آمار بازدیدکنندگان سایت

02089262
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
414
735
6927
18048
32707
2089262

آی‌پی شما: 34.204.191.31
امروز: ساعت

تابوت قانون استراحت جنگل !

جنگل بانان آموزش می دیدند که با تشک زمین و لحاف آسمان استراحت کند، نا جنگلبانان بر اساس توهم از شنیده های خود نسخه ای برای جنگل نوشتند

 

 

تابوت قانون استراحت جنگل  !

 

جنگل بانان آموزش می دیدند که با تشک زمین و لحاف آسمان استراحت کند، نا جنگلبانان بر اساس توهم از شنیده های خود نسخه ای برای جنگل نوشتند، تا جنگل مجبور شود بدون لحاف و تشک استراحت کند !

ناجنگل بان ها ! جنگل با دستور توقف بهره برداری الله بختکی سال اول اجرای قانون، در این دو سال از طریق قاچاق چوب، در حالیکه مشوش و آشفته بود، همه نیروی خدوم در طرح ها را بی خواب کرد و اکنون در سال سوم اجرای قانون با دستوری بد تر از گذشته مورداً به همان شرکت هاییکه، دایه دلسوزتر از مادر تلویحاً می گفت صنایع جنگل خوار !!! به همان ها مجوز بهره برداری داده اند.

چند سال گذشت و کسی طرح جایگزین ندید، زیرا طرح جایگزین عنوانی بی مسمی و همانند عناوینی چون بهینه سازی مدیریت و قبل تر از آن، عنوانی چون صیانت جنگل ! که ناظر بر اجرای خیانت آشکاری به جنگل بود و هیچ خدمتی نکرد.

تابوت قانون استراحت جنگل با چوب های حاصل از این مجوز درست می شود ! و استراحت موهوم کلا رخت بر می بندد ! و فهم عمومی در روش حفاظت و حمایت از جنگل، یک بار دیگر محک می خورد تا به جای معنای ثقیل جنگلداری، صورت آشکاری از نگهداری جنگل را در قالب واژه طرح به جامعه بنماید.

دایه دلسوز تر از مادر !

برای ایده تنفس مدت دهساله واژه بدیل بود، زیرا مدت یک واژه دارای معنا و در جنگلداری واژه ای اصیل و زمان مورد نیاز برای یک گردش در تمام سطوح قطعات تحت برنامه یک طرح جنگلداری بود ! یعنی ایده تنفس یا ناخود آگاه مقلد مکتب جنگلداری کلاسیک شد و یا زاییده ای از روی وهم و گمان ! اما کسی حتی نتوانست از ایده مندان تنفس جنگل نپرسید، چرا با این وصف که این ایده جبرا مقلد شد و یا وهماً فکر می کرد به او نقش مادری مولودی به نام تنفس جنگل داده اند، باید این کودک را مأمور گاز گرفتن پستان مادر حقیقی می کرد، تا ناقض جنگلداری کلاسیک شوند ؟

این راز طبیعت است که گاز گرفتن کودک بی خرد، مایه زدودن مهر مادری نشود !

مدعیان مردد جنگل بانی و جنگلداری !

آنگاه که ناجنگل بان ها بی هیچ شناختی از سیاست جنگل و دوره انتقال نظام مالکیت و نظام بهره برداری پس از ملی شدن جنگل ها، مداخله موازی کرده اند و در نیمه راه جنگلداری با دستور توقف بهره برداری، طرح ها را تعطیل و بدین ترتیب بستر فروپاشی نظام نظارتی محمولات جنگلی فراهم شد و قاطبه مردم دیدند که تمام جنگل ها در اقصی نقاط کشور به سبب تحمیل استراحت به جنگل طرح های جنگلداری، با تولید زغال و هیزم بی خواب شدند و بر عکس جریان حاکم بر روح قانون حفاظت و بهره برداری،  محمولات قاچاق جنگلی به سمت شمال و کارخانه های چوب روانه بوده  و روانه هستند.

بر جنگل بانان و جنگلداران این توجه لازم است که به دایه ها کمک کنند و در نیمه راه قانون استراحت جنگل، میخ تابوت استراحت جنگل را با مهر مادرانه خود، محکم بکوبند و انگیزه های حمایت علمی از جنگل را تقویت کنند و برای احیای دانش بنیان سطوح مخروبه جنگل و سطوح مخروبه مدیریت علمی عملی جنگل، اعم از اقتصاد درونزای جنگل و ترمیم دارایی های تملکی تولید شده جنگل و اصلاح ساختار جنگل تلاش کنند !

بستر تولید تابوت قانون استراحت جنگل را دیگران با وجه المصالحه قراردادن بقای خود مهیا کرده اند، جنگلداران با حضوری موثر تر، مراسم تشییع و تدفین را برگزار کنند و شعار دوباره جنگل دوباره احیا دوباره اصلاح سر دهند !

جنگل بدون لحاف یعنی «نیروهای حفاظتی دارای انگیزه های مالی و معنوی خدمت» و بدون تشک یعنی «بودجه و اعتبار و اقتصاد درونزا» هرگز قادر نیست مهیای استراحت شود.

هدف ها در جنگلداری کلاسیک متنوع بودند. هدف های متنوع در جنگلداری اصالت دارند از این رو طرح های جنگلداری را با اهداف متنوع تهیه و به اجرا بگذارید ! به نحویکه چوب تنها محصول حاصل از اجرای طرح نباشد و با درک درستی که در مورد تغییر نظام مالکیت و تغییر نظام بهره برداری در جنگل یعنی متن دوره انتقال دارید، ابتدا به متن و سپس به حاشیه های دوره انتقال بپردازید !

جنگلداری در نیمه راه بود که با ایده تنفس ، از نفس افتاد و بار معنوی نگهداری جنگل بر زمین افتاد، این بار بر زمین افتاده را بردارید و به سمت مقصد حرکت کنید. تردید نکنید !سیاست جنگل واجد تجربه افت و خیز مکرر است.

 

 

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 20 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم