آمار بازدیدکنندگان سایت

02390684
امروز
دیروز
هفته جاری
ماه جاری
ماه گذشته
بازدید کل
317
1114
6956
21413
38308
2390684

آی‌پی شما: 34.239.167.74
امروز: ساعت

در پس بیکاری هر کاری در جنگل اتفاق افتاد.

خروج دام همیشه برای مقامات وزارت جهاد کشاورزی نگران کننده بود، چه قبلا از جنگل خارج می شدند و چه اکنون از مرز قاچاق می شوند ! 

 

 

در پس بیکاری هر کاری در جنگل اتفاق افتاد.

خروج دام همیشه برای مقامات وزارت جهاد کشاورزی نگران کننده بود، چه قبلا از جنگل خارج می شدند و چه اکنون از مرز قاچاق می شوند !  ظاهرا در مورد قاچاق دام سر نخِ کنترل از دست رفت ! پس از یکماه واردات دام زنده و... با هواپیما و کشتی و... اکنون رئیس اتاق اصناف تهران: گوشت وارداتی کجا می رود ؟

اکنون که کار کنترل قاچاق دام به شورای امنیت رسیده است، خوبست این وظیفه را بدهند به وزیر مخابرات ! که پیشنهاد کرده است، با بالن و چند اپراتور قطعاً ارزان و کارآمد و اثر بخش کنترل می کند و نیازی به حضور فیزیکی یا قشون کشی نیست !!!

در پس بیکاری جامعه هر کاری ممکن است اتفاق بیافتد. مانند کنترل نرخ بیکاری کشور که از قضا تحت کنترل دولت است و از جمله موفقیت های دولت دوازدهم ! و البته بدین سبب که توانست از ته شیپور بدمد و ساز سرگرم کننده آزمون را در اسفند بزند. اینم می شود به امید نوروز !!!

بیکاری خیلی از کارها را خراب می کند ! مدیریت فشل هرگز حواسش نیست ! سه عامل از پنج عامل تولید به سبب وجود رکود ناشی از تحریم در مسیر مناسب خود تحرک ندارد، لاجرم در جهت آنچه که به آن فساد اقتصادی می گویند، بکار گرفته می شود !

مدیران حرفه ای همیشه مبارزه را گران و کنترل را همیشه ارزان تحلیل کرده و ساز و کار کنترل را دنبال می کنند و مدیران غیر حرفه ای همیشه مبارزه گران بهترین اقدام و هزینه های آن را به هر قیمت به مردم تحمیل می کنند و هرگز به استفاده از ساز و کار کنترل علاقمندی نشان نمی دهند، گو اینکه در پی بردن به رموز آن هرگز موفق نبوده اند ! با این وصف مردم چرا برای چنین تحمیل هزینه ای واکنش ندارند !

در یادداشت های قبلی در مورد استفاده از حدود ۵۰۰۰ قاطر در فعالیت های مجاز بهره برداری حدود ۵۰۰،۰۰۰ مترمکعبی اشاره کردم ! خوب این تعداد قاطر به مردم متمکن تعلق نداشت. معیشت یک خانواده چند نفره با چند قاطر گره خورده بود. مگر قانونگذار تا کجا قانون استراحت را نفوذ داده است. حتی گوششان بدهکار این حرف ها نبود و به فرط بیکاری کلا بی توجه بودند،

اکنون همان قاطرها برای بهره برداری غیر مجاز و یا قاچاق چوب بکار گرفته می شوند. مسئول خانواده باید شکم قاطر را سیر کند و با کار کشیدن از قاطرها، از معیشت خانواده غافل نشود ! بنابرین این عوامل تولید هرگز تابع تصمیمات فرمایشی نیستند !

اگر سخن رئیس اتاق اصناف تهران درست باشد، حدود ۲۰۰ هزار تن گوشت وارداتی گرم یک ماهه اخیر ! به سبب وجود قدوت خرید قشر مرفه جامعه که می توانستند با قیمت ۱۲۰،۰۰۰ بخرند اختصاص داده شد.

مقامات کشور کمی فکر کنند، در پس هر بیکاری، احتمال انجام هرکاری هست ! مدیریت بخش های مختلف را باید حرفه ای دنبال کنند ! مدیریت غیر حرفه ایست ! عقل اقتصادی جامعه نباید در شعله های  إحساس برخی افراد جامعه بسوزد ! دقت بیشتری بکنند به امید نوروزی که از این روزها نداشته باشد و به رفع مشکل معیشتی مردم و کاهش نرخ بیکاری جامعه و اجرای دقیق سیاست های اقتصاد مقاومتی توجه جدی شود !

نظر خود را اضافه نمایید

ارسال نظر به عنوان مهمان

0
نظر شما بعد از تایید مدیریت در سایت منتشر خواهد شد
  • هیچ نظری یافت نشد.

كاربران آنلاين

ما 13 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم