آمار بازدیدکنندگان سایت

02773562
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
845
1414
4340
30275
31536
2773562

آی‌پی شما: 3.238.88.35
امروز: ساعت

سردوش حمام و ترامپ

 

مصادیق ناپایدار توسعه در محیط پیرامونمان متعددند و مصرف خارج از الگو متنوع ! مرد متوهم کاخ سفید امروز با 

سردوش حمام و ترامپ

 

مصادیق ناپایدار توسعه در محیط پیرامونمان متعددند و مصرف خارج از الگو متنوع ! مرد متوهم کاخ سفید امروز با تصویری از موهای افشانش، گلایه ای کرد که برای ما تلنگری است تا بیاندیشیم، غوطه ور شدن در پیشنه ی تاریخ ملی با سازه های شوشتر، به معنای توقف در تاریخ و روزآمد نشدن است  !

""  پس از گلایه دونالد ترامپ از کم فشار بودن آب سردوش حمام و دردسرهایی که هر روز برای آماده کردن موهای سرش دارد و پیشنهاد داد تا قانون در این زمینه تغییر کند.[1] ""  

شاید در ایران سردوش سوبان فقط از این جنبه با اهمیت باشد که که منشأ درامد تبلیغاتی برای صدا و سیماست، قرارداد دارد و بر حسب آن مالیات نیز ! شاید پرداخت شود. اینگونه استنباط می شود که دولت نه حاضر است و نه قادر ! تا قانونی وضع کند سر دوش ها بیش از ۹،۵ لیتر در ساعت آب ندهد تا بچه های ایران مجبور نشوند برای گرفتن آب دور هوتک بروند تا طعمه تمساح ها نشوند !

الگوی مصرف نداریم ! یعنی نظام مهندسی ساختمان هم نداریم ! آمایش سرزمین نیز که اساسا نداریم ! هرکسی هرجایی می سازد و هر چه بخواهد می سازد و گاهی حتی برای گسترش فضای سبز توسعه باغ ها و ایجاد اشتغال را بهانه می کند! تا در اقلیم بیابانی خواسته انتقال آب از دریای کاسپین را از طریق قدرت و نفوذ رئیس جمهور اجرا کند و خط انتقال را در عین بی خردی و عین کار ناشناسی، از قلب جنگل های هیرکانی پیشنهاد دهد !

کجا هستند ! به کجا می روند !

از یک طرف مدعی حفظ محیط زیست هستند و طرح های جنگلداری را تعطیل و مدیریت مستاصلی را در جنگل به نمایش می گذارند و از طرف دیگر اراده می کنند، قلب جنگل ها را برای انتقال آب بشکافند و گروه های محیط زیست نیز جز ابراز نظر مخالفت، کار دیگری یاد نگرفتند و همه ی تلاش آنها معطوف به رفتار اپوزسیونی است و برای ادامه بهره برداری اجتناب نا پذیر جامعه ی انسانی، استاندارهای علمی به تناسب اقلیم تعریف نمی کنند و هیچ ساز و کار توسعه محوری ندارند !.

دولت که دستش در زمینه توسعه پایدار یا مدیریت پایدار و... خالی است، دیگران نیز ادای حفظ محیط زیست در نیاورید ! به کشوری چون امریکا که یکی از کشورهای توسعه یافته است، بر روی مصادیق توسعه متمرکز شوند ! تا کسی مجاز نباشد استخر و جکوزی خصوصی سازد و سردوش حمام بارانی نصب کند و دیگر مردم را به تاب تعب بیاندازد و جان بچه هایی را به خظر بیفکند و یا در عین عدم بهداشت، مردمی غیرتمند یک پهنه از کشور محروم از اب بهداشتی باشند.

مقامات کشور که بلدند برای نصب کنتور آب کشاورزیرا برای اراضی آبی دارای حقابه، قانون تصویب کنند، کمی عاقلانه تر بیاندیشند و برای سر دوش حمام خود قانون تصویب کنند تا الگوی مصرف را به اجرا بگذارند و سرانه مصرف استاندارد آب را مراعا نگهدارند !

اینکه می گویند اقلیم کشور خشک تا نیمه‌خشک است، بنابراین باید حتما در آن انتقال آب اتفاق بیافتد، یک گزاره‌ی نادرست است.

ضمن آنکه در ایران آب منابع طبیعی و همچنین ملی است، بدیهی است که پوشش گیاهی جنگل ها و مراتع نقش تجدیدپذیری آب و تقویت ذخایر زیر زمینی را را از طریق جذب و نفوذ به عهده دارند ! اما متولی آب بهره مالکانه نمی پردازد و با منابع حاصل از درآمد نفتی سد و شبکه آب می سازد و کسی از مردم نیز زیر بار مسئولیت های فردی خود در قبال رعایت الگوی مصرف و ملی زیستن و ملی فکر کردن و همچنین حفظ منافع ملی نمی اندیشد، اما خودکامه های رئیس جمهور جهان چون ترامپ مستأصل در آرایش ""موهای من باید بی‌نقص باشند. «بدون نقص». "" خود مجاب به رعایت می بیند، چون قانون است !

اگر ترامپ خودش را مجاب به اصلاح قانون ۱۹۹۲ می بیند، جا دارد مقامات کشور ما قانونی تصویب کنند، تا ضمن مجاب کردن خود به در اختیار قرار دادن ۵۰ لیتر سرانه جهانی «آب حیاتی» در مناطق محروم، مجاب شوند سردوش حمامی نصب کنند که در هر دقیقه بیشتر از ۹،۵ لیتر آب ندهد.[1]  - بر اساس قانونی که در سال ۱۹۹۲ در ایالات متحده وضع شده، از دوش‌های حمام نباید بیشتر از ۹،۵  لیتر آب در دقیقه خارج شود. گروه های محیط زیستی تغییر قانون در این زمینه را غیرضروری و باعث هدر رفتن آب می‌دانند...

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم