آمار بازدیدکنندگان سایت

02089141
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
293
735
6806
17927
32707
2089141

آی‌پی شما: 34.204.191.31
امروز: ساعت

کالای بنجل جنگل، منجی جنگل !

به رویش متوسط سالیانه جنگل توجه کنید، هیزم ! کالای بنجل در جنگل های شمال از پوشش مرده جنگل، منجی جنگل های شمال است.

 

 

کالای بنجل جنگل منجی جنگل  !

 

 

به رویش متوسط سالیانه جنگل توجه کنید، هیزم ! کالای بنجل در جنگل های شمال از پوشش مرده جنگل، منجی جنگل های شمال است. اقتصاد مقاومتی را درک کنید. به فرامین پدافند غیرعامل احترام بگذارید، آدرس خزانهداریکل ندهید و هزینه اضافی به مردم تحمیل نکنید.

درک درستی از پدافند غیر عامل نداریم همچنانکه نمی توانیم اقتصاد مقاومتی را بفهمیم ! دشمن مشغول پیاده سازی راهبردهای جنگی خود بر علیه این ملت است و آنچه که ارکان نظام برای رفع مشکل معیشتی مردم تدارک دیده اند، برخی مقامات سرگرم فساد و رانتخواری هستند

یعنی پدافند غیرعامل کشور نیز به مانند مدیریت بحران کشور است، که نتوانست در حوزه اقتصادی گلوگاه های فسار را شناسایی و اقدامات پدافندی مناسبی بر علیه جنگ اقتصادی دشمن پیاده سازی کند.

❊ - کشوریکه به سرمایه گذاری در بخش احیا و توسعه جنگل غافل ماند، در سیل ۹۸ غافلگیر نشان داد و اکنون که آسیب ها را شناخت، با رفتار بلدوزری مشغول تخریب و آزاد سازی حریم و مسیل رودخانه است و حتی باغات را خراب می کند.

❊ - کشوریکه در جنگ اقتصادی است و تحریم را ظالمانه می داند، اجازه می دهد کالای قابل تبدیل در جنگل بپوسد و حتی برای او مخاطره ایجاد آفت و ایجاد حریق و خسارت ناشی از آن و اخبار دلهره آور داشته باشد، اما در افتخار کاذب و برخلاف فرامین پدافندی اصرار به اجرای ایده و تصمیم فاقد مبنای کارشناسی و پژوهشی تحقیقاتی داشته باشد.

هیزم کالای بنجل جنگل است و پس از خشک شدن و سبک شدن قطعات کوچکتر آن، قابل انتقال در سیلاب است و آبراهه ها و دهانه پل های غیر فنی و غیر استاندارد را می بندد. درخت توسکا پس از هر سیل بر روی مواد آبرفتی ترسیب شده در حریم و مسیل و مخصوصا مخروط افکنه ها، به مانند علف سبز می شود و با ضریب رشد خارق العاده، همه را متقاعد می کند که حیف است چنین پوشش جنگلی بی منتی قطع شود، اما همین پوشش با اهمیت در سیلاب بعدی به لحاظ سست بودن مواد ترسیبی و خصوصیت هیدروفیتی این گیاه در ریشه دوانی، به سرعت کنده می شود و همه آحاد جامعه را باشتباه می اندازد که جنگل ها نابود شده است.

باید اجازه دهند جنگلبانان برای تغییر نظام بهره برداری و تغییر نظام مالکیت اقدامات مناسب خود را در چارچوب مدیریت سرزمینی یا آمایش به اجرا بگذارند.  نظام بهره برداری سنتی در جنگل، ذینفعان دارای وابستگی معیشتی دارد و هیچ کس به هیچ شکلی نمی تواند بدون رعایت حقوق عرفی، به حفاظت جنگل برسد. تغییر آرام و بطءی نظام بهره برداری سنتی را باید در طرح های جنگلداری می دیدند ! اما به هر حال ندیدند اما این نکته را درک کرده اند که قادر به تأمین اعتبار دولتی برای حفاظت و احیا و توسعه جنگل نیستند !

طرح جنگلداری تعطیل شد !‌ همه برنامه جنگل رها شد ! احیای جنگل یک شعار است، هیچ بودجه ای برای احیای جنگل مخروبه نیست ! همچنانکه اذعان می کنند تصمیمی برای اخراج کارکنان حفاظتی نگرفته اند، مدت یک ماه است که این کارکنان را بیکار کرده اند.

به مانند سازمان مدیریت بحران سازمان پدافند غیر عامل را خراب نکنیم !

حکم پدافند غیر عامل در رابطه با مدیریت بهینه جنگل این است که به موازات پیاده سازی راهبردهای جنگ اقتصادی دشمن، برای تقابل با دشمن برنامه ای در کاهش اثرات تهدید در جنگل های کشور داشته باشد.

سازمان پدافند غیر عامل برنامه اش را اعلام کند ! و مثلاً بگوید در مورد کنترل افت شب پره شمشاد چه تاجی به سر جنگل گذاشته است. ؟

این سازمان باید بگوید اگر این درختان شمشاد که از توده انبوه جنگل خشک شدند و تعمدا باقی گذاشته شده اند، اگر در جنگل دچار حریق شوند و به سایر درختان و حیات و توان تجدیدپذیری جنگل خسارت وارد کرده اند چه کسی پاسخگو است ؟

دشمن شما تا زیر چانه تان آمده و لقمه های مردم شما را که به دهان می گذارند می شمارد ! لجبازی ها را کنار بگذارید ! جمع کنید این بازی مسخره توقف بهره برداری را ! که کالای بنجل جنگل را به تهدید حریق و آفت جنگل تبدیل می کند. باید نتایج دو ساله اجرای قانون ارزیابی کنید ! پوشش مرده جنگل را برای اقتصاد درونزای جنگل بهره برداری کنید.

 

 

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 21 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم