آمار بازدیدکنندگان سایت

02386901
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
379
2794
3173
17630
38308
2386901

آی‌پی شما: 18.232.188.89
امروز: ساعت

علم محک و شاخص سنجش کار علمی و فنی است.

اینکه برخی در جایگاه دفاع از یک ایده می گویند؛ جنگل ها اموال عمومی است و متعلق به همه نسل ها ! اگر راست...

 

علم محک و شاخص سنجش کار علمی و فنی است.

اینکه برخی در جایگاه دفاع از یک ایده می گویند؛ جنگل ها اموال عمومی است و متعلق به همه نسل ها ! اگر راست می گویند ! چرا نظر جنگلبانان دارای سابقه خدمت در با اهمیت ترین جنگل ها را به عنوان یک عضو جامعه و ذیسهم در این اموال را در تصمیم سازی آینده جنگل های دخالت نداده اند ؟. سرنوشت مبهم کنونی جنگل ها نیز برایشان هیچ اهمیتی ندارد

کشوری با این همه شخصیت های علمی از بازنشسته های دانشگاه و بخش تحقیقات و اجرا و همچنین اساتید شاغل بخش جنگلداری در چند دانشکده، محک علمی خوبی برای یک تبادل نظر و یک تصمیم بزرگ است  !

اگر سر نوشت جنگل برای موافقان ایده تنفس اهمیتی داشت، اگر معتقدند ایده تنفس فنی است و دلایل فنی دارد و اساتید برجسته ای را نیز قانع نمود، چرا به واسطه اهمیت جنگل ها و علمی بودن چنان ایده حداقل در بین دانشکده های جنگلداری بین سی چهل استاد دیگر برای چنان تصمیم بزرگی یک رای گیری انجام ندادید، تا ببینید چند نفر از اساتید با نظر ایده تنفس موافقند

اگر فقط بر روی عزم دولت در اجرای طرح صیانت تامل می کردید و عملکرد دولت را بر حسب این طرح در طول ۱۲ سال ارزیابی می کردید، چنان تصمیم بزرگی را نمی ساختید !

می گویید   برای شصت سال اجرای طرح جنگلداری یک برگ ارزیابی فنی ندارید که از نتایج اجرای آن دفاع نمایید

اگر آنچه که به عنوان یک مطالبه اجتماعی مطرح می شود و شاید یکی از ضعف های کوچک طرح جنگلداری قلمداد شود که اگر به طور مستمر انجام می شد، حداقل در بسیاری از مولفه ها معیار و شاخص ها و نشانگرها، زبان مدافعان تهیه و اجرای طرح جنگلداری گویاتر و پیامشان برای افکار عمومی در دفاع و تمایز بین دو سطح از جنگل دارای طرح و جنگل خارج از طرح رساتر می نمود.

هر چند که در مورد ارزیابی از سال های اولیه تهیه و اجرای طرح های جنگلداری، استنباط ها دایر به عملکرد مجری طرح در قالب قرارداد دهساله بود.

اکنون با وضعیت نا به هنجار جنگل ها از نتایج آن تصمیم قهرمانه دولت در این روزهای سال چهارم قانون برنامه گزارش بفرمایید !

از آن بودجه حاصل از درآمد نفتی که قرار بود دولت بدهد، گزارش بفرمایید

از آن زراعت چوبی که قرار بود انجام شود و منبع تامین کننده نیاز صنایع سلولزی کشور گردد، گزارش بفرمایید

از کنترل عوامل تخریب گزارش کنید و به ما اطمینان دهید، جنگل ها به امان خدا رها نشدند !

از کدام زودباوری جامعه علمی می فرمایید، که زودباور نیست ! جامعه علمی کشور در ارتباط با چنان تصمیم بزرگی، حتی یک نتیجه پژوهشی نداشت تا به باور برسد و اکنون نیز با وجود رها بودن عوامل تخریب در جنگل ها به حال خود، چگونه می تواند نسبت به چشم انداز آتی جنگل خوشبین باشد ؟ چگونه با عملکرد سه سال اخیر قانون برنامه سوم، اینک در سال چهارم بدون طرح جایگزین و بدون اعتبار لازم و کافی برای تهیه طرح جایگزین می تواند افقی روشن را برای جنگل ها ترسیم کند.

بیداری برای چگونه زیستن خوب است

بیدار شدن خوب است، حتی با ساعت شماطه دار ! زیرا سرگرم بودن به کارهای غیرضرور نباید مانع آن شود که لذت سحرخیزی تا بیداری صبحگاهی از دست برود.

حفظ محیط زیست وظیفه عمومی است ! چه کسی می تواند تردید داشته باشد ؟. همچنانکه هرگز نمی توان زيستن بدون حفظ محيط را توجيه اقتصادی نمود، حفظ محيط را نیز می توان صرفا براي زيستن نسل بشری توجيه اقتصادي نمود !

مسئله اول کشور اقتصاد است و جنگل مبری از مسئله کشور نیست، می بینید که با چه شرایط اسف باری تحت تاثیر است، تلاش کنید لذت بیداری از دست نرود و برای چشم انداز آتی جنگل، نظر ما جنگلبان ها را حداقل به عنوان یک عضو جامعه ایرانی دخالت دهید.

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم