آمار بازدیدکنندگان سایت

02328705
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
214
1167
6931
32540
39488
2328705

آی‌پی شما: 18.232.38.214
امروز: ساعت

ایکاش نمایندگان مجلس کمی بیشتر از حاکمیت وضعیت معیشتی مردم را درک می‌کردند.

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با تابناک اظهار داشت: «‌ایکاش حاکمیت وضعیت زندگی مردم را بیشتر درک می‌کرد.

ایکاش نمایندگان مجلس کمی بیشتر از حاکمیت وضعیت معیشتی مردم را درک می‌کردند.

محمدرضا بادامچی در گفت‌وگو با تابناک اظهار داشت: «‌ایکاش حاکمیت وضعیت زندگی مردم را بیشتر درک می‌کرد. الان وضع مردم بسیار نامطلوب است، به ویژه افرادیکه مزدبگیر هستند. بسیاری از کارگران شغل خود را از دست داده و بسیاری حقوق دریافت نمی‌کنند و کسانی هم که حقوق‌بگیرند، با افزایش اندک حقوق‌ها مواجه هستند».

یقینا دخل و خرج دولت هم مانند دخل و خرج مردم جامعه است ! درآمدهای دولت یا واهی و غیر قابل تحقق است و خدمات دولت به مردم در هر مورد و در هر دستگاه اجرایی. با قیمت چند برابری ارائه می شود، آیا این نماینده مجلس می داند، مجلس یکی از ارکان حاکمیت است ؟

طرح های جنگلداری نیمه تمام و دارای اقتصاد درونزا بوده اند. نمایندگان مجلس حداقل باید مسئولیت تعطیلی طرح های جنگلداری شمال کشور را بپذیرند.

سال های مدیدی است که مجلس خود مقرر نمودو بودجه ریزی دولت عملیاتی شود، اگر دولت نتوانست بودجه ریزی سالیانه کشور را عملیاتی به مجلس تقدیم کند. نمایندگان مجلس به جز لابی گری برای افزایش بودجه حوزه انتخابیه خود چه نقش دیگری را در راستای اصلاح ساختار بودجه انجام داده اند، یا این نماینده محترم اساسا آآیا این نماینده محترم اساسا می دانند، علاوه بر حوزه انتخابیه خود مسئولیت ملی دارند، ایشان در قبال مسئولیت ملی چه اقدام موثری انجام داده اند، شایسته نیست ناتوانی ها در رفع مشکل معیشتی مردم را به رخ حاکمیت بکشند و یا برداشتن این بار بر روی زمین مانده را وظیفه دیگران بدانند.

واحد‌های تولیدی اگر تعطیل شده اند و یا با ظرفیت پایین کار می‌کنند، شما به عنوان نماینده چرا گزارشات خلاف واقع دولت را پذیرفتید ؟ حاکمیت در نظام مردمی جمهوری اسلامی با رای مستقیم مردم از طریق انتخاب نماینده، دارای یک ابزار نظارتی بر عملکرد دولت است، مجلس نقش نظارتی خود را در مورد رفع مشکل معیشتی بیان کند ؟

تصریحا به چند مورد مختلف اشاره می کنم !

مجلس در راستای اجرای قانون ساست های کلی اصل 44 قانون اساسی مقرر داشته است، دولت کوچک و بخش غیردولتی توسعه یابد، مجلس در راستای چابک سازی دولت چه نقشی ایفا نموده است ؟ چرا به جای حق نظارت بر دولت، صرفا ناظر به سپردن امور حاکمیتی به کارکنان غیر رسمی در دستگاه های مختلف اجرایی است ؟

مجلس و دولت مکلف به اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی هستند و خود می دانند اقتصاد نفتی یکی از بزرگترین آسیب ها اقتصادی است، آنها در کاهش وابستگی اقتصادملی به درآمد نفتی چه کار مثبت و ارزنده ای برای رفع مشکل معیشتی مردم انجام داده اند ؟

مجلس در قانون برنامه پنجساله ششم توسعه با اضافه نمودن یک بند به ماده 38 موجب اختلال در فرایند تولید و مصرف چوب در صنایع سلولزی کشور شد. در رابطه با این مقرره مجلس هیچگونه کار کارشناسی نشد !!! این نماینده مجلس بیاید در رابطه با رونق تولید در واحدهای کوچک، حداقل در همین مورد که حتی بدون نظر هیچ کارشناس بخش اجرای جنگل، این بند الحاق شده را تصویب کرد.

این نماینده مجلس بداند ! همان دسته افراد موافق با ایده استراحت جنگل و سینه چاک دور از کار عملی در جنگل، بر خلاف مصوبه مجلس در همان سال اول برنامه ششم، بهره برداری از طرح های جنگلداری را متوقف و قراردادها را فسخ و طرح ها را تعطیل کرده و دارایی های تملکی آن طرح های فعال، به مانند قبرستان های شهرک صنعتی و حدود هفتاد هزار طرح های نیمه تمام کشور تبدیل شد و عرصه و اعیان آن چوب حراج خورد و در معرض طوفان تهدید قاچاق و دیگر عوامل تخریب است. در حالیکه کارشناسان با تجربه در بخش اجرا با نشانگرهای دقیق تصریح می کردند عملکرد دولت های بیانگر عدم تمایل و یا عدم ضرورت و یا فقدان اولویت اعتبارات مورد نیاز جنگل است و هیچگاه به موقع در اختیار قرار نمی گیرد.

وجود ابزار و تجهیزات و نحوه پرداخت جبران خدمت گویای جایگاه با اهمیت جنگل در دولت است اما واقعیت مباحث حفاظتی را باید از جنگلداران بپرسید مخصوصا در دعاوی، باید از نحوه پرداخت هزینه ها در دفاعیات موثر کنکاش نمود. جنگلداران برای دفاع موثر ار جنگل خواری مصطلح، قادر به تامین هزینه های کارشناسی نیستند و اما مدعیان در پرداخت هزینه هیچ مشکلی ندارند. کسانیکه در مورد فرایند دادرسی دعاوی منابع طبیعی و نتایج آن ایراد می گیرند، چه می داند مشکل کجاست، یعنی کدام خشت از دیوار معیوب است که همیشه با آوار مواجه اند.

آقای نماینده در یکی از ارکان حاکمیت بداند، دقیقاٌ در ایفای تکلیف قانونی خود کوتاهی کرده است، زیرا مسئله اول کشور اقتصاد است و با اقتصاد وابسته به نفت، نمی توان از تولید و تولید کننده حمایت نمود، اقتصاد هر فعالیتی در هر دستگاه اجرایی باید درونزا شود، همچنانکه دولت و مجلس نتوانسته اند در مهلت چهار ماهه حاکمیت، به اصلاح ساختاری بودجه برسند و نتیجه ای به حاکمیت اعلام کنند، حاکمیت در مورد رفع مشکل معیشتی مردم چه بگوید !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 14 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم