آمار بازدیدکنندگان سایت

02390625
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
258
1114
6897
21354
38308
2390625

آی‌پی شما: 34.239.167.74
امروز: ساعت

جنگل به زور نمی خوابد !

 

اول فروردین روز جهانی جنگل به جنگل دوستان مبارکباد.

 

جنگل به زور نمی خوابد !

اول فروردین روز جهانی جنگل به جنگل دوستان مبارکباد.

خورشید جنگل ایران در سال ۹۵ غروب کرد، طلوع خورشید جنگل ایران در سال ۹۸ دیدنی نیست ! از وضعیت بوجود آمده دل هر دلسوز جنگل، به یک نحو می سوزد ! یکی که دلش می سوخت و ایده استراحت جنگل را تحمیل کرد و دیگری که مخالف با اجرای چنین ایده هایی بود و دیگری که نقد پذیر بود و به انتقال بدون اختلال اعتقاد داشت.

در ظهر ۲۸ اسفند یک نگهبان طرح جنگلداری را در محل خدمت دیدم ! از معوقه پرداخت حقوق پنج ماهه می گفت و دیشب که ۱۳،۰۰۰،۰۰۰ ریال واریز کرده اند. آیا او همزمان با روز مرد به نوروز می رسد و روزگار خانواده اش در سال نو با طرح جایگزین نو می شود ؟ 

هیچکس هم صحبت تنهایی یک مرد نیست ❊❊❊ خانه ی من با بیابان ها چه فرقی می کند

خدا بانیان چنین روزهای کارکنان طرح جنگلداری را نیامرزد، که قامت مدیریت جنگل را شکستند و انتقال را به اختلال و تعطیلی و رکود و معضل معیشت رساندند !

دلسوزان مدیریت قامت شکسته جنگل بدانند ! رها کردن سیاست عمومی قانون برنامه پنجساله توسعه و بازگشت به سیاست جنگل و اعمال مدیریت متمرکز با ادامه اجرای طرح های جنگلداری که به اعتبار دولتی نیاز ندارد و دارای اقتصاد درونزا است، روزهای جنگل را نوروز و شکوفا می کند.

به راستی چقدر طبیعی است که هر کسی می تواند حیات دو باره طبیعت را به سهولت ببیند، اما محور حیات انسان در سال نو، حول حالناست و اگر چنین اتفاقی در انسان ها نیافتد، یعنی حول حالنا نداشته باشد، جلوه های حیات انسانی در برزخ زمستانه خود سردِ سرد می ماند.

چه متفاوت است عناصر جوامع گیاهی و جانوری زیست بوم ها که بی تکلفند و حیات مجدد در آنها جمعی است یعنی جلوه های حیات مجدد در همه عناصر به طور طبیعی یکنواخت ظهور می کند، اما جلوه های حیات مجدد انسان ها، یعنی حول حالنا فردی است و کلا طبیعی نیست که حتما به سمت تحول برود !  خدایا چنان کن که برسد و احسن الحال داشته باشد.

خواب در هر سال رویشی گیاهان تعیین کننده سن و عنصر با اهمیتی است ! آیا عبارت «استراحت جنگل» عبارت درستی است که برخی انسان ها از آن استفاده کرده اند،  چرا آنها بدون تجربه اجرایی و یا به چه حقی با وصف اینکه می دانستند لالایی بلد نیستند، با توقف برنامه و باشتباه با فسخ قرارداد اجرای طرح، جنگل را به سمت رها کردن سوق دادند تا به اصطلاح استراحت کند و یا به زور بخوابد !  

جنگل به زور نمی خوابد به طور طبیعی می خوابد. یاد بگیرید که خواب زمستانه را نمی شود در بهار به جنگل تحمیل کرد ! چرا قامت مدیریت جنگل را شکستید و نگهبان طرح جنگلداری مستآصل در اداره خانواده و جنگل روی دست ملت ماند ؟

برای همه جنگلبان در تحمل این سال سخت سر سلامتی دارم و آرزو می کنم در سال آتی کدورت جنگلداران پرتلاش با اجرای طرح جایگزین سپری شود و اکنون در آستانه روزی نو و سالی نو، به امید آنکه، جنگل به عنوان شاخص بهار طبیعت و نو شدن است، جنگلبان ها و جنگل دارها در مسیر حول حالنا الی احسن الحال قرار گیرند، تا برای چکمه پوشان جنگلبانی و محافظان واقعی جنگل، عیدِ مبارک و با برکتی رقم بخورد.

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 16 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم