آمار بازدیدکنندگان سایت

01408619
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1104
2469
17636
45730
72936
1408619

آی‌پی شما: 54.196.86.89
امروز: ساعت

معیشت، اولین قرار مردم با کاندیداها !

این انسان غافل تا گرفتار نشود، به فکر چاره در استفاده از توانایی قابل بهره برداری خود نیست. در مناظره کاندیداهای انتخابات دولت دوازدهم، یکی از سئوالات مطرح شده مرتبط با محیط زیست و جنگل بود و البته دریافت پاسخی ناقص!

 

معیشت، اولین قرار مردم با کاندیداها !

این انسان غافل تا گرفتار نشود، به فکر چاره در استفاده از توانایی قابل بهره برداری خود نیست. در مناظره کاندیداهای انتخابات دولت دوازدهم، یکی از سئوالات مطرح شده مرتبط با محیط زیست و جنگل بود و البته دریافت پاسخی ناقص!

کاندیداهای عزیز چگونه می خواهند معیشت و بیکاری را با آب در هاون بکوبند، بیکاری مشکل نیست معضل است و با تصمیمات آبکی این معضل حل نمی شود ! یا باید منابع مالی اعتباری معرفی کنند و یا باید در ظرفیت درونی کشور، با ارائه یک نقشه راه فرصت های شغلی را معرفی کنند. !

دولت دوازدهم بداند اگر ریشه و جنس مشکلات فعلی کشور را، اقتصادی و معیشتی می داند، او باید بداند فقر منابع طبیعی نیز مردم را فقیر تر می کند. از این رو بهره برداری مازاد بر توان اکولوژیکی در منابع طبیعی به این مسئله بیشتر دامن می زند.

در دهه اخیر مفهوم بهره برداری بر حسب توان اکولوژیک در منابع طبیعی با بهره برداری سنتی و عرفی مشتبه شده و مخصوصاً مدیریت علمی و عملی در منابع جنگلی را در یک میدان پر چالش و دست و پا گیری قرار داده است. دولت یازدهم در دام این میدان مانند بالا رفتن از دیوار سفارت عربستان، حتی فرصت های موجود را به سمت تهدید سوق داده است و کاندیداهای دیگر نیز به درستی در مورد مسئله محیط زیست ورود پیدا نکرده اند. شاید تحت تأثیر برجسته تر شدن کارکتر معاون اول برای پست ریاست جمهوری بود، هر چند که او در مصداق آیه شریفه '' وَ وَهَبْنَا لَهُ إِسْحَاقَ وَ یَعْقُوبَ ''[1] صد البته شایسته در کسوت حمایت از روحانی قد علم کرده است.

در هر حال اگر توجه به حفاظت از مباحث محیط زیستی، تحت همان سیاست '' یعنی سرکار خانم ابتکار'' باشد، دولت روحانی هم دچار رفتار پوپولیستی در رابطه با مباحث محیط زیستی است و از تدبیر فاصله دارد، او بداند باید در مورد معیشت وابسته به منابع طبیعی پاسخ واضح دهد.  او بداند عدم انجام تعهد دولتش در اولین مصوبه و نسبت به دیگر مصوبات و ناتوانی در پرداخت به موقع اعتبارات مربوط به نگهداری طرح های جنگلداری، ناتوانی در افزایش واردات چوب، به خطر انداختن حقوق سرمایه گذاران بخش خصوصی - بی ثبات کردن قراردادها - عملکرد دولت یازدهم را با ابهام مواجه و با نشانه عدم تدبیر به تعطیلی طرح های جنگلداری منجر کرده است.

از این رو اگر نتواند مشی دولت دوازدهم را در بهره برداری از ظرفیت های منابع طبیعی اعلام کند و نتواند کانون وهم و گمان را کنار بگذارد و تنواند از تدبیر استفاده کند و به دانش آموختگان بخش کشاورزی و منابع طبیعی با ارائه یک نقشه راه و یک برنامه عملیاتی نوید جذب ندهد، ادامه دهنده همان رفتار پوپولیستی و سوء تدبیر دولت یازدهم خواهد بود.

ساز و کار بهبود معیشت یک کار ساده نیست. ارائه هر ایده ای بدون نقشه راه و برنامه حمایتی پوپولیستی و پذیرفتن آن ساده لوحانه است.[1] - سورۀ انعام آیه ۸۴

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 26 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم