آمار بازدیدکنندگان سایت

01974499
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
258
938
2940
18206
34729
1974499

آی‌پی شما: 54.237.249.90
امروز: ساعت

شعار مالکیت منابع طبیعی به شعور اجتماعی نیاز دارد !

 

توسعه گردشگردی با صد دست آفتابه لگن نمی شود ! اگر همه می دانند، اذعان کنید که لااقل مقامات اجرایی مرتبط کشور نمی دانند ! کسانیکه باید در بهبود مدیریت فرهنگ ساز باشند، در ارکان نظام مهره غایب هستند.

 

شعار مالکیت منابع طبیعی به شعور اجتماعی نیاز دارد !

توسعه گردشگردی با صد دست آفتابه لگن نمی شود ! اگر همه می دانند، اذعان کنید که لااقل مقامات اجرایی مرتبط کشور نمی دانند ! کسانیکه باید در بهبود مدیریت فرهنگ ساز باشند، در ارکان نظام مهره غایب هستند.

راجع به توسعه گردشگری مکرر در گروه ها بحث می شود و من با توجه به خبری که از وزیر کار در خبرگزاری خانه ملت[1] منتشر شد باید عرض کنم؛ کاهش نرخ بیکاری با مدیران آویزان به نظام اداری انتظاری بیهوده است.

اگر مقامات کشور به بحث مبارزه عبث فساد فراگیر در نظام اداری توجه کنند ! سپس نقش مالکیت أموال عمومی مانند جنگل مرتع و... عنایت کنند - نقش اخذ وثایق قانونی اجرای طرح برای بانک ها برایشان با اهمیت باشد- جایگاه سمت پیشنهاد دهنده گان طرح های بوم گردی در زیست بوم ها را فراموش نکنند، آنگاه در خواهند یافت هرگونه اقدام بر خلاف قانون جاری کشور، فساد آور است و انتظار از حصول نتایج و اثر بخشی آن عبث خواهد بود و همچنین به راحتی خواهند توانست، توسعه پایدار را از توسعه ناپایدار تفکیک کنند.

چهل سال گذشت عاقبت برخی از مدیران نفهمیدند، زیست بوم ها دارای مالک خصوصی نیستند و بومگردی طرح می خواهد و مجریان طرح های بوم گردی، نمی توانند بدون اجازه قانونی مالک زیست بوم ها، با هر شرح خدماتی هر گونه طرحی تهیه کنند. این یک قاعده کلی است که مالک زیست بوم مقررات و ضوابط حفظ مالکیت و حفاظت و بهره برداری مدیریت منابع را به اجرا بگذارد و مقررات و ضوابط دیگر دستگاه ها، ولو اگر به حکم حکومتی به اجرا گذاشته شود، را نپذیرد زیرا قطعا تالی فاسد غیر قابل انکار خواهد داشت.

به عنوان مثال با وصف اینکه مستأجرین در أموال عمومی زیست بوم ها، سمت قانونی در تسلیم وثیقه به بانک ندارند، قطعا وثیقه ای غیر از کالبد طرح و اجزاء آن ارائه می نمایند، در این حالت نظارت سیستمیک دستگاه حاکمیتی دارای سمت مالکیت، یعنی کشک ! زیرا در صورت ناتوانی مجری بوم گردی به هر دلیل، امکان پذیرش قائم مقامی بانک برای ادامه اجرای طرح تا تعیین تکلیف طرح فراهم نیست و اگر مدیران به گزارش نظارتی اهمیت بدهند، باید طرح را تعطیل کنند !

اکنون باید به آدم هاییکه چهل سال وقت مدیریت این کشور و مردمش را گرفتند، باید فهماند. طرح یعنی ! فعالیتی دانش بنیان و دارای توجیه اقتصادی با دوره برگشت سرمایه مشخص ! که با استفاده درست از عوامل تولید به سمت افزایش بهره وری می رود !

بنابراین؛

❊ - مجری طرج بومگردی در هر زیست بوم، یا کارآفرین است که سرمایه انسانی کشور محسوب می شود و نقشش در عوامل تولید مدیریت است.

❊ - مجری طرح بومگردی در هر زیست بوم سرمایه گذار است که علاوه بر نقش مدیریت و نقش سرمایه گذار از عوامل تولید در فعالیت اقتصادی دارد !

با این وصف که دادستان بندرترکمن در ۲۷ اسفند دستور داد اجرای طرح گردشگری جزیره آشوراده به عنوان یکی از مصوبات سفر ریاست جمهوری به گلستان پس از وقفه کوتاه تقریبی 24 ساعته از سرگرفته شود. در منطقه سیل زده بندر ترکمن آق قلا خواجه نفس در رابطه با اجرای طرح گردشگری چه خبر ! ناظر چه کسی است ! مالک – دادستان – مدیرکل گردشگری – استاندار توانمند معزول !!! مالک با نظر کارشناسی خود در کجای کار موافقت با اجرای طرح گردشگری است.

حال باید پرسید؛

اولاً چرا به تالی فاسد، یعنی بی انگیزه کردن کارآفرین و سرمایه گذار توجه ندارید ! و دو عامل تولید را به سمت فرار مغزها و سرمایه سوق می دهید و آب سرد بر روی آنها می ریزید و روی بند می گذارید.

دوماً‌ چرا یک فرایند را از ریل درست و دقیق اجرایی خارج می کنید و مخالفت و مغایرت ها به نحو تحکمی بشکند و تبعات تالی فاسد هر کاری، منافع ملی را به خطر اندازد !

بدین ترتیب که گوش شنوایی برای برون رفت از وضعیت کنونی نیست ! باید گفت؛ در دولت دوازهم تدبیری برای رفع مشکل معیشتی و کاهش نرخ بیکاری و رونق تولید نیست ! تدبیر توهم بود و امید به توهمات منشاء فساد است ! دین و دنیای مردم در خطر است !

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 17 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم