آمار بازدیدکنندگان سایت

02773566
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
849
1414
4344
30279
31536
2773566

آی‌پی شما: 3.238.88.35
امروز: ساعت

نتیجه خصوصی سازی حتی مفرغ هم نبود !

از طلا گشتن پشیمان گشته ایم ، مرحمت فرما ما را مس نما !

 

نتیجه خصوصی سازی حتی مفرغ هم نبود !

از طلا گشتن پشیمان گشته ایم ، مرحمت فرما ما را مس نما !

خصوصی سازی را با تاراج ثروت های ملی اشتباه گرفته اند، توقع این است که مجلس انقلابی کار انقلابی بکند و قانونی وضع کند که سازمان خصوصی سازی کنونی منحل گردد و تمام واگذاری ها اعاده به وضع سابق شود.

" علیرضا بیگی، نماینده تبریز در مجلس به فارس گفته ؛ سرانجام با مرارت‌های بسیار «مش قربانعلی» از مالکیت ماشین سازی خلع و به اتهام اخلال در نظام ارزی کشور راهی زندان شد."

مبارزه با فساد اقتصادی و اداری اولین مطالبات مردمی است ! لااقل پس از جنگ تحمیلی آنچه زارعین اقتصادی در مزرعه توسعه بخش غیر دولتی اقتصاد ملی کاشته اند، بذرهای فاسد بود و در دهه اخیر مردم تنها فساد اقتصادی را در حالی از این مزراعه درو کردند که سراسیمه و ملتهب از منافع ملی از دست رفته بودند.

شاید چنین انتظاری رفتار رادیکالی را تداعی نماید، اما شاید این تداعی نیز حتی، بهترین راه مسالمت آمیز و تفاهم و تعامل باشد که از طریق مجلس و به عنوان قانون جاری اتخاذ می شود.

هر چند که در پاسخ به درخواست رییس قوه قضاییه موافقت رهبر انقلاب با تداوم فعالیت دادگاه‌های ویژه اقتصادی انجام شد، اما مردم انتظار مبارزه جدی تری با فساد اقتصادی دارند، زیرا پرونده های واگذاری بنگاه های اقتصادی بیش از آنچه که کیفری بنمایند، حقوقی هستند و دوره رسیدگی طولانی به قیمت بی اعتمادی مردم از سیستم قضایی است، اطاله رسیدگی خود هزینه زاست.

برخورد با مسببن اصلی آشفتگی اقتصادی نیز نباید مطمح نظر باشد، زیرا سبب خورد شدن اسکلت بندی برونسپاری وظایف تصدیگری می شود، سازمان خصوصی سازی هرگز نمی تواند خصوصی سازی را وفق قانون سیاست های اصل ۴۴ را توسعه دهد !

یکبار دیگر باید مزرعه اقتصاد کشور را برای کاشت بذر سالم خصوصی سازی شخم زد ! فرایند توسعه بخش غیر دولتی را دقیقتر و قابل نظارت تر نوشت و بر روی درگاه های الکترونیکی منتشر نمود و مردم و مخصوصا ذینفعان را با اطلاعات بهتری مواجه نمود و در انتخاب سرمایه گذار معیار و شاخص تعیین نمود و در رابطه با جلب سرمایه گذاری با معیار و شاخص پله های واگذاری را طی نمود

یک بار دیگر باید بذر سالم در مزرعه اقتصاد کشت کرد و تحرک اقتصادی را برای رونق اقتصادی راهبری نمود، تا رشد اقتصادی قابل برداشت و درود کردن بشود.

هرگز در اوایل انقلاب کسی تصور نمی کرد، اقتصاد به عنوان مسئله اول کشور محسوب شود. از این رو باید مبارزه با فساد اقتصادی را انقلاب و دگرگونی در راهبرد و سیاست نظام جمهوری اسلامی تلقی نمود و در راستای واگذاری بنگاه هایی اقتصادی، چون کشت و صنعت مغان، ماشین‌سازی و هپکو و نیشکر هفت تپه و... نقطه سر خط کرد.

اعاده به وضع سابق سهل الحصول ترین روش مبارزه با فساد اقتصادی است، زیرا اعاده به وضع سابق، مصادره اموال نیست ، تادیه اموال غارت شده است. ابطال گزارشات بر خلاف واقع کار ناشناسانه، خط بطلان بر تبانی در طی تشریفات واگذاری است.

آنچه که از خصوصی سازی تاکنون بدست آمده است، طلا نبود، مفرغ بود ! اگر اراده مردم در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اراده نظام است، برای نظام جمهوری اسلامی لازم و واجب است، یکبار دیگر در جامعه صداقت بکارد و اعتماد برداشت کند.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم