آمار بازدیدکنندگان سایت

02139651
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
91
1899
3680
11768
30535
2139651

آی‌پی شما: 3.231.229.89
امروز: ساعت

جنگل به امان خدا رها شده، کارکنان رها شده خواهد داشت !

 

درود به همه از رئيس تا پايين ترين مرئوس سازمان در اقصی نقاط کشور !  نگویید سازمان جنگل ها به هیچ وجه قصد تعطیلی طرح های حفاظتی را ندارد.

 

جنگل به امان خدا رها شده، کارکنان رها شده خواهد داشت !

 

درود به همه از رئيس تا پايين ترين مرئوس سازمان در اقصی نقاط کشور!نگویید سازمان جنگل ها به هیچ وجه قصد تعطیلی طرح های حفاظتی را ندارد. عنایت کنید فایل یک طرح حفاظتی مصوب تحت اجرا در جنگل های تحت پوشش طرح های تعطیل شده شمال را در دسترس افکار عمومی قرار دهید.

منتقدين ملتهب از نتايج هر اقدام سازمان در کشور در هر یک از منابع جنگلی در هر ناحیه رویشی هستند، اگر چه هر يك به نوعي فرزند جنگل و جنگلبانند و باید به اثرات اقدام مدیریت غیر حرفه ای و ناشی گری عادت کرده باشند !

اما سازمان با وعده هاي غير قابل تحقق اميد ندهد و فرصت های پیش روی نسل جوان را نسوزاند، چون برآیند وعده ها مشخصاً خرید زمان و فریب تلقی می شود.

همه می دانند سازمان بنا نداشت با توقف بهره برداري چوبي در طرح جنگلداري، این طرح ها را تعطيل کند ! اما همه می بینند که با فسخ قرارداد طرح ها خود به خود تعطيل شدند، زیرا بحث نگهداری دارایی ها شعار بود و اگر كسي بگويد طرح ها تعطيل نشدند، احتمالا هیچ یک از فعالیت های اساسی درون طرح ها را نمی شناسد. تا عمق فاجعه را بفهمد !

اگر پس از توقف بهره برداری چوبی یک متر جاده احداث نشد، در این خصوص هیچ حساسیتی نیز دیده نشد ! زیرا تراکم جاده در طرح های جنگلداری در حدود ۱۰ متر و نزدیک به استانداردهای جهانی است، اما ؛

و یک آگاه جامعه باید متوجه شود که هیچ سطحی از جنگل احیا نشد ؟

- فاجعه است که پس از توقف بهره برداری چوبی حتی یک متر جاده جنگلی مرمت نشد. واقعا حق ندارند بپرسند چرا شبکه جاده طرح مرمت نشد ؟ چون با فسخ قرارداد طرح فاقد مجری بود و بودجه ای برای مرمت شبکه ۸۶۰۰ کیلومتری جاده طرح ها اختصاص داده نشد.

- فاجعه است که پس از توقف بهره برداری چوبی برای حفظ دارایی های طرح حتی یک متر حصار کشی در جنگل انجام نشد ! زیرا از سال ۹۶ هیچ بودجه ای برای فعالیت های احیایی کاشت نهال – خراش و بذر پاشی – مراقبت نگهداری سطوح احیایی و مرمت حصار آن در طرح جنگلداری پیش بینی نشد !

- فاجعه است که پس از توقف بهره برداری چوبی طرح ساماندهی خروج دام متوقف شد ! زیرا برای این طرح یک ریال اعتبار اختصاص ندادند ! ضمن آنکه دامداران متوجه بی انگیزه شدن عوامل اجرایی طرح در انجام تعهدات به تبع فسخ قرارداد و کارکنان در ایفای نظارت شدند، نه تعمد بلکه ابزارهای اقدام از دست رفت، سوخت خودرو و موتور سیکلت و اضافه کاری و تعطیل کاری و ماموریت کلا جبران خدمت بی محتوی شد و به تبع آن جنگل بیچاره از خدمات خارج از وقت ادرای دلسوزان خود محروم شد و دام که معارض جنگل و اولین بهانه تنفس جنگل بود در جنگل ها نه در سامانه عرفی خود بلکه در هر جا که ممکن باشد با دامدار منتفع از حقوق و یا حتی غیر منتفع و محق ! هست ببینید و ساماندهی خروج دام تعطیل شد.

- فاجعه است که پس از توقف بهره برداری چوبی طرح جایگزینی سوخت هیزمی متوقف شد، زیرا به این طرح نیز اعتباری ندادند ! متاسفانه مسئله توقف بهره برداری حتی سبب شد تا ساماندهی بهره برداری عرفی در طرح ها که ۵ نوع بهره برداری عرفی را مدیریت می کرد، مختل و مضمحل شود.

- فاجعه است که پس از توقف بهره برداری چوبی در هیچ طرحی پرداخت حقوق ناچیز کارکنان طرح به موقع پرداخت نشد ! زیرا اوراق ها کاملا اوراق بود ! در این مورد که دولت حتی نتوانست مصوبه بند ف ماده ۳۸ را برای یک سال اول درست اجرا کند ! توقع این بود و سازمان می توانست کوتاهی دولت در تامین اعتبار را بهانه کند و ادامه اجرای توقف بهره برداری را به بعد موکول کند ؟

ماهیت اقدام اولیه سازمان در نحوه اجرای بند ف ماده ۳۸ قانون برنامه لجبازی بود ! جنگل و دارایی های پنجاه ساله نابود شد، لجبازی کار بچه هاست ! آقا لجبازی نکنید، بودجه دولتی نیست !

فاجعه است که پس از توقف بهره برداری چوبی در هیچ طرحی هیچ ساختمانی مرمت نشد و ساختمان اداری به هیچ شکلی تجهیز نشد. به ساختمان های نظارت طرح مراجعه کنید ! سال ها به مانند یک ترمینال بین شهری ترافیک کاری و باری داشت شاید هنوز هم بعضی افراد متوهم می گویند قاچاقی بودند ! با گذشت یک زمان دو ساله همه آن ساختمان های نظارت چه راحت بیغوله شد !

توسعه مدیریت چند جانبه اجتماعی اقتصادی دانش بنیان دارای اقتصاد درونزا را بفهمید ! اصلاح فرایند تهیه و تصویب و اجرای طرح را نابود کردید و دیدید که توانایی و شایستگی طرح جایگزین نیست و همه توانایی ها در رسیدن به وفاق و وحدت نظر و اجماع را از دست دادید !

این فاجعه بود که فرو پاشی نظام نظارتی را متوجه نشدید، اما اکنون پرده بر افتاد و بهره برداری مجاز از جنگل به هر شکل رخت بر بست ! اما بهره برداری غیر مجاز در کسوت قاچاقچی ظاهر شد، مانند آتشی در زیر خاکستر !

زیرا شما در مدیریت جنگل اهلیت نداشتید و نمی دانستید که نظام مالکیت و نظام بهره برداری در چارچوب ساماندهی بهره برداری تحت اجرا بود و پل جنگلداری در نیمه راه تخریب کردید و ماشین ساماندهی بهره برداری به دره توقف بهره برداری که شما با ایده توهم ساخته اید سقوط کرد. اکنون نه فقط قاچاق شبانه روزی و دور از چشم در جنگل های شمال ! بلکه در خلاء حضور مآمورین از اقصی نقاط کشور به سمت شمال قاچاق می شود.

معنای لغوی رهاشدن را خیلی ها می دانند ! چون با شاخص متداول و متعارف، دانش و مدرک تحصیلی نشان داده می شود. اما معنای عملیاتی رها شدن را هر کسی نمی داند !

بر این نکته درست فکر کنید که در طول ۵۰ سال سابقه اجرای طرح، توسعه مدیریت مبتنی بر تهیه و اجرای طرح بدون نیاز به اعتبار دولتی، به تعداد ۲۳۳۷ نفر از کارکنان طرح سالانه معادل ۱۰۰ میلیارد تومان و مجموعا ۵۰۰۰ میلیار تومان برای جبران خدمت حفاظتی به جنگل پرداخت کرد، اما پس از توقف بهره برداری فعالیت های اساسی تعطیل و هیچ کاری در جنگل انجام نمی شود و می گویند جنگل رها نشد، چگونه کارکنان طرح اطمینان کنند !

- نه طرح حفاظتی تهیه و تصویب شده است.

- نه اعتباری وجود دارد که إدارات کل بتوانند، تشریفات مناقصه را طی کنند

- نه به کارکنان طرح های جنگلداری ابلاغ ادامه کار دادند !

❊ - اینکه می گویند به عنوان همیار منابع طبیعی کار کنند یعنی چه ؟ تدبیر نداشته مجریان بند ف ماده ۳۸ قانون برنامه توسعه، جنگل رها شده از خود بجا گذاشت و ادامه بی تدبیری قطعا کارکنان رها شده خواهد داشت.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 25 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم