آمار بازدیدکنندگان سایت

02089170
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
322
735
6835
17956
32707
2089170

آی‌پی شما: 34.204.191.31
امروز: ساعت

سال ۹۶ بهره برداری از جنگل متوقف شد، اما دولت بی خبر است !

کارکنان طرح جنگلداری اگر نامه خانم لعیا جنیدی را بخوانند، قانع خواهند شد که در مورد مطالبات خود و جنگل آب در هاون می کوبند !

 

 

سال ۹۶ بهره برداری از جنگل متوقف شد، اما دولت بی خبر است !

 

 

کارکنان طرح جنگلداری اگر نامه خانم لعیا جنیدی را بخوانند، قانع خواهند شد که در مورد مطالبات خود و جنگل آب در هاون می کوبند ! زیرا این مقام دولتی نشان داد که دولت به خاطر ندارد، برای حفاظت و بهینه سازی مدیریت جنگل نگران شده باشد.

ایشان در بخشی از نامه مرقوم فرمودند؛ «... بنا به اظهارات مسئولان سازمان جنگل ها و مراتع کشور در تاریخ ۸/۲/۱۳۹۸، سالانه حدود دوازده هزار هکتار از جنگل های کشور تخریب می شوند با توجه به آثار گسترده تخریب جنگل ها از جمله وقوع سیل و در راستای حفاظت از این منابع، پیشنهاد می گردد که از سال آینده «۱۳۹۹» که سال چهارم قانون برنامه ششم است از هم اکنون دولت از طریق وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حفاظت محیط زیست زمینه اجرای بند ۱ ماده ۳۸ این قانون شامل اقدامات حقوقی و عملی برای ممنوعیت بهره برداری تجاری از چوب درختان جنگل های کشور فراهم نماید.»

وقتی معاون حقوقی رئیس جمهور نمی داند بهره برداری در جنگل ها از همان سال اول اجرای برنامه ششم ممنوع شده و طرح های جنگلداری با فسخ قرارداد بر خلاف قانون با مجریان تعطیل شده اند و جنگل های محدوده این طرح ها که سال های طولانی، عدم کاهش مساحت، احیای سطوح مخروبه، کنترل تدریجی عوامل تخریب را تجربه و در کارنامه خود اندوخته کرده است، اکنون با روند سریع و شدید انواع تخریب و قاچاق مواجهند.

... افسوس كه اين مزرعه را آب گرفته ❊❊❊ دهقان مصيبت زده را خواب گرفته ...

اگر سازمان متولی جنگل مدعی است که سالانه دوازده هزار هکتار از جنگل های کشور تخریب می شود، احتمالا به سبب اینکه حرفه آنها جنگلداری نیست، منظورشان دروازه تخریب یعنی آمار واگذاری جنگل آنها مناط گزارش آنها شده است.

آنها تخریب در جنگل های کشور را با اصلاح و بهره برداری جنگل در قالب طرح جنگلداری را که از قضا در حدود یک میلیون هکتار است، کاملا با جنگل های خارج طرح بدون برنامه احیا و اصلاح اشتباه گرفته اند !

باعث تاسف است که ابراز می کنم احتمالا حتی یکبار هم معاون محترم حقوقی رئیس جمهور بند ف ماده ۳۸ قانون برنامه ششم را نخوانده اند که فقط به یک جزء اشاره می کنند و به اجرای سایر جزء ها و تبصره های این بند اهمیت نمی دهند.

اکنون این پرسش قابل طرح و بحث است که :

آیا ایشان بند الف ماده ۲۹ قانون احکام دائمی برنامه های توسعه را لازم الاجرا می دانند ؟

مفاد نامه سرکار خانم جنیدی توجهم را به مرور مجدد خاطره بن جانسون دونده افسانه ای و قهرمان جهان ترغیب کرد. ایشان خاطره اش را اینگونه نگاشت : پس از کسب طلای المپیک،پسربچه ای کولی در کوچه ای پولم را دزدید، اما وقتی به دنبال او دویدم تا پولم را پس بگیرم به او نرسیدم ! کیف پول برای هر دو نفر ما مهم بود، اما برای ما درجه ی اهمیت متفاوتی داشت. زیرا من می دانستم از دست دادن آن مقدار پول، تاثیر چندانی در زندگی من ندارد، اما برای پسر بچه بسیار پر اهمیت بود. بنابراین به میزان اهمیتی که به هدفمان می دهیم، دلایل موفقیت یا شکست تعیین می شود.

همواره یادمان باشد که رقیبان گمنام و با انگیزه ای وجود دارند که می توانند ما را به چالش بکشند!

نظر رقیبان مدیریت دانش بنیان کشور «جنگلداری» بر روی این نامه سایه انداخته است و این مدیریت علمی عملی قابل دفاع کماکان بی دفاع در بین دولت و مجلس، اقتصاد درونزا را از دست داد و به جای بهینه سازی مدیریت به سمت اختلال رفت و سپس تعطیل شد و پنج سال است، که سایه ثقیل ناتوانی بر روی طرح جایگزین خیمه زده است و سر کار خانم جنیدی، گویا معاون حقوقی نیستند که در متن نامه بحث حقوقی داشته و در راستای بهینه سازی و توسعه مدیریت، از سازمان برنامه و بودجه حقوق جنگل و کارکنان طرح را مطالبه کنند.

 

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 46 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم