آمار بازدیدکنندگان سایت

01263717
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1363
3677
17781
80683
115563
1263717

آی‌پی شما: 54.156.61.117
امروز: ساعت

نوشدارویی برای مسکن و ۷۵۰ میلیارد دلار درآمد ارزی !

'' انتقاد علی لاریجانی از پروژه مسکن مهر ۲۰۰ میلیارد دلار پول برای ساخت آپارتمان هایی در کشور هزینه شده که خالی از سکنه هستند،

 

نوشدارویی برای مسکن و ۷۵۰ میلیارد دلار درآمد ارزی !

'' انتقاد علی لاریجانی از پروژه مسکن مهر ۲۰۰ میلیارد دلار پول برای ساخت آپارتمان هایی در کشور هزینه شده که خالی از سکنه هستند.''[1]

انگار که آقای رئیس مجلس سمت نظارتی نداشتند و صدای کلنگ هاییکه به سنگ می خورد، نمی شنیدند ! لایحه بودجه سنواتی تصویب نکرده و گزارش تفریغ بودجه سنواتی را تصویب ننموده اند ! اینگونه سخن گفتن ها چه دردی از دردهای بی درمان کنونی مردم را دوا می کند که بگویند منابع کشور جایی هزینه شده که کارکرد ندارد. !

ایکاش در قبال حضور نظارتی خود احساس مسئولیت می کردند!

۲۰۰ میلیارد دلار هزینه کردن تأیید مهاجرت و قبول حاشیه نشینی شهرها و تغییر کاربری اراضی زراعی و باغ ها و تصرف غیر قانونی و اقدام بر خلاف قانون توسعه مناطق شهری و سوء مدیریت و تداخل وظیفه در اراضی ملی واقع در حریم و رانت خواری و زمین خواری در زمین شهری و قبول کردن فقر روستایی و متروکه شدن آبادی های کشور بود.

شما ناظر بر اجرای برنامه چهارم بودید ! ماده ۳۰ قانون برنامه چهارم،مصوب مجلس است، ایکاش یک بار دیگر این ماده را می خواندید و لااقل با وقوف بر مفاد بند .ج. و جزء ۱ تا ۵ مصوب مجلس ابراز نظر می کردید. نباید بگویید از قانون ساماندهی تولید و عرضه مسکن که مجلس تصویب نمود و یا طرح جامع مسکن بی اطلاع هستید، قطعاً می دانید دولت نهم و دهم مسکن مهر را در اجرای طرح جامع مسکن به اجرا درآورد. نباید بگویید بر مفاد بند  .د.  و جزء ۱ تا ۶ و مفاد ماده ۳۱ قانون اساسی جمهوری اسلامی وقوف ندارید.

آقای رئیس مجلس اگر آن منابع ۲۰۰ میلیارد دلاری کشور در جایی هزینه شده که کارکردی ندارد، اکنون سخنان شما به مانند نوشدارویی بعدِ مرگ سهراب هایی است، که فرصت های معیشتی خود را از دست داده اند و اکنون در عین رکود اقتصادی با کاهش تولید داخلی و روند افزایش نرخ بیکاری توانایی مقاوم سازی اقتصاد ملی ندارند.

اگر هويت‌ بخشي‌ به‌ سيماي‌ شهرها فراموش شد، اگر استحکام بخشی ساختمان ها به نحویکه در شأن مهندسان دانشمند کشور است به اجرا گذاشته نشد، اگر حفظ‌ و گسترش‌ فرهنگ‌ معماري‌ و شهرسازي‌ کشور رونقی نداشت، اگر خدمات حمل و نقل شهرها توسعه نیافت و اکنون در فاز آلودگی قوز بالا قوز شد، اگر شبکه خدمات زیر بنایی کماکان فرسوده ماند، اگر بافت های فرسوده کماکان عامل تشدید تهدید مخاطرات طبیعی و ناتوانی در ارائه خدمات امدادی است،  فقط قوه مجریه نباید پاسخ دهد، قوه مقننه خود را مبری نداند ، قوه قضاییه نیز هم  !

ملت شایسته خدمت و میراث دار انقلاب و دفاع مقدس شأنیتی فراتر از شأن ارکان نظام دارند، چرا از خود و کمیسیون های تخصصی نمی پرسید، با این ضعف نظارتی چه بر سر ملت آورده اند ! به آنهایی که رای اعتماد دادند، از آنهایی که سئوال و استیضاح کرده اند، فقط برای حفظ آراد خود در حوزه نمایندگی !

چه کسی مسئول بود تا طرح های جدیدی معرفی نشود و دولت طرح های نیمه تمام کشور را تکمیل کند و چگونه قانون برنامه را از یک سند بالادستی به سند حاشیه ای تبدیل می شود و رشته هدفگذاری های آن در لایحه بودجه سنواتی پنبه می شود !

چرا از خود نمی پرسید رای نمایندگان با چند میلیارد تومان هزینه و اعتبار نامه های تشریفاتی نباید تکرار شود. تا توان نظارتی مجلس با نمایندگانی توانمند افزایش یابد. به نظر نمی رسد بدانید با عدم نظارت بر جریان أمور شورایی در شهرهای کشور چه بر سر مردم امده است، اکنون نه راهنما و مشاور و نه ناظر برای شهردار، بلکه شغل و شغلی دست و پا گیر و البته پرحاشیه و دارای تالی فاسد ! ایجاد شده است و چه بر سر ملت آورده اید !

به راستی آنهایی را که می توانند یک عوارض قانونی ساخت و ساز مسکن به ارزش بالاتر از بیست میلیارد تومانی را به میزان دو میلیارد تومان به توصیه و تهدید تنزل دهند و حتی پس از ساخت هم نتوانند این مبالغ را بگیرند، نمی شناسید و نمی دانید چه کسانی هستند !

چقدر این مردم شریفند که بدون اسائه ادب به جایگاه قانونی رئیس مجلس پای صحبت تان می نشینند. !  [1] - http://www.entekhab.ir/fa/news/34130

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 51 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم