آمار بازدیدکنندگان سایت

01263725
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1371
3677
17789
80691
115563
1263725

آی‌پی شما: 54.156.61.117
امروز: ساعت

انتخابات و سرگرانی در انتخاب راه !

 

 

انتخابات و سرگرانی در انتخاب  راه  !

مناظره های انتخاباتی در خود تنویر افکار عمومی نداشت. اگر برآیندی از مناظره ها را با رمز و رازهای توانایی های ملی در کنار هم گذاشته شود ! تداعی ذهنی سرگردانی در ذهن متبادر می شود.

چرا در حالیکه دست بعضی ها کاملاً خالی است، ادعایشان شده است که می توانند سکان کشتی اقتصاد طوفان زده را به دست گیرند ؟.

در حالیکه اگر برخی کاندیداها فقط بر روی بازار پسته و زعفران و همچنین «صنایع دستی فرش کشور» که دارایی به تاراج رفته ناملموس ملی است، متمرکز می شدند در می یافتند، چه ظرفیت هایی با چه فرصت های شغلی در نتیجه تحریم پس از انقلاب شکوهمند اسلامی و قانون تجارت جهانی از دست رفته است ! از این رو هرگز به مانند تافته جدا بافته در ارکان نظام پاسخ نمی دادند ! و از منظر حقوقی بر چارچوب دستیابی به برجام ابهام ایجاد نمی کردند ! باید راه رفته دولت و مردم را ادامه دهند. 

قدیمی ترین فرش جهان با پنجه های ایرانی بافته شد. پازیرک فرش ایرانی – پشتوانه ظرفیت هنر ایرانی است. اینکه این صنایع دستی تا چه حدی می تواند در اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی برای مقاوم سازی اقتصادی ملی مؤثر گردد و نقش جهانی خود را باز یابد و در تحرک اقتصادی و افزایش تولید داخلی و کاهش نرخ بیکاری ایفای نقش کند، برای مقامات کشور ابهام ندارد. اما تأسف در این نکته است که آنها به جای تأسی از حکم فقهی و ولایی عدم امکان استفاده از سلاح هسته ای به جنبه تنزل داده شده غنی سازی چند درصدی انرژی هسته ای متمرکز هستند و سرگردان در مباحث تبلیعی متناقض مسئله معیشت مردم یا مسئله غنی سازی و ابهام به برجام ناتوان در انتخاب راه درست مردم را به سمت چاه هدایت می کنند و ارائه برنامه و فرامین توسعه پایدار و احیای ظرفیت های تولید فرش و زعفران و پسته و احیای ظرفیت های تجارت و احیای بازارهای فرا ملی از دست رفته را فراموش کرده اند.

چه خوب بود به مقداری که بر روی جزئیات نقد دولت یازدهم و پاسخ های جدل گونه وقت گذاشتند، برای تنویر افکار عمومی و پاسخ سئوالات مردمی کم توجهی نمی کردند و به جای کلی گویی افقی از برنامه اجرایی خود را در چارچوب قانون برنامه ششم و قانون احکام دائمی برنامه های توسعه اخیر التصویب توضیح می دادند، تا مشخص شود بر مفاد هر یک از مواد این دو قانون اشراف دارند و می توانند به مخاطبین خود اشاره دهند که بر این دو قانون را مانند برنامه چهارم نمی بوسند و بر روی طاقچه سلیقه نمی گذارند.

نگاه کردن برنامه های تبلیغی کاندیداها پخش شده از سیمای اختصاصی کشور نیز کسل کننده شد.

همه ملل همیشه بین چاله و چاه فرق قائل شدند، از چاله به چاه رفتن اشتباه است، خروج از چاله آسان تر است.

چه بسیارند ظرفیت ها و چه کوتاهند لحظه ها که مغتنم شمرده نمی شوند و به سرعت یک چشم به هم زدن می مانند و فرصت های پیش روی این ملت را می سوزانند !

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 55 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم