آمار بازدیدکنندگان سایت

01408623
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1108
2469
17640
45734
72936
1408623

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

وقتی سالمه چرا نو شو بگیرم !

اقتصاد مقاومتی باید سر فصل دروس معلم های ما باشد. کُمیت آموزش و پرورش در کشور ما لنگ می زند ! دیروز روز کارگر بود و امروز یک گزارش از تلویزیون در مورد کارگران نمونه یک واحد تولیدی پخش شد !

وقتی سالمه چرا نو شو بگیرم !

معلم روزت مبارک !

اقتصاد مقاومتی باید سر فصل دروس معلم های ما باشد. کُمیت آموزش و پرورش در کشور ما لنگ می زند ! دیروز روز کارگر بود و امروز یک گزارش از تلویزیون در مورد کارگران نمونه یک واحد تولیدی پخش شد ! « وقتی سالمه چرا نو شو بگیرم» این گاف یک کارگر نمونه ماشین لباسشویی بود ! این ضعف مدیریتی یک واحد تولیدی در آموزش کارگران بود. این ضعف دیدگاه ها و استراتژی سیاستگذاران ملی بود. این یک فیدبک منفی در افزایش تولید داخلی است.

 تولید داخلی کشور می تواند با استفاده از سه مؤلفه با افزایش تولید مواجه شود.

قیمت ارزان کالا – کیفیت خدمات تولید – خدمات پس از فروش کالا

اگر قیمت ارزان کالای تولید داخلی را تابعی از هزینه های ثابت و هزینه های جاری بدانیم. آنگاه باید قیمت تمام شده را نیز تابعی از هزینه ها و انجام مهندسی ارزش در فرایند تولید بنویسیم. اما یادمان باشد و غفلت نکنیم ! هر ساله بر حسب تورم به افزایش حقوق توجه داریم ! سرمایه گذار باید اقتصاد این واحد تولیدی را بر مبنای تولید بیشتر و بازار فروش بهتر جبران کند. اگر قائل به افزایش جذب تعداد نیروی کار بیشتر در این واحد تولیدی هستیم ، باید این واحد تولیدی را در شرایط افزایش تولید مشاهده کنیم، در غیر این صورت رکود تنها پیامد برای خواسته هایی چون افزایش حقوق و افزایش جذب نیروی کار است.

کیفیت خدمات تولید انواع کالا نیز تابعی از رشد و تحول در سطح جهان است و رقابت در ارائه خدمات از همین رو معنا پیدا می کند و کم توجهی بی تردید سبب افت کیفی و از دست دادن بازار می شود. حجم کم کالا - وزن کم کالا – سرعت دقت خدمات کالا – تنوع رنگ و دوام – و مجموعه ای دیگر از آیتم های کیفی متمایز کننده یک کالا از دیگر کالاهای مشابه است.

خدمات پس از فروش کالا می تواند یک درس بسیار مهم در دوره رکود اقتصادی محسوب شود و ما را از فاز رکود اقتصادی به فاز تحرک اقتصادی انتقال دهد. اکنون در شهرهای کشور با یک شرایط تعمیرگاهی در بازار و فروشگاه قطعات یدکی مواجه هستیم. می توان همه این تعمیرکارهای فوق العاده هوشمند را در خط تولید واحدهای تولیدی به کار گرفت و سیمای شهر را ارتقا داد.

عملیاتی کردن این انتقال Transition که در چارچوب اقتصاد مقاومتی ظرفیت درونی محسوب می شود، مستلزم توجه جدی دولت است که طی آن باید برای هر کالا عمر مفید تعیین کند. هر کالا می تواند پنج یا دهسال تعیین عمر شود و گارانتی و تحویل و نصب کامل داشته باشد و به کسانی که واقعاً بخواهند قانون را اجرا کنند ! تسهیلات بانکی ارزان اعطا کنند. بی تردید قیمت تمام شده – خدمات گسترده – تحرک اقتصادی – خروج از رکود – افزایش تولید داخلی – افزایش فرصت شغلی، برونداد این برنامه عملیاتی در تجهیزات سنگین لوازم خانگی خواهد بود.

 

معلم رسالتش این است که برای تنویر افکار عمومی جامعه ایفای نقش کند. اکنون باید برای حوزه اقتصادی بهترین آموزه ها و مفید ترین ها آموزه ها را تولید کرد.  معلمی شغل انبیا است. شغلتان پر رونق و روزتان مبارک !

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم