آمار بازدیدکنندگان سایت

02508244
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
1094
1152
2246
26915
57505
2508244

آی‌پی شما: 34.234.223.162
امروز: ساعت

کارتان باید حمایت باشد نه تولید !

کار در بخش کشاورزی نباید سیاسی‌کاری باشد / کار ما تولید استهرگز این حرف در محافل بخش کشاورزی

 

کارتان باید حمایت باشد نه تولید !

 

می گویند: «کار در بخش کشاورزی نباید سیاسی‌کاری باشد / کار ما تولید است.» هرگز این حرف در محافل بخش کشاورزی، حرف درستی تلقی نمی شود ! چرا کار وزارت جهاد کشاورزی حمایت از تولید کننده نیست ؟

در دو سه دهه اخیر کارهاییکه در بخش و زیر بخش کشاورزی انجام داده و یا می‌دهند که کلاً سیاسی‌کاری است، مشخص نیست چرا وزارتخانه ایکه حتی مالک یک متر اراضی مزروعی نیست، می گوید کارش تولید است ؟ آیا وزارتخانه جهاد کشاورزی تولید کننده است ؟

همه اشتباهات این وزارتخانه در همین نوع بیانات مستتر است که راهبرد و سیاست اجرایی آنها سلیقه و سیاسی کاری است و مبتنی بر حمایت از تولید و تولید کننده نیست ! به همین جهت است که به حفاظت و حمایت و احیای منابع طبیعی اهمیت نمی دهند !

به طور قطع هیچیک از مدیران این وزارتخانه نمی توانند مدعی شوند که در فصل زراعی پیش رو، چه میزان تولید در هر نوع محصول از انواع محصولات اساسی و محصولات غیر اساسی دارند ؟ با این وصف چگونه سرپرست این وزارتخانه می گوید کارشان تولید است.

به این عبارت از گزارش دهقان نیوز توجه کنید« عباس کشاورز در گردهمایی مدیران ملی تعاون روستایی اظهار کرد: در همه کشورهای دنیا موضوع تامین امنیت غذایی یک رکن و اصل مهم به حساب می‌آید و در کنار آن دولت و ملت وظیفه حفظ و حراست از منابع طبیعی آن کشور را بر عهده دارند»

با این راهبرد و سیاست اجرایی چه انتظاری می توان داشت که او برنامه داشته باشد ! او حتی عبارت منابع طبیعی پشتوانه بخش کشاورزی را باشتباه «در کنار آن» نه خود وزارتخانه بلکه دولت و ملت و خودش را در حاشیه مسئول می داند ! برای همین است که این وزارتخانه بر خلاف بند ف ماده ۳۸ قانون برنامه توسعه ششم و بر خلاف قانون حفاظت و بهره برداری و برخلاف نقشه جامع علمی کشور،  استراحت جنگل را باجرا گذاشت و شوربختانه قادر به تامین و پرداخت چندرغاز تومن «۸۰ میلیارد» اجرای این طرح نشد!

قیمت چوب حاصل از زراعت چوب ۶ برابر شد زیرا در کشور نه شرایط و امکان زراعت چوب است و نه زارع و متولی تفاهم در کاشت گونه های سریع الرشد دارند و نه دولت خود را متعهد ملزم می داند و نه افکارعمومی موافق با هر کاشت هر گونه سریع الرشد است و نه واردات چوب افزایش یافته ! به نتیجه اجرای استراحت جنگل نگاه کنیم سراسر نکبت و بدختی برای جنگل و جنگل بانی و جنگل دوستی است !

سرپرست وزارت جهاد کشاورزی می گوید؛ سیاسی‌کاری‌ها را باید برای سیاسیون باقی بگذاریم.

با این وصف که وی به سه چالش بزرگ «آب – عملکرد- فرسایش» در بخش کشاورزی اشاره می کند و راه حل رفع آن چالش‌ها را، استفاده از تکنولوژی روز دنیا و افزایش بهره‌وری اعلام می کند، ایشان هم قطعا سیاسی کار است که با وجود تحریم و رکود اقتصادی چنین اظهاراتی می کنند.

مدیریت آب کشور که در احداث سد در مدیریت سد در انتقال حوزه به حوزه کلا سیاسی است و بهبود عملکرد در واحد سطح مستلزم دانش بنیان کردن این فعالیت و فعلا ناممکن می نماید و کنترل فرسایش با کمبود منابع و فقر منابع طبیعی حتی در صورت اجرای برنامه موفقیت آمیز روند بط‌ئی دارد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم