آمار بازدیدکنندگان سایت

02659914
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
31
1343
7090
22997
37151
2659914

آی‌پی شما: 3.232.96.22
امروز: ساعت

تغییر و تحول اتفاق غیر ممکن جامعه ایرانی

کسی تن به تغییر و تحول نمی دهد زیرا صداقت و شجاعت از دست رفت. انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا با آبی کردن تمام

 

تغییر و تحول اتفاق غیر ممکن جامعه ایرانی

 

کسی تن به تغییر و تحول نمی دهد زیرا صداقت و شجاعت از دست رفت. انتخابات ۲۰۲۰ آمریکا با آبی کردن تمام ایالت ها، واقعا دارد یک پیام واضح دایر به تغییر به جهان می دهد !

اما در حالیکه همه ی مقامات کشور ما به انحاء مختلف اذعان می کنند که کشور بیشتر از کارگزاران ناتوان آسیب دیده است، نه از تحریم ظالمانه استکبار جهانی ! در یکی از با اهمیت ترین نوع تبعیت از ارکان نظام، در سپردن کارها به اهلش، تعلل می کنند. معنای مقاومت و اقتصاد مقاومتی چیزی جز تغییر برای تحول نیست.

لطفا حد دلبستگی خود را به سیستم ناتوان کنونی کاهش دهید

آقای عباس عبدی اخیراً اشاره ای داشت مبنی بر اینکه؛ روحانی ۴۰ سال‌ است کارگزار همین سیستم است، این سیستم از این بالاتر تولید نخواهد کرد. فکر دیگری بکنید !

این عبارت با فحوای توان بالای رئیس جمهور کنونی در این سیستم و همچنین حدّ محدود توان این سیستم، بیان شده است و عبارت "فکر دیگری بکنید" بسیار بحث بر انگیز است و بنده در چارچوب اصل ۴۴ قانون اساسی با رویکرد توسعه بخش غیر دولتی، بیشتر بر روی عبارت استفاده از توان و سرمایه بخش غیر دولتی، متمرکز بوده و  امید دارم که مدیریت کلان کشور در جهت گیری های خودش اقبال بیشتری نشان دهد.

در خبرهای اوایل آبان آمده بود، سورنا ستاری معاون رئیس جمهور گفت؛ برای حفظ منابع‌ طبیعی چاره‌ای جز اقتصادی کردن فعالیت‌ها نداریم و بکارگیری مدل‌های اقتصادی ویژه می‌توان علاقمندی مردم و شرکت‌ها را برای حفاظت از عرصه‌های منابع ‌طبیعی افزایش داد.

اما در معاونت های دولت دوازدهم تفاوت دیدگاه ها به مانند دره ی عمیق و پر فاصله است که حتی با پل های متحرک هم نمی توان معبری بر آن ایجاد کرد، چه اینکه برای حفظ منابع ‌طبیعی، فعالیت های در منابع طبیعی اقتصادی شوند.

نمی دانم شاید ایشان خود را مجری برنامه توسعه پنجساله ششم  یعنی بند ف ماده ۳۸ نمی داند که در  آن بهره برداری از جنگل ها در سال چهارم ممنوع شده است. اکنون پس از چهار سال توقف بهره برداری مجاز، همه به نحوی اذعان می کنند که همه ی نواحی رویشی کشور، تحت شدید ترین نوع بهره برداری غیر مجاز است. بدین ترتیب ایشان باید مستحضر باشند که حفظ منابع طبیعی با بودجه دولتی تنها توزیع فقر را نمایان کرد و فقر منابع طبیعی با فقر دولت و فقر مردم محروم و بیکار گره خورد.

 ستاری این اشاره را نیز کرده است؛ یکی از محرک‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، استقبال و تقاضای دستگاه‌ها و سازمان‌ها برای بکارگیری فناوری‌های نوین است. اما تاسف آور است که او به محرک شرکت‌های دانش‌بنیان توجه دارد، اما "به تامین بودجه عمرانی" که محرکِ تقاضا در دستگاه ها و سازمان های کشور است توجه ندارد !!!

و بدیهی که باید اذعان کنیم که سورنا ستاری نیز در این سیستم یک مقام اجرایی است نه خارج از آن ! از این رو ایشان نیز باید بپذیرد که استفاده از توان و سرمایه بخش غیر دولتی، خارج از توان این سیستمی است که او به عنوان معاون رئیس جمهور است.

 اگر او معاون علمی فناوری است و اذعان می نماید که برای حفظ منابع‌ طبیعی چاره‌ای جز اقتصادی کردن فعالیت‌ها ندارد، آیا تن به تغییر و تحول و پوست اندازی می دهد و حاضر است از این سیستم مدیریتی خود را فارغ ببیند و خارج شود ؟ و به سیستمی که می تواند با استفاده از توان و سرمایه بخش غیر دولتی چاره اندیشی کند و فعالیت ها را اقتصادی و دانش بنیان نماید، اقبال نشان دهد.

نه هرگز ! او چنین ترجیحی نخواهد داشت و تن به اتفاق غیر ممکن نخواهد داد !

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم