آمار بازدیدکنندگان سایت

02773577
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
860
1414
4355
30290
31536
2773577

آی‌پی شما: 3.238.88.35
امروز: ساعت

جنگل دارد استراحت می کند، داد و هوار نکشید !

می گویند:  ""قاچاقچیان چوب در شمال کشور بی وقفه فعالیت می کنند ! ""

 

جنگل دارد استراحت می کند، داد و هوار نکشید !

 

می گویند:  ""قاچاقچیان چوب در شمال کشور بی وقفه فعالیت می کنند ! ""

اما شاید نمی دانند این نوع بهره برداری توسط یک تعداد افراد خاص از اقشار آسیب پذیر جامعه نیز بخشی از برنامه توسعه اقتصادی است ! زیرا مجریان می گویند برنامه استراحت جنگل ! و این عین بی برنامگی را با قانون برنامه توسعه اقتصادی پنجساله ششم به اجرا گذاشته اند.

واقعیت کنونی مدیریت جنگل این است که همه ی مردم باید واقعیت های موجود را بپذیرند ! آنگاه که نمی خواهند قانون جنگل را برای مدیریت جنگل بپذیرند !

نمی دانم این حسین آقای در این خبر ایسنا کیست ؟ که ابزار جو سازی شد ! یک تعداد افراد بیکار شده که شغلشان را از دست دادند به شکل دیگری مشغول کارند ! یک تعداد فعالان در تبدیل ثانویه و عرضه مستحصلات جنگلی که تاقبل از مجاری مجاز ، چوب می خریدند، اکنون از مجاری غیر مجاز چوب می خرند !

اجرای بی برنامه استراحت جنگل از جمله مصادیق توسعه ناپایدار و یا توسعه ناموزون است که نه به جنبه های اقتصادی توقف بهره برداری توجه شده و نه توسعه محور است و بر جنبه های توسعه اجتماعی تمرکز دارد ! خلاصه اینکه حسنش این است که می گویند جنگل استراحت می کند اما واقعا دولت استراحت می کند و مامورین منابع طبیعی نیز اجبارا استراحت می کنند.

تهیه کننده خبر ""تقسیم لاشه جنگل های شمال + فیلم"" نیز خسته نباشند ! همانطور که آنها می ترسند و مخفیانه فیلم و عکس تهیه می کنند تا خدای ناکرده در جنگل مشاهده و با قاچاقچیان مواجه نشوند و جانشان به خطر نیافتد ! خودشان را جای کارشناسان قرار دهند ! آنها کارشناس جنگل هستند و قرار بود کار فنی اجرایی انجام دهند، نه اینکه دائم در جنگل و ستیز با بخشی از مردم جامعه باشند، آنها هم مانند سایر کارکنان دولت فقط هشت ساعت تعهد کاری دارند ! نه ۲۴ ساعت !  شما برای حفاظت ۲۴ ساعته مورد پیشنهادتان فکری بکنید !!!

خدا قوت ! لطفا شما هم بروید استراحت کنید !  تا جنگل ها بتوانند بی سر و صدا، راحت تر استراحت کنند و ایده تنفس جنگل، تحت ابتکار عمل ایده مندان تحقق یابد !

البته جنگل های چمستان دارای سابقه ی اجرای طرح توسط موسسه تحقیقات جنگل ها بود که به علت ناتوانی در اجرای طرح و انجام تعهد پژوهش و تحقیقات، خلع ید شد و آن جنگل ها که مساحتش بیش از ۵۰۰۰ هکتار است به این روز سیاه رسید !

مزید استحضارشان ! خبرسازی تقسیم لاشه جنگل ها نیز، یکی از دلایل کاهش مساحت جنگل های هیرکانی البته به زعم آنها است. 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 23 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم