آمار بازدیدکنندگان سایت

02390674
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
307
1114
6946
21403
38308
2390674

آی‌پی شما: 34.239.167.74
امروز: ساعت

بدون کنترل عوامل تخریب، دستیابی به استراحت جنگل میسر نیست.

قوانین متعددی در کشور وجود دارد که دستگاه اجرایی قادر به اجرای آن نشد ! اصرار بر اجرای قانونیکه مشخصا شرایط اجرایی ندارد، قطعا حتی دلسوزی نیست !.

 

 

بدون کنترل عوامل تخریب، دستیابی به استراحت جنگل میسر نیست.

قوانین متعددی در کشور وجود دارد که دستگاه اجرایی قادر به اجرای آن نشد ! اصرار بر اجرای قانونیکه مشخصا شرایط اجرایی ندارد ، قطعا حتی دلسوزی نیست !. دستور اخیر رئیس سازمان در مورد طرح های جنگلداری و تبعات آن حیرت انگیز نیست ! مانند سایر اقدامات گذشته این سازمان است.

وقتی قانون موسوم به استراحت جنگل با کنترل عوامل اجرایی یک مدیریت دارای سابقه شروع می شود، قطعاً چنین رفتاری یا پوپولیستی است و یا برای دستیابی به چنین هدفی دست های بیرونی وجود دارد.

درس عبرت در متن دین است ! بعثت با وحی و وحی با اقراء شروع و کرامت رب کریم با قلم آموخته شد و ثمٌ بکمٌ عمیٌ نیز قطعا نشانه ای برای حال و روز برخی ها و چنین شرایط و روزهای نازل شد.

هر كارشناس متخصص دارای تجربه اجرایی مي داند كه دستيابي به استراحت جنگل فقط از طريق كنترل عوامل تخريب امكان پذير است و كنترل عوامل تخريب جنگل مستلزم سرمايه گذاري چند جانبه دولت است.

وقتي امكان اجراي هيچ يك از شرايط اجراي قانون استراحت جنگل وجود ندارد، چرا از مفتخر شدن در تبدیل ایده به قانون می گویند، آیا عدم وقوف به شرایط روز خفت آور نبوده است ؟

چگونه در شرايطي كه حتي نمي شود در رابطه با پروژه های مشترک دارای سند با gef & undp بر روي جذب كمك مالي این صندوق هاي بين المللي حساب نمود. بهره برداری متوقف و قراردادها فسخ و اقتصاد جنگل باید از هم بپاشد ! جنگل می توانست با بهره برداری غیر تجاری اقتصاد درونزای خود را حفظ کند.

بهانه گیری در ايده مندان تنفس جنگل بر جسته از دلسوزی آنها بود که در آن شرایط کشور، یک ایده به قانون تبديل شود و در حالیکه مشخص است، امکان تأمین ابزار اجرایی قانون فراهم نیست، آن قانون با همان تم بهانه گيری و لجاجت بر خلاف قانون با توقف بهره برداری آغاز، تا اقتصاد جنگل از هم بپاشد. یعنی همان نتیجه ای که باید پس از اعمال تحریم ظالمانه استکباری پس از سال ها بدست می آمد، با پیگیری یک ایده و تبدیل کردنش به قانون و اجرا کردنش توسط مدیریت غیر حرفه ای ظرف مدت دو سال تقدیم به دوستان خارجی شد.

به هوشیاری سازمان متولی جنگل در مورد شناخت حلقه تنگ تحریم باید تحسین گفت ! در حالیکه می شنود حتی صلیب سرخ جهانی قادر به اعمال اعطاء کمک مالی به هلال احمر ایران برای کمک به سیل زدگان اخیر نیست. رئیس سازمان متولی جنگل در پی نوشت نامه مدیریت جنگل می نویسد:

۱ – قراردادهای خاتمه یافته تمدید قرارداد نمی شود

۲ – الباقی را قرارداد باید در خصوص سطح جنگل های حفاظت شده باشد

واقعا سوادمان در تفسیر این بند می لنگد؛ چون ایشان خود در دولت یازدهم معاون پارلمانی وزارت جهاد کشاورزی بوده اند، مردم و ذینفعان باید از خودشان درخواست کنند که با همکاری حقوق دانان لاهه بند دو را تفسیر کنند.

هر متخصصی باید بداند که شرایط دستیابی به استراحت جنگل دقیقاً صفر است و ادامه این وضع خیانت به نسل آینده کشور است. زیرا؛

- ابزار اجرایی مانند بودجه و امکان جذب نیروی حفاظتی و نظارتی نیست.

- با توقف بهره برداری چوب در بازار داخلی با نوسان عرضه مواجه شد و امکان واردات چوب با شرایط تحریم سخت تر از قبل و قادر به پاسخگویی در تقاضا نیست.

- عوامل تخریب جنگل متنوع و متعددند و به لحاظ اینکه عوامل تخریب در زمره ذینفعان دارای سابقه بهره برداری دیرینه در جنگل هستند، مبارزه نمی تواند ساز و کار اثر بخش باشد، باید با خواندن دقیق و درک درست صورت مسئله بر روی تهیه ساز و کار کنترل عوامل تخریب متمرکز شد.

- اجرای قانون استراحت جنگل بیشتر عوامل اجرایی مدیریت جنگل را تحت کنترل در آورد و سبب رها شدن برنامه کنترل عوامل تخریب جنگل گردید

وقتی حتی توانایی در حفظ امنيت غذايي مردم در یک وزارتخانه نیست، چگونه از طریق ایده تنفس، حفظ امنیت بستر حیات به مخاطره انداخته شد و اجرای قانون موسوم به استراحت جنگل حتي بدون ايشاالله ماشاالله بر خلاف قانون اجرا گردید ؟

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 10 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم