آمار بازدیدکنندگان سایت

01408628
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1113
2469
17645
45739
72936
1408628

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

انتخابات و لبخند به امید و اقتصاد مقاومتی

برخی رفتار در شأن کاندیدای ریاست جمهوری نبود، اما گویا از نوع دیگری به تناسب زمان متدولوژی مبارزات انتخاباتی دوره دوازدهم ریاست جمهوری نوشته شد.

 

انتخابات و لبخند به امید و اقتصاد مقاومتی

برخی رفتار در شأن کاندیدای ریاست جمهوری نبود، اما گویا از نوع دیگری به تناسب زمان متدولوژی مبارزات انتخاباتی دوره دوازدهم ریاست جمهوری نوشته شد. باشد که دوباره ایران دوباره لبخند در قوام پایه های نظام اجتماعی به تدبیر، امید بیافریند.

آنچه که اکنون در این مبارزات انتخاباتی هزینه شد، سنگ بیکاری - سنک کم توجهی به تولید داخلی - سنگ سختی معیشت اکثریت جامعه بود که کاندیداها بر سینه خود می زدند و گفتند و گفتند ! انگار که هیچیک صاحب منصب در این نظام نبودند و جالب بود که هر یک، به هم می گفتند شما در کجا ... بودید چه کار کردید !!!

من حکایت باب سوم گلستان سعدی را مصداق قرار می دهیم که در فضیلت قناعت حکایت کرده است.

بازرگانی را شنیدم که صد و پنجاه شتر بار داشت و چهل بنده خدمتکار، شبی در جزیره کیش مرا به حجره خویش در آورد. همه ی شب نیارمید از سخن های پریشان گفتن ! که فلان انبازم به ترکستان و فلان بضاعت به هندوستان است و این قباله فلان زمین است و فلان چیز را فلان ضمین ! گاه گفتی خاطر اسکندری دارم که هوایش خوشست، باز گفتی نه ! دریای مغرب مشوشست.

سعدیا سفری دیگرم در پیشست اگر آن کرده شود بقیت عمر خویش به گوشه بنشینم.

گفتم آن کدام سفرست ؟

گفت گوگرد پارسی خواهم بردن به چین که شنیدم قیمتی عظیم دارد و از آنجا کاسه چینی به روم آرم و دیبای رومی به هند و فولاد هندی به حلب و آبگینه حلبی به یمن و برد یمانی به پارس و زان پس ترک تجارت کنم و به دکانی بنشینم .

انصاف از این مالیخولیا چندان فرو گفت که بیش طاقت گفتنش نماند، گفت ای سعدی تو هم سخنی بگوی از آنها که دیده‌ای و شنیده‌ای گفتم؛

آن شنیدستى که در اقصاى غور              بار سالارى بیفتاد از ستور

گفت چشم تنگ دنیا دوست را                یا قناعت پر کند یا خاک گور

سال های مدیدی است که در تولید داخلی محصولات کشاورزی و خودرؤ ملی در صنعت خودرو سازی پوشاک بر کُمیت متولیان می لنگد !  چون آنگاه که فرهنگ بیگانه عربی و انگلسی بر فرهنگ ملی و خرده فرهنگ ها سایه انداخته و کسی چکش کاری نکرده است، تعجب نکنید که نتوان شالوده و تهداب سیاست امیر کبیرها و مصدق ها را در سیاست دید و برای اقتصاد مقاومتی استفاده کرد.

چرا در حالیکه منافع دول استکباری و ارودگاه غرب مبتنی بر نفوذ است، کاندیدای ریاست جمهوری تحریم را فرصت می شمارد، در حالیکه همه مقامات ارکان نظام جمهوری اسلام، تحریم را ظالمانه اعلام می کنند، اگر تحریم فرصت است چرا می گویند ظالمانه ! ظاهرا بعضی ها نمی بینند بخشی از رکود اقتصادی به جهت عدم امکان تبادل ارزی لنگ شده عارض شده و می شود.

تا کی باید جامعه بر اساس توهمات مدیریت شود ؟، چگونه می توان بر اساس افزایش پرداخت یارانه به سمت اجرای اقتصاد مقاومتی و کاهش نرخ بیکاری و خروج از رکود و بهبود معیشت مردم رفت !

طمئناً رئیس جمهور دوازدهم نقشه راه و برنامه عملیاتی افزایش فرصت شغلی و رونق اقتصادی را ندارد، زیرا حرف قابل اعتنای اجرایی و عملیاتی در تبلیغات کاندیدا ها نبود. برنده انتخابان مردمند ! برندگان انتخابات به امید لبخند زدند و رئیس جمهور دوازدهم باید به مقاوم سازی اقتصاد توجه کند و به کانون های خانواده ایرانی امید را بر گرداند.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 28 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم