آمار بازدیدکنندگان سایت

02390538
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
171
1114
6810
21267
38308
2390538

آی‌پی شما: 34.239.167.74
امروز: ساعت

روز طبیعت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت !

منابع طبیعی پشتوانه فعالیت کشاورزی است. اگر چه مدیریت دیمی در بخش کشاورزی به منابع طبیعی به عنوان منبع تأمین کننده زمین می نگرد  !

 

 

روز طبیعت روز بصیرت و میثاق امت با ولایت !

منابع طبیعی پشتوانه فعالیت کشاورزی است. اگر چه مدیریت دیمی در بخش کشاورزی به منابع طبیعی به عنوان منبع تأمین کننده زمین می نگرد ! اما واقعیت این است که خدای متعال خالق این موهبت و طبیعت بستر رژیم رودخانه ها و سرچشمه های حیات و آب و آبادانی کشور است.

روز بصیرت و میثاق امت با ولایت، را به ۹ دی منحصر نکنید ! ولایی های مدعی جامعه ! سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در سال ۹۲ ابلاغ شد !‌ اما چرا هیچ اثری از نتیجه اجرای سیاست ها اقتصاد مقاومتی در امور اجرایی دولت مشاهده نمی کنید و مقاومت مردم از بیکاری و مشکل معیشتی و تحمل بزرگترین آسیب ها، نظیر سیل و مدیریت فشل و بحران زا مداوم تحلیل و از دست می رود !

بصیرت داشته باشید !‌ «نباید جنگل ها را خراب کنیم» حرف تکراری مقامات است !!!

رئیس جمهور باید بگوید؛ در آستانه سال جدید چگونه با ملاحظات سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی به احیای برنامه مدیریتِ دانش بنیان دهساله ی دارای اقتصاد درون زا و دارای سابقه اجرایی پنجاه ساله در جنگل های با اهمیت هیرکانی می پردازد و نقش جنگل در اقتصاد استان های شمالی را تبیین می کند ؟

روز طبیعت نزدیک است ! بصیرت داشته باشید ! روز طبیعت را روز بصیرت و میثاق امت با ولایت قرار دهید ! نسبت دادن توقف بهره برداری از جنگل ها واقعا جرم است ! من در طول خدمت و پس از آن هرگز نشنیدم که مقام معظم رهبری گفته باشند، بهره برداری از جنگل ها را متوقف کنید !

بصیرت داشته باشید ! ما با گوش خودمان در شهر چالوس شنیدم که مقام معظم رهبری فرمودند؛

« در مورد مازندران دو ثروت عظیم و دو فرصت بزرگ برای این استان عبارت است از دریا و جنگل؛ دو تا منبع ثروت عظیم، هم برای مردم این استان و هم برای کل کشور. از این دو ثروت عظیم، از این دو فرصت بزرگ باید هم به درستی حفاظت بشود، هم بدرستی بهره‌برداری بشود. این سفارش من به مسئولان کشور است: این جنگل متعلق به ملت است، این دریا متعلق به ملت است و مسئولان دولتی متولیان ساماندهی کار ملت و کار کشورند؛ مراقب باشند؛ مراقب باشند. بهره‌برداری بهینه و اقتصادی و صحیح و جلوگیری از سوء استفاده‌های گوناگون از جنگل یا به شکلی از دریا - که بیشتر از جنگل سوء استفاده می شود - وظیفه‌ی مسئولان کشور است. اینی که دست های طمع گار و طالبان منافع شخصی به عناوین گوناگون این ثروت ملی را به سمت جیب های خودشان بکشند، قابل قبول نیست.»

التماس می کنم ! نگذارید عوام فریب ها، عوام فریبی کنند ! تعطیلی طرح های جنگلداری به افزایش دامنه فقر منتهی شد و فقر عامل تخریب جنگل و مانع رونق تولید است.

مدیریت جنگل ها پس از توقف بهره برداری به تعطیلی طرح های جنگلداری رسید و پس از تعطیلی طرح ها مراقبت از تمام دارایی ها و سرمایه های پنجاه ساله طرح ها رها شد و حتی اکتفا به پرداخت حقوق کارکنان طرح نیز ناموفق و دولت قادر به پرداخت حقوق تعداد انگشت شمار کارکنان طرح ها نشد و با تعطیلی مدیریت جنگل ها و قاچاق و بهره برداری غیر مجاز چند برابری مواجه و به امان خدا رها شد.

مشخص است که منشاء وقوع سیل منابع طبیعی است ! و رودخانه های با منشاء جنگلی رودخانه های دارای سرچشمه کوهستانی و مرتعی خارج از زون جنگلی، از هم متمایزند ! جنگل های دارای سابقه اجرای طرح جنگلداری و جنگل های خارج از طرح جنگلداری ! دارای سابقه بهره برداری مختلف و متفاوت از هم هستند !

مشخص است که مردم از دو سمت آسب می بینند؛ از یک سمت در جنگل برای افزایش توان تجدید حیات و بهبود تاج پوشش سرمایه گذاری نمی شود و خطر به بحران می رسد و در خارج از جنگل آنچه که برای توسعه شبکه خدماتی سرمایه گذاری می شود، در نتیجه سوء مدیریت خود منشأ بحران می شود !

عوام فریب ها در قالب عوام فریبی؛ به جای ساماندهی بهره برداری ها - به جای بهره برداری بهینه و اقتصادی - به جای مراقبت از دارایی ها - به جای قطع دست های طمع کار در جنگل - به جای تنبیه منفعت طلب های دارای ژن خوب - به جای سرمایه گذاری در راستای احیا و توسعه جنگل - به جای ارتقاء سطح نظارت – به جای تقویت حضور سمن ها ! برنامه طرح های جنگل را تعطیل و بدون تأمین بودجه با امان خدا سپردند !!!

التماس می کنم بصیرت داشته باشید و از رئیس جمهور بخواهید ! در ادامه دولت با مشاهده این مصائب ناشی از سیل در دو استان مازندران و گلستان، برنامه اش در تامین بودجه ۴۰۰ میلیارد تومانی «حفظ -  احیا و توسعه جنگل های شمال چیست ! »

به ادامه اجرای طرح های جنگلداری غیر تجاری دارای اقتصاد درونزا بر می گردد، یا در تأمین بودجه دولتی مورد نیاز ۴۰۰ میلیارد تومانی تردید ندارد و همه دل نگرانی سمن ها را بر طرف می کند !

اما رئیس جمهور این واقعیت بداند !

اگر طرح های جنگلداری فعال باشند، معاون امور جنگل در شمال بیش از رئیس جمهور ابزار مالی مدیریت دارد و می تواند بدون نیاز به طی فرایند تصویب و تنفیذ بودجه، بر حسب تقاضای تلفنی مدیر کل استان، ابتکار عمل مالی داشته باشد و بحران های موجود در جنگل و یا مرتبط را مدیریت کند !

آقای رئیس جمهور بصیرت داشته باشید و بر حسب قاعده جبران مافات «روز طبیعت را روز میثاق امت با ولایت» معرفی کنید ! تا تحت سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی، نقش اقتصادی جنگل در اقتصاد استان های شمالی مشخص باشد و جنگل با مدیریتی دارای اقتصاد درون زا و دانش بنیان داشته و با سرمایه گذاری در جنگل مانع وقوع حوادث سیل شوید !

 

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 67 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم