی و انسان به مانند کشتی نشسته بر روی آب سرگردان از عملکرد ناخدایان بی خدا !‌

کشورهای چین – امریکا – هند – روسیه – ژاپن – آلمان - ایران تولید کننده های بزرگ دی اکسید کربن و بزرگترین آلوده کننده های هوا هستند، که نام ایران در این لیست به عنوان یکی از بزرگترین کشور آلوده کننده هوا، صرفاً به دلیل مصرف سوخت فسیلی در منازل است و سهمی از آلودگی نیز مربوط به سوخت گاز تولید چاه های نفت را شامل می گردد و مرتبط با فعالیت های اقتصادی نیست. اما دیگر کشورها در نتیجه فعالیت های اقتصادی در لیست بزرگترین آلوده کننده ها قرار دارند.

چه تأسف آور است آنگاه که مطلع می شویم در اجرای معاهدات جهانی باید به ازای هزینه های جاری ناشی از مصرف سوخت، اعتبار عمرانی پیش بینی و هزینه هایی بر ملت خود تحمیل شود، در حالیکه کشورهای توسعه یافته برای افزایش تولید و صادرات کالا درآمد ارزی دارند و هیچگونه هزینه ای به مردم خود تحمیل نمی کنند.

مقامات کشور ما مجری سیاست های اقتصاد مقاومتی هستند و بدون فهم اقتصادی، بنگاه های اقتصادی کشور را به تعطیلی می کشانند و آن کشورها به اقتصاد توجه دارند و ایده پوپولیستی تنفس جنگل  را بر روی میز مقامات کشور می گذارند و مسئولین متخصص غیر مرتبط کشور ما، فعالیت های دانش بنیان طرح های جنگلداری را به تعصیلی می کشانند ![1]  - توافق پاریس اولین توافق اقلیمی جامع بین المللی است. این توافق تاریخی بعد از چند هفته گفت وگو در دسامبر ۲۰۱۵ (آبان و آذر ۹۴) به دست آمد و از ۴ نوامبر ۲۰۱۶ (آبان ۹۵) به موجب چارچوب پیمان‌نامه سازمان ملل متحد در تغییر اقلیم اجرایی شد.

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 49 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم