آمار بازدیدکنندگان سایت

01408624
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1109
2469
17641
45735
72936
1408624

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

شورایعالی دستش در اجرای ایده تنفس خالی !

اعتبار ۸۰ میلیاردی هم از روی میز مدیریت جنگل پرید !

 

شورایعالی دستش در اجرای ایده تنفس خالی !

اعتبار ۸۰ میلیاردی هم از روی میز مدیریت جنگل پرید !

شورایعالی جنگل دستش خالی ماند ! گفتم که اهلیت ندارید جنگلداری را نمی شناسید،نه دانش کار ملی کردن جنگل را دارید و نه تجربه اجرایی در بخش جنگل و جنگلداری ! گفتند ما می توانیم و آسیب ها و آفت ها را می شناسیم !!! اما اکنون که با اجرای ایده تنفس و توقف بهره برداری چوب، مدیریت جنگل اقتصاد درون زای خود را از دست داده است و قاچاق چوب دارد رشد فزاینده می کند و قرقبانان طرح با حقوق پایین بدون دریافت حق شیفت و غذای مناسب باید شب ها بیدار و درگیر با خطرات جانی و مالی باشند.

روند اقدامات به نحویست که جنگلداری کماکان باید پستانک بمکد، قوطی شیر خشک دارد به سمت دیگری می غلطد. !!!

این حاصل همان وهم و گمان و خود محوری است. خوب بود به کارنامه چند ساله مدیریت جنگل خارج از شمال توجه می کردند و از مدیریت اجرای طرح اعتبار محور و البته فاقد اقتصاد درون زا درس می گرفتند.  این چه مدیریتی است که به حرف های بخش اجرایی جنگل گوش نمی دهد، در حالیکه می بیند معادل نیمی از نیروهای سازمان جنگل ها در شمال کشور مشغول به کار هستند !، چه سوء مدیریتی از این بدتر ؟

همه متخصصین کشور مثل ما جنگل را دارای ظرفیت متنوع و متعدد می دانند، ما افتخارداشتیم در ۶ اردیبهشت در همایش گذشته حال آینده جنگل های شمال که به همت دانشگاه گیلان برگزار شده بود، در خدمت اساتید برجشته کشور بودیم، در این همایش بنده در محضر اساتید در پنل اول به عنوان سخنران دوم درس پس دادم و از گذشته جنگل و جنگلداری گفتم و افق پیش رو را در قالب جنگلداری کلاسیک forestry   ترسیم کردم. نکاتی را به عنوان یک شاگرد بیان کردم، استاد مسلم و چهره نام آشنا در حوزه منابع طبیعی و محیط زیست کشور جناب دکتر مخدوم بدان تأکید کرد و با عبارت   تأکید نمود و اشاره کرد که همه باید بر روی این مسئله که محیط زیست من باید برای من به عنوان  Ecological niche آشیان اکولوژیک باشد یعنی جایی است که به من آب و غذا مکان و مأوا و اسایش و آرامش می دهد !

خوش به حال نمایندگان استان های شمالی و مقامات استان های شمال و دولت که جنگل برای شمالی ها جز دردسر چیز دیگری به همراه ندارد و قرار است فقط حیات خلوت تهرانی ها باشد.

چگونه با وجود افزایش نرخ بیکاری – رکود اقتصادی - فرصت های پیش روی ملت، به تهدیداتی پر خسارت تبدیل شد و سران نظام با گزارشات غیر واقع قانع شدند در حالیکه مدیریت بهینه در بخش جنگل کشور می تواند بدون نیاز به اعتبار برای بیش از ۱۰ هزار نفر متخصص فرصت شغلی نظارتی داشته باشد.

چرا در مدیریت به توهم و تصور تن داده اند !!!

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 26 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم