آمار بازدیدکنندگان سایت

02901564
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
377
1217
4709
31175
35796
2901564

آی‌پی شما: 35.172.223.30
امروز: ساعت

الگوی کشت بین چکش و سندان

وقتی دستور کار اجرای الگوی کشت چکشی پیش بینی می شود، سندانش کجاست ؟ سر کشاورزان تولید کننده ی...

 

الگوی کشت بین چکش و سندان

 

وقتی دستور کار اجرای الگوی کشت چکشی پیش بینی می شود، سندانش کجاست ؟ سر کشاورزان تولید کننده ی بدون حمایت طاقت چنان چکش هایی را ندارد.

سندان شرایط تضمین خرید محصولات غیر اساسی است. یکی به میخ ، یکی به تخته نکنید !

با وصف تغییر کاربری اراضی و تشدید پدیده شوم مهاجرت، در بعد از انقلاب کشاورزان تولیدکننده در ایران زمین به هر شکل و با هر انگیزه ای، با استفاده از توان و سرمایه بخش غیر دولتی توانستند، سکوی تولید ۳۶ میلیون تنی تولیدات کشاورزی را به بیش از ۱۲۰ میلیون تن ارتقا دهند.

چرا وزارت جهاد کشاورزی به جای تولید کننده ی بخش غیر دولتی روی سکوی افتخار می ایستد ؟

❊ - جای تاسف است که مکرر گفته می شود که امنیت غذایی در گرو حمایت از تولید و تولید کنندگان بخش کشاورزی است، اما با وجود چالش‌های مختلف در بخش کشاورزی، نمایندگان واقعی کشاورزان نه در حوزه‌ ی تصمیم سازی و نه در حوزه تصمیم گیری دخالت داده نمی‌شوند.

❊ - جای تاسف است با وصف اینکه همه می دانند کشاورزان غالبا در حوزه بازار و صادرات و نبود صنایع تبدیلی و زنجیره‌های تکمیلی با مشکل مواجه می شوند. اما سیاست‌های دولت در ساماندهی این نا به سامانی ها ره به جایی نبرده است.

❊ - جای تاسف است که برای زنجیره تولید ضایعات ۳۵ درصدی گزارش می شود.

مقامات کشور باید در بین تهدیدات اهریمنی تحریم و رکود اقتصادی و همه گیری بیماری کرونا ! صدای تولید کنندگان و تشکل های صنفی را توامان با هیاهوی جلوه های زندگی بشنوند !

طرح‌های کشاورزی بدون حضور تشکل‌ها موفق نیستند / هیچ جای دنیا دولت الگوی کشت را به کشاورزان دیکته نمی‌کند / نمایندگان واقعی کشاورزان باید در تصمیم گیری ها دخالت داده ‌شوند

می دانند که مالکیت اراضی در بخش غیر دولتی است. با این وصف چگونه طرح الگوی کشت را بدون مشارکت دادن بخش‌های غیر دولتی تنظیم می کنند و انتظار اثر بخشی اجرای طرح را دارند.

اگر دولت به تنهایی و بدون مشارکت تشکل های صنفی برای بخش غیر دولتی برنامه ریزی کند، طبعا برنامه ریزی از بالا به پایین از نوع دیکته ای انجام داه است. دولت ها باید بدانند، تاریخ مصرف تهیه چنان برنامه هایی کلاً منقضی گشته است.

الگوی کشت نیازمند فرهنگ سازی و ضمانت کافی برای کشاورزان است / زیرساخت‌ اجرای الگوی کشت وجود ندارد / اگر تشکل‌های کشاورزی حمایت شوند می توانند الگوی کشت را اجرا کنند.

درست نیست متولی بخش کشاورزی به جای هدایت و حمایت به کشاورزان بگوید: درست نیست کشاورزان هر چیزی را هر جایی دوست دارند بکارند  !

اگر بخواهید با دستور چکشی، الگوی کشت را اجرا کنید، سندان شما ایجاد شرایط الگوی کشت و تضمین خرید محصولات غیر اساسی است. بفرمایید؛

 آیا می توانید شرایطی را تبیین و تعریف کنید ؟

آیا می توانید تضمین خرید محصول غیر اساسی را انجام بدهید ؟

چکش را بگذارید کنار ! تکلیف قانونی در تبصره ۶ ماده ۶ قانون افزایش بهره وری ایجاد شرایط الگوی کشت است، نه اجرای چکشی الگوی کشت !  باید شرایط الگوی کشت فراهم کنید.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم