حد حریم دریا و تاسیسات امنیتی

حریم برای کمال انتفاع تعیین می شود. اما بدوا باید اشاره کنم ! در این کشور برای درخت

 

 حد حریم دریا و تاسیسات امنیتی

 

حریم برای کمال انتفاع تعیین می شود. اما بدوا باید اشاره کنم ! در این کشور برای درخت تعیین حریم نشده است و به هر بهانه ای و یا برای حفظ جان انسان می تواند قطع شود، ولو آنکه عرصه آن من غیر حق تحت تصرف باشد!

رعایت حد حریم مسبوق بر حریم سابق لازم الرعایه است همینطور رعایت حریم سابق بر حریم جدید !  استان بوشهر حدود ۹۰۰ کیلومتر نوار ساحلی دارد که نزدیک به ۸۰ کیلومتر آن در اختیار بخش دولتی است. من گزارش شبکه یک صدا و سیما را گوش دادم و برای من عجیب بود که ضعف ها از حیث آموزش و ترویج تا چه حدی گسترده است و مقامات کشور کمال انتفاع را مشتبه می کنند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، معاون استاندار بوشهر در گفتگو با بخش خبری ساعت ۱۴ شبکه یک افزود:

عقب نشینی از ساحل بوشهر نیازمند هماهنگی فرا استانی دارد و به نظر می رسد، مسئله به قدر واضح است که نیازی به فرصت سوزی نیست، حریم دریا که به قصد اختصاصی سازی برای مقاصد مختلف از جمله تفریحی من غیر حق بر خلاف قانون تصرف شده است باید آزاد شود و تاسیساتی که برای رفع نیاز ضروری جامعه و برای کمال انتفاع ایجاد شده است.

حق استفاده عموم را نباید بهانه قرار داد و تاسیسات ضروری را تخریب نمود قانون اراضی مستحدث و ساحلی در اینگونه موارد نیز صراحت دارد.

تاسیسات شیلاتی - بنادر - مرزبانی ها - تاسیسات نظامی نیروی دریایی و... چرا باید تخریب یا آزاد سازی شوند ؟ این نوع آزادسازی حریم دریا و سواحل که مغایر با قانون تعیین حریم حفاظتی ـ امنیتی اماکن و تأسیسات کشور مصوب ۹۳ است.

چگونه می توان برای حق استفاده عمومی حریم امنیتی را نقض نمود، توسعه گردشگری بدون امنیت تا چه حدی پایدار است و توجیه اقتصادی می شود.

اما رعایت حریم بصری بر همه دستگاه ها لازم است و تاسیسات آنها نباید به نحوی ایجاد شود که حریم بصری را تخریب کند برخی آلودگی ناشی از حریم صوتی نیز باید مد نظر قرار گیرد و اساسا وزارت راه و شهرسازی باید در چارچوب طرح های جامع رعایت حریم دریا را مد نظر قرار دهد.

در متن خبر صدا و سیما می توان اینگونه استنباط نمود که رعایت حد حریم دریا در سواحل استان بوشهر بدون رعایت حد مد در جریان است و در شصت متر از لب آب بدون توجه به حد مد انجام شده است.

اگر چه حریم دریا حریم مسبوق تلقی می شود، اما برخی از تاسیسات قبل از تصویب قانون اراضی مستحدث و ساحلی اجرا شدند و بدین جهت حریم تاسیسات آنها، حریم مسبوق محسوب می شود و در هر حال لزومی به آزاد سازی ندارند چه با تخریب و چه بدون تخریب !

امکان ایجاد حق استفاده عمومی ندارند، چه قبل از آزادسازی و چه پس از آزاد سازی !

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.