آمار بازدیدکنندگان سایت

02337412
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
931
5518
7683
6449
34798
2337412

آی‌پی شما: 34.204.193.85
امروز: ساعت

جنگل حال و روزی پریشان و خاطری آشفته دارد !

ذینفعان و وابستگان معیشتی جنگل کارکنان طرح جنگلداری هستند !

 

جنگل حال و روزی پریشان و خاطری آشفته دارد !

 

ذینفعان و وابستگان معیشتی جنگل کارکنان طرح جنگلداری هستند ! اگر برای واژه ذینفعان در جنگل تعریفی هست ! یقیناً کارکنان طرح جنگلداری عائله جنگل هستند !

برای بقای جنگل با ما جنگل بان ها بمانید ! سیاستمان چون سیرتمان سبز است و حاصل و دست رنج و تولید فکر ایام خدمتمان بی ریا سبز سبز است !

می گویند پس از این باران سیر برای جنگل ها، از روزهای خشک تابستان بیمناکند ! ایکاش می دانستند علاوه بر شرایط طبیعی غیر قابل تردید، به وضعیتی که از طریق ایده پردازی با عنوان قانون موسوم به استراحت جنگل بسیار ناشیانه به جنگل تحمیل شد و به روز و شب آشفته ای رسید و مجریان تعمدا و بر خلاف همان قانون هیچ رحم و شفقتی به زندگی محافظان جنگل نکرده اند، به حال روز جنگل خاطرتان آشفته شود.

تبدیل خطر به بحران و تبدیل بحران به بلا، در همه بخش ها در اقصی نقاط کشور دارای سابقه و تکرار است، زیرا استفاده از تجربه در این کشور اهمیتی ندارد و آزمون و خطا به وجوب تقید و تعهد مدیریتی تبدیل شده است. این بزرگترین مصیبت در مدیریت کشور است، دولت و مجلس در اجرای بد قانون موسوم به استراحت جنگل، باید مانع از تخریب پل های تعامل با وابستگان معیشتی جنگل های هیرکانی شوند تا شرایط قابل بازگشت محفوظ بماند.

در ناحیه رویشی هیرکانی در کف جنگل ها انبوهی از لاشه های مرده وجود دارد که به بهانه توقف بهره برداری در روزهای خشک تابستان برای تنه های زنده انواع درختان به مثابه انبار باروت جهنم ایجاد می کند ! همین انبوه لاشه های مرده سیل آورده در سیلاب هم پیش چشمان مبارک هر مقامی مصور شده است که دهانه پل ها را می بندد ! همین لاشه های مرده در جنگل خود کانون آلودگی و بروز آفات و امراض می شود !

جنگل هایی که هیچگاه پس از اجرای بسیار بد بند ب ماده ۳۸ قانون برنامه ششم، هیچگاه طعم استراحت را نچشیده اند، باید اکنون پریشان خاطر از روزهای خشک تابستان باشند و شب های آشفته ای را تجربه کنند.

گفت: آگه نیستی کز سر در افتادت کلاه ❊❊❊ گفت: در سر عقل باید،بی‌کلاهی عار نیست !

پند ناصحین به بعضی افراد متکبر اثر نکرد ! خودشان را به خواب زدند و دیگران هر چه فریاد می زدند، آنها هرگز جواب ندادند ! رویاها و ایده های استراحت آمیزشان هم جواب نداد ! اکنون در گذر زمان تنها شدت و سرعت تخریب محسوس و ملموس است.

چگونه دولت و مجلس اجرای این قانون را که تنها به فرصت دادن عوامل تخریب جنگل منتهی شد، استراحت جنگل می نامند ؟.

اگر دولت و مجلس خود را به خواب زدند و نمی خواهند بشنوند، با شغل ناپایدار شده تعداد ۲۳۳۷ نفر که با تصمیم بد دیگری به مخاطره افتاده است ! چه می کنند ؟

مخاطرات این تعداد مشاغل برای با اهمیت ترین جنگل های کشور بسیار تهدید آمیز است !

ظریفی دانا می گفت؛ همه می دانند آواز خواندن با فریاد زدن فرق هایی دارد که حتی برای اشخاص عادی جامعه قابل تفکیک است ! لالایی خواندن هم کار هر کسی نیست ! حس مادری می خواهد، مادر که نباشی دایه خواهی بود ! نخواستن بین مادر و دایه فرقی قائل شوند !

چگونه جنگل با لالایی عاری از احساس مادرانه در شرایط ناهموار بستر خواب ! می تواند استراحت کند ! نخواستند صدای لالایی مادرانه ی جنگل بانان را بشنوند که در پی هموار کردن بستر خواب برای جنگل خسته بودند !

دنیای غریبی است ! سال ها طول کشید، تا کنترل عوامل تخریب و تعارض دام و جنگل اندکی حل شود ! روی سخن با کسانی است که مدعي هستند مي توانند، عوامل تخریب جنگل ها را بشمارند، در این صورت آنها باید معنای ساماندهی بهره برداری عرفی را بهتر بدانند !

جنگل بانان در طول پنجاه سال خدمت تدریجی برای کنترل عوامل تخریب در جنگل های محدوده طرح جنگلداری، از طریق تغییر معیشت به بهینه سازی مدیریت رسیدند. این واقعیت دارد کسی که شايد به عرصه ملی تجاوز کرده بود، از طريق تغيير معيشت توجيه و عرصه را آزاد و عرصه مجددا در قالب طرح احیا شد و در طرح همان فرد متصرف عدوانی را به عنوان سیم بان یا راهدار و یا انباردار به کار گرفتند و کسی که سابقه قاچاق چوب داشت، به او در طرح یا در بخش صنعت شغل دادند و به دامدار قانونی دارای سابقه ، شغل دائم به عنوان حقوق ما به إزاء داده شد ! شغل در طرح جنگلداری پایدار تا ارثی است ! چشمتان را باز کنید جنگل بانان شغلشان را موروثی نکردند، اما برای ذینفعان جنگل و کسانیکه معیشت وابسته داشتند و دارند، قائل به تغییر معیشت و شغل پایدار هستند !

ناپایدار کردن مشاغل به ناپایدار کردن مدیریت جنگل منتهی می شود و مانع بقای جنگل و شروع یک رفتار نا مبارک جنگل زدایی است، خروج زراعت و دامداری سنتی موافق با اصول جنگل و دستور بیست یک اگر در فرایند پروتکل کیوتو به رسمیت شناخته شد، قاموس جنگلبانی این کشور بود و در ماده ۳۳ قانون حفاظت و بهره برداری مصوب ۱۳۴۶ حکم مقرر ترتیب حق تقدم داشت و خوی جنگل خواری مقامات کشور، این ماده قانونی را اصلاح و منابع کشور را به یغما برد !

مواظب کلاه جنگل تان باشید ! کسی چه می داند ! چه موقع جنگل به خواب نیاز دارد ؟ چه موقع باید از خواب برخیزد ؟ شاید لالایی ها و استراحت جنگل رویایی و به زور خواباندن ها، به کلاه برداشتن از سر جنگل ختم شود.

برای بقای جنگل با ما جنگل بان ها بمانید ! سیاستمان چون سیرتمان سبز است و حاصل و دست رنج و تولید فکر ایام خدمتمان بی ریا سبز ! پایدار باشید

بهار نوید سرسبزی است و خبرها عموماً با مبارکباد و تعامل ها با پرداخت سکه و عیدی ! قرارداد تمدید نمی شود خبر ناپایداری شغل، پریشانی و تشویش می آورد  و رفتاری غیر حرفه ای و بر خلاف سیرت طبیعت بهاری است.

استراحت جنگل چه انتظاری عبثی است.

عدم تمدید قرارداد یعنی گهواره خواب استراحت جنگل را به اشخاص آشفته ای می سپارید که به جای لالایی و تکان دادن حرفه ای گهواره ، داد بزنند و تن بلرزانند !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 15 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم