آمار بازدیدکنندگان سایت

02773548
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
831
1414
4326
30261
31536
2773548

آی‌پی شما: 3.238.88.35
امروز: ساعت

اجرای استراحت جنگل و نابودی ظرفیت ها و فرصت ها

به بهانه گرامیداشت هفته دولت ! که با ناتوانی در اجرای مدیریت خدمات دولتی در تولید کالا و خدمات به مردم شایسته

 

اجرای استراحت جنگل و نابودی ظرفیت ها و فرصت ها

 

به بهانه گرامیداشت هفته دولت ! که با ناتوانی در اجرای مدیریت خدمات دولتی در تولید کالا و خدمات به مردم شایسته خدمت، فساد اداری و مالی غیر قابل جبرانی دارد ! 

در حالی طی سالیان متمادی اقتصاد به عنوان مسئله اول کشور اعلام شده است، که همه ی بخش های نظارتی کشور، قهرا بهره برداری غیر مجاز از جنگل های کشور را، بیش از بهره برداری های مجاز در طرح های جنگلداری دارای اقتصاد درونزا، اعلام می کنند و در عین حال در ارتباط با کنترل عوامل تخریب و قاچاق چوب و خاک، مقامات مسئول به ساز و کار هایی اشاره می کنند، که نه برنامه محور است و نه از پشتیانی مالی اداری و قضایی مناسب برخوردار است، اما فقط جنبه ی خبری و تبلیغی دارد.

پرداختن به مسئله توقف بهره برداری و نحوه اجرای قانون در مورد استراحت جنگل، از این رو اهمیت دارد که تحت سیاست های اقتصاد مقاومتی، توقف را در برابر تحرک تعریف کرده اند و در عین حال از ۱۰۰ هزار دکتری بیکار تا سال ۱۴۰۰ خبر می دهند.

مقایسه هرم نیروی انسانی بخش اداری از حیث وضعیت تحصیلی و وضعیت استخدامی نیز در خور توجه است و اینکه گام های عملی در اجرای فصل دوم قانون مدیریت خدمات کشوری تا کنون توانسته در چه حدی به لحاظ شکلی و ماهوی در جهت هدفگذاری مداوم و با ثبات تلقی شود و برونسپاری تصدیگری بستر توسعه بخش غیر دولتی را فراهم نماید، با اهمیت است.

آمار دانش اموختگان بیکار بخش کشاورزی و منابع طبیعی و سن این سرمایه انسانی و عدم تشکیل زندگی آنها در توجه و تامل است که نظام نگرانی از پیر شدن کشور دارد و بر روی ازدواج و فرزند آوری و مؤلفه های مشابه تاکید می کند، اما ارکان نظام مسئله اول کشور را در لابلای تصمیم گیری ها مشتبه می کند !

توسعه با اصلاحات در دولت هفتم و هشتم مشتبه شد ! بهره وری - هدفمندی یارانه ها و خصوصی سازی نیز در دولت نهم و دهم منحرف شد و دولت یازدهم و دوازدهم در حالی اقتصاد ملی را در لب پرتگاه تحویل گرفت که مدعی تدبیر و امید بود و اکنون در هفته دولت از آخرین سال باقی مانده، می توان گفت؛ بر تصمیمات دولت تدبیری که متضمن تحرک اقتصادی باشد، مشاهده نمی گردد تا مردم امیدی به بهبودی و رونق اقتصادی داشته باشند !

در حدود سه دهه گذشته مدیریت جنگل برنامه صیانت جنگل را با طمطراق اما در عین بی مسئولیتی دولت مرتبط و معاون و رئیس سازمان پیشنهاد دهنده و دنبال کننده برنامه ی صیانت تجربه کرد ! پس از کمتر از یک دهه ! برنامه بهینه سازی مدیریت را پیشنهاد - دنبال و تصویب کرد و دولت مرتبط و همان معاون و رئیس سازمان پیشنهاد دهنده در عین بی مسئولیتی بهینه سازی را رها کرد و شاید به لحاظ اینکه فرصت را مغتنم شمردو استراحت جنگل را دنبال و تصویب و تحمیل و به اجرا گذاشت !

اینک هر ایرانی آزاد قائل به حفظ منافع ملی و حفظ منابع  ملی باید با این ملاحظه که اقتصاد مسئله اول کشور است و نظام نگران معیشت و اشتغال نسل جوان است، باید بر نحوه ی کنترل عوامل تخریب جنگل - مدیریت پایدار جنگل دارای اقتصاد درونزا، به کسب نتیجه از اجرای استراحت جنگل تأمل کند !

اگر هدفگذاری های مندرج در برنامه صیانت با اعتبارات پیش بینی شده اجرا می شد، اگر بهینه سازی مدیریت جنگل به درستی حداقل فقط در یک مورد «رفع تعارض دام و جنگل» انجام می شد، ضروتی برای اجرای استراحت جنگل نبود.

پیشنهاد دهنده صیانت جنگل - بهینه سازی مدیریت جنگل - استراحت جنگل ! قطعا می دانست امکان تامین اعتبار دولتی وجود ندارد ! چرا با این وصف در قانون برنامه ششم چنین قانونی تصویب شد ؟.

خلأها و شکاف ها واقعیت های مبهم در بحث اقتصاد به عنوان مسئله‌ اول کشور  است، تحریف واقعیت ها را نمی توان کتمان کرد، اجرای سیاست های اصل ۴۴ در حمایت از بخش غیر دولتی - قطع وابستگی به درآمد نفتی در اقتصاد ملی - دانش‌بنیان کردن فعالیت های مختلف اقتصادی، تکیه بر ظرفیت های داخلی را می طلبد که با نایده گرفتن سرمایه طبیعی و تجدیدپذیر جنگل و سرمایه انسانی دارای مدرک دکتری تحصیلی در هاله ابهام است.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم